Tworzył cheaty do Grand Theft Auto Online. Został skazany

Nowojorski sąd skazał twórcę cheatów do sieciowego modułu Grand Theft Auto V. Mężczyzna dostał dotkliwą karę finansową.

Nowojorski sąd skazał twórcę cheatów do sieciowego modułu Grand Theft Auto V. Mężczyzna dostał dotkliwą karę finansową.

Michał Czubak

Michał Czubak

Chciał się wzbogacić, a będzie musiał płacić. Amerykański sąd w Nowym Jorku skazał autora cheatów do GTA Online, sieciowego trybu zabawy Grand Theft Auto V na karę grzywny. Mężczyzna będzie musiał także pokryć niemałe koszta sądowe oraz zapłacić zadośćuczynienie twórcom gry. Z tego zrobiła się niemała suma pieniędzy wynosząca 220 tys. dolarów (ponad 830 tys. zł).

Jhonny Perez, bo to o nim mowa, stworzył narzędzie pozwalające na generowanie gotówki w grze, za którą następnie gracze mogli nabywać sprzęt, uzyskując w ten sposób przewagę nad tym graczami, którzy gotówkę w grze zdobywali legalnymi środkami. Perez program udostępniał innym osobom, pobierając za to opłaty.

Przed rokiem Take-Two, spółka "matka" Rockstar Games, wezwała Pereza do zaniechania sprzedaży i używania oprogramowania jego autorstwa, na co mężczyzna przystał. Natomiast nie ujawnił, o co wnioskował wydawca i ile dzięki swemu narzędziu udało mu się uzyskać realnych pieniędzy. Dlatego też skierowano sprawę do sądu.

Nowojorski sąd uznał, że działania Pereza zaszkodziły reputacji wydawcy GTA Online i zniechęciły graczy do zabawy w sieciowym trybie Grand Theft Auto V.

Teraz Jhonny Perez będzie musiał zapłacić 150 tys. dolarów zadośćuczynienia dla twórców gry oraz dodatkowo 70 tys. dolarów pozostałych kosztów związanych z postępowaniem sądowym.

Źródło: kotaku.com / fot. Rockstar

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV