To już koniec Quibi, serwis przegrał z pandemią
To już oficjalne. Serwis Quibi powołany do życia przez Jeffreya Katzenberga oraz Meg Whitman kończy działalność. Platforma krótkometrażowych produkcji wideo nie przetrwała próby czasu.
To już oficjalne. Serwis Quibi powołany do życia przez Jeffreya Katzenberga oraz Meg Whitman kończy działalność. Platforma krótkometrażowych produkcji wideo nie przetrwała próby czasu.
Quibi miało umilić nam czas w trakcie podróży do pracy i stanowić narzędzie do szybkiego zrelaksowania się podczas przerw od wykonywania obowiązków służbowych. Serwis zadebiutował z przytupem, zaciekawił swoją formą, a później przyszła pandemia koronawirusa i zmiotła go z rynku w ciągu kilku miesięcy. Koniec historii. Choć o problemach związanych z rozwojem Quibi wspominano od wielu tygodni, w sercach założycieli platformy wciąż tliła się nadzieja na to, że uda się wyjść na prostą i zawojować branżę produkcji krótkometrażowych. Ale kapitał topniał zbyt gwałtownie, aby dalszy rozwój usługi stał się opłacalny.
Nie pomogły ani reklamy w trakcie Super Bowl, gali Oskarowej i w mediach tradycyjnych, ani prezentacja w trakcie targów CES 2020 w Las Vegas. Pomimo wydania 63,7 miliona dolarów na spoty promocyjne, inwestycje reklamowe nigdy się nie zwróciły. Z najnowszych danych wynika, że po aplikację sięgnęło 5,6 miliona użytkowników, a tylko niewielki odsetek klientów zdecydował się na opłacanie abonamentu po upływie darmowego 3-miesięcznego okresu próbnego. Kapitał firmy stopniał z 1,8 miliarda dolarów do 350 milionów.
21 października Katzenberg i Whitman zaprosili inwestorów na wideokonferencje, w trakcie której poinformowali o oficjalnym zamknięciu platformy. Tuż przed nią podobną rozmowę zorganizowano z pracownikami korporacji. Teraz zespół menadżerów ma znaleźć najlepszy sposób na spieniężenie biznesu. Zgodnie z wcześniejszymi plotkami rozważane są dwa scenariusze: sprzedanie treści oryginalnych innej platformie VoD (Quibi ma ich w portfolio ok. 100) albo całej firmy. Zarząd zakłada, że proces wygaszania usługi zajmie kilka miesięcy, a wszyscy subskrybenci zostaną uprzednio poinformowani o zawieszeniu działania platformy.
Największą przeszkodą na drodze do rozwoju Quibi okazała się pandemia koronawirusa, która sparaliżowała globalny rynek pracy. W jej wyniku firmy masowo odsyłają podwładnych do pracy zdalnej, a co za tym idzie, spada zapotrzebowanie na krótkometrażowe produkcje oferowane przez Quibi, które miały towarzyszyć nam w biurowych przerwach oraz podróży do pracy.
Źródło: Deadline
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1979, kończy 45 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1971, kończy 53 lat
ur. 1986, kończy 38 lat
ur. 1970, kończy 54 lat