Wiedźmin - Polacy zrobili fanowski film. Nowy zwiastun

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Pół Wieku Poezji Później, czyli fanowskiego filmu inspirowanego prozą Andrzeja Sapkowskiego.

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Pół Wieku Poezji Później, czyli fanowskiego filmu inspirowanego prozą Andrzeja Sapkowskiego.

Fabuła filmu Pół Wieku Poezji Później toczy wiele lat po wydarzeniach z książek, a głównym bohaterem jest wiedźmin Lambert. Jest to projekt realizowany od wielu lat przez fanów z grupy Alzur's Legacy, którzy tworzyli film za niewielkie fundusze. Do projektu udało im się zaangażować nawet Zbigniew Zamachowski, który podobnie jak w serialu Wiedźmin, wcieli się w rolę Jaskra.

Twórcy mają wreszcie dobre informacje dla fanów oczekujących filmu. Jak możemy przeczytać w notce prasowej - w zeszłym roku twórcy oświadczyli, że dotychczas krótkometrażowy film zostanie wydłużony do pełnego metrażu (około 80 minut). Obecnie film jest na etapie zaawansowanej postprodukcji - powstają efekty VFX, są nagrywane postsynchrony z aktorami, jest tworzona ścieżka dźwiękowa filmu oraz muzyka. Ostateczną datą premiery filmu jest 30 listopada 2019 roku na kanale na YouTube. Zobaczcie nowy zwiastun:

W obsadzie filmu zobaczymy takich polskich aktorów jak Zbigniew Zamachowski (Jaskier), Mariusz Drężek (Lambert), Magdalena Różańska (Triss Merigold), Kamila Kamińska (Ornella), Andrzej Strzelecki (Sołtys Włościbyt) oraz Bartosz Wesołowski (Boguch) i Marcin Bubółka (Julian). Reżyserem filmu jest Jakub Nurzyński. Scenariusz napisali Brunon Hawryluk, Dariusz Gabryelewicz i Jakub Nurzyński. Operatorem obrazu jest Michał Wiśniowski.

Źródło: materiały prasowe/zdjęcie główne: YouTube

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV