TOP Showmax: Filmy polskie
Showmax jest platformą SVOD, która wyróżnia się na tle konkurencji bogatą ofertą naszych rodzimych produkcji. Poniżej prezentujemy przegląd najciekawszych polskich filmów, które można obejrzeć w każdej chwili na Showmaxie.
Showmax jest platformą SVOD, która wyróżnia się na tle konkurencji bogatą ofertą naszych rodzimych produkcji. Poniżej prezentujemy przegląd najciekawszych polskich filmów, które można obejrzeć w każdej chwili na Showmaxie.
Prosta historia o morderstwie
Arkadiusz Jakubik w roli reżysera serwuje ciekawy Prosta historia o morderstwie. Jacek, młody policjant, za wszelką cenę próbuje chronić matkę i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem. Nie dość, że chłopak musi znosić wybryki taty w domu, to jeszcze ku jego niezadowoleniu przydzielono mu go na pierwszego partnera. Dzięki temu jednak dowiaduje sięo nielegalnych interesach ojca oraz jego powiązaniach z szemranym środowiskiem. Gdy ten zostaje zamordowany, Jacek staje się głównym podejrzanym.
Planeta singli
Polska Planeta singli, która wyróżnia się jakością dowcipu i pomysłową fabułą na tle innych podobnych produkcji. Wyluzowany telewizyjny showman, Tomek (Maciej Stuhr), usiłuje poderwać sympatyczną, acz zasadniczą Anię (Agnieszka Wiedlocha) – oczywiście bezskutecznie. Odreagowuje, opowiadając o tym, czy wręcz inscenizując całą sytuację w swoim show. Odcinek jest tak popularny, że Tomek dostaje awans i lepsze miejsce na antenie, ale znaczy to także, że Ania musi stać się stałym elementem jego programu…
Pod mocnym aniołem
Ekranizacja książki Jerzy Pilch pod tym samym tytułem podchodzi do tematu alkoholizmu w bardzo naturalistyczny i dosłowny sposób. Po kilku filmach, w których bawił się z alkoholem w podchody, Wojciech Smarzowski wreszcie postanowił uczynić z wódki i innych napojów wyskokowych pierwszoplanowych bohaterów swojej produkcji. Choć Pod Mocnym Aniołem nie jest najwybitniejszym dziełem reżysera Wesele, stanowi doskonały przykład tego, jak nakręcić wierną ekranizację, oferującą przy tym coś innego niż książka.
Dom zły
Dom zły jest obrazem, który przez wielu uznawany jest za najlepszy w filmografii Wojciecha Smarzowskiego. Edward Środoń pewnej deszczowej nocy przypadkowo zjawia się w domu Dziabasów. To spotkanie zmieni jego życie. Po kilku latach w tym samym domu pojawia się ekipa śledcza, która prowadzi dochodzenie. Środoń znowu tam jest, tym razem pomaga w rekonstrukcji zagadkowych wydarzeń sprzed 4 lat. W rolach głównych, oprócz Arkadiusza Jakubika, występują między innymi Marian Dziedziel, Kinga Preis i Bartłomiej Topa.
Pitbull Nowe porządki
Polska, szara rzeczywistość już dawno nie była przedstawiona w tak atrakcyjny dla widza sposób. Bardzo dobrze znamy przecież te odrapane blokowiska, przydrożne kluby go-go, wiejskie meliny, stęchłe wagony i zawzięte twarze polskich chuliganów. W ten naturalistyczny świat wkracza bohater rodem z hollywoodzkich filmów akcji, obdarzony fizjonomią amanta, który rozkłada wszystkich na łopatki. Połączenie polskiej i zachodniej estetyki daje mieszankę wybuchową. Zaletę tej Pitbull. Nowe porządki stanowią też powracający w roli twardziela spod ciemnej gwiazdy, Boguslaw Linda i świetnie wykreowany główny bohater, zawadiaka Majami.
Bogowie
Kim są bogowie? Według Łukasz Palkowski to zespół kardiochirurgów działających w latach osiemdziesiątych w Polsce. Ich działania, dążenia i aspiracje doprowadziły do pierwszego w Polsce przeszczepu serca w 1985 roku. Co jest największą siłą Bogowie? Oczywiście postać głównego bohatera oraz jej interpretacja w wykonaniu Tomasz Kot. Zbigniew Religa to heros z krwi i kości, mający zarówno wady, jak i zalety. Kluczem jest jednak jego siła wewnętrzna i na tym skoncentrował się zarówno aktor, jak i reżyser przy kreowaniu tej postaci.
Miasto 44
Miasto 44 to film Warszawie. O młodych ludziach, którzy z entuzjazmem poszli wyzwalać swoje miasto. O miłości. O bezsilności. O wielu innych sprawach, które udało się pokazać nadzwyczaj nowocześnie i interesująco. Obraz imponuje wyrazistymi bohaterami, fabułą, która wciąga, świetnymi efektami i narracją, której nie powstydziliby się najlepsi hollywoodzcy opowiadacze. Miasto 44 to obraz o młodych ludziach, ich dylematach i przeżyciach. Tym razem w warunkach ekstremalnych, ale tak właśnie ekstremalnie było siedem dekad temu w stolicy naszego kraju.
Body/Ciało
Body/Ciało jest filmem poruszającym ważne i uniwersalne tematy. Małgorzata Szumowska jednak w odróżnieniu od swoich poprzednich filmów robi to tym razem w sposób o wiele lżejszy i prostszy, przez co wydźwięk poważnej opowieści jest bardziej pozytywny, a cała forma jest luźniejsza. Główne wątki filmu są ze sobą ściśle powiązane. Z jednej strony mamy Olgę i jej problem bulimii, który objawił się po śmierci matki, a z drugiej trochę zagubionego ojca niewiedzącego, jak pomóc córce, która nie darzy go zbyt wielką sympatią.
Układ zamknięty
Po seansie kinowym tego filmu można złapać się za głowę. Jak to możliwe, że nasi polityczni decydenci w ogóle zgodzili się na produkcję obrazu, który tak celnie i merytorycznie punktuje ich przywary, słabości i mroczne strony. Układ zamknięty pokazuje, w jaki prosty sposób państwo potrafi stłamsić niewygodnego przedsiębiorcę. Państwo w tym filmie to prawdziwy konglomerat zła, wysysający wszystko co dobre z jego obywateli. Przerażająca wizja. Najgorsze jednak to, że prawdziwa.
Jesteś Bogiem
Jesteś Bogiem to film biograficzny, opowiadający o zmarłym tragicznie polskim raperze, Magiku. Po zerwaniu współpracy z raperami ze swojego matczynego bandu, Kalibru 44, muzyk założył z dwoma żółtodziobami nowy zespół, Paktofonikę. O tym opowiada właśnie film Jesteś Bogiem. Produkcja pełna jest świetnej muzyki. Paktofonika to prawdziwy fenomen. Jedna wydana płyta sprawiła, że zespół bardzo szybko stał się bardzo popularny. Dźwięki Kinematografii stanowią naturalny soundtrack do tego obrazu. Muzyka to niejedyny powód, dla którego warto zobaczyć Jesteś Bogiem. Obraz ten jest przede wszystkim świetnie zrealizowaną polską produkcją.
Źródło: zdjęcie główne: Kino świat
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1975, kończy 49 lat
ur. 1945, kończy 79 lat