Zbigniew Zamachowski

Zbigniew Zamachowski
 • Data urodzenia:

  17 lipca 1961 (57)
 • Miejsce urodzenia:

  Brzeziny, Polska
 • Narodowość:

  Polak
 • Zawód:

  Aktor
 • Stan cywilny:

  Trzykrotnie żonaty: 1. Anna Komornicka (rozwód); 2. Aleksandra Justa (do 03.04.2012, rozwód), 4 dzieci: Maria (ur. 1994), Antoni (ur. 1997), Tadeusz (ur. 2000) i Bronisława (ur. 2002); 3. Monika Richardson (od 2014 roku)
 • Bio:

  Zbigniew Zamachowski edukował się w technikum i w szkole muzycznej. Jest absolwentem Wydziału Aktorskiego na PWSFTiT w Łodzi. Jego debiutem była rola w filmie pt.: Wielka majówka z 1981 roku. Jest laureatem wielu nagród m.in. otrzymał Nagrodę im. Stanisława Wyspiańskiego, Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Wiktory. Jest związany z Teatrem Narodowym. Grywał również na deskach Teatru Studio oraz Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. Pracuje również jako wykładowca piosenki aktorskiej w warszawskiej Akademii Teatralnej.    

W obsadzie (68)

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV