Wiedźmin - film anime Netflixa ogłoszony. O czym będzie opowiadać?

Netflix oficjalnie ogłasza szczegóły filmu anime ze świata Wiedźmina. Jest opis fabuły i szczegóły.

Netflix oficjalnie ogłasza szczegóły filmu anime ze świata Wiedźmina. Jest opis fabuły i szczegóły.

Adam Siennica
Adam Siennica

Wiedźmin Netflix zostanie rozbudowany o oficjalny film anime zatytułowany The Witcher: Nightmare of the Wolf, czyli według Netflix Polska będzie to Wiedźmin: Zmora Wilka. Za sterami stoi Lauren Schmidt Hissrich (twórczyni serialowych przygód Geralta) oraz Beau DeMayo (jeden ze scenarzystów pierwszego sezonu).

Za animacje ma odpowiadać koreańskie Studio Mir, które znany jest z pracy przy takich produkcjach jak The Death of SupermanYoung Justice: Outsiders (tworzyli 3 odcinki), Legenda Korry oraz Voltron: Legendary Defender.

Wiedźmin: Zmora Wilka - o czym film anime?

W oficjalnym opisie fabuły czytamy, że produkcja ma rozbudować świat netflixowego Wiedźmina o nowe zagrożenie dla Kontynentu. Zagraniczne media spekulują, że historia może stanowić pomost pomiędzy pierwszym, a drugim sezon serialu aktorskiego, ale oficjalne szczegóły na ten temat nie zostały ujawnione.

Lauren S. Hissrich skomentowała sytuację na Twitterze, zdradzając, że film był w planach od roku, bo tyle czasu musiała zachować go w tajemnicy. Wygląda na to, że historia mogła być tworzona równolegle do pierwszego sezonu lub w trakcie pracy nad scenariuszami zdecydowano się przełożyć ten wątek na anime. Na razie to czyste spekulacje i musimy czekać na więcej informacji.

https://twitter.com/LHissrich/status/1220045706813214721

Przypomnijmy, że według Netflixa Wiedźmin jest ich najpopularniejszym serialem. Jego premiera w grudniu 2019 roku osiągnęła wielki sukces na skalę globalną. Efektem tego jest wyprzedanie książek Andrzeja Sapkowskiego w wielu miejscach świata na czele z USA - tutaj wydawca musiał wystosować oświadczenie do fanów z informacją, że przepraszają za brak egzemplarzy i niebawem druk pół miliona kolejnych trafi do sprzedaży.

Data premiery anime nie została ujawniona, ale wszystko wskazuje an to, że będzie to jeszcze 2020 rok. 2. sezon serialu Wiedźmin pojawi się dopiero w 2021 roku.

https://twitter.com/NetflixPL/status/1220068308659163141

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Pedro Pascal

Pedro Pascal

ur. 1975, kończy 45 lat

Michael Fassbender

Michael Fassbender

ur. 1977, kończy 43 lat

Clark Gregg

Clark Gregg

ur. 1962, kończy 58 lat

Jaime Ray Newman

Jaime Ray Newman

ur. 1978, kończy 42 lat

Christopher Meloni

Christopher Meloni

ur. 1961, kończy 59 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV