Storytel stworzył Psy 2.5! O czym są? Kiedy premiera?

Gdy do kin trafiły Psy 3. W imię zasad, wszyscy zastanawiali się jak to się stało, że Franz wylądował w więzieniu. Z pomocą przychodzi Storytel, który w nowym audiobooku odpowie na to pytanie.

Gdy do kin trafiły Psy 3. W imię zasad, wszyscy zastanawiali się jak to się stało, że Franz wylądował w więzieniu. Z pomocą przychodzi Storytel, który w nowym audiobooku odpowie na to pytanie.

O tym, że Storytel pracuje nad audiobookiem o przygodach bohaterów znanych z Psów, pisaliśmy już kilka miesięcy temu. No i nareszcie jest! Psy 2.5. W imię miłości to audiobook wyprodukowany przez Storytel we współpracy z twórcami kultowej serii Władysława Pasikowskiego. Fabularny pomost między filmami Psy 2: Ostatnia krew i Psy 3. W imię zasad pojawi się do wysłuchania na platformie Storytel już 14 lutego. Premierze audiobooka będzie towarzyszyła premiera książki o tym samym tytule wydana we współpracy z wydawnictwem Świat Książki. 

Wspomnienia „Nowego”, czyli podporucznika Waldemara Morawca to uzupełnienie historii głównych bohaterów filmu, którzy niedawno powrócili po kin 25 latach nieobecności. W trzeciej części Psów Franz Mauer wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie jak zapamiętał. Ale co działo się przez ostatnie ćwierć wieku? Tę historię usłyszymy właśnie w produkcji Storytel Original, czyli w powieści autorstwa Waldemara Morawca. Audiobook czyta Cezary Pazura.

A tak o książce mówi sam autor:

Wszystko, co wiem, mam poskładane z kawałków tego, co sam widziałem, w czym uczestniczyłem i co ktoś mi opowiedział. Parę rzeczy też sobie po prostu wyobrażam, ale mam wszystkie elementy, więc swoich wyobrażeń nie biorę z dupy, tylko z pamięci. Mogą mnie nazywać Nowy, ale nie jestem już żółtodziobem. Siedzę w tym szmat czasu i jedno wiem na pewno – nie ma znaczenia, co im powiesz, czy prawdę, czy gówno prawdę, bo jeśli mają cię zabić albo posadzić, to i tak to zrobią. A prawda? Prawdę i tak wszyscy mają gdzieś. Wszyscy, ale nie wy. Dlatego wam powiem prawdę. Komuś muszę.

Zaczniemy w roku 1995. W Polsce, która nie jest jeszcze w NATO, ani w Unii Europejskiej. Zaczniemy, oczywiście, od Franza Maurera i - wyjątkowo - od miłości. A potem zobaczycie naprawdę wkurzonego Franza. Ale nie uprzedzajmy faktów.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV