Wstrzymaj wykonywanie programu i zobacz, co nowego na Showmax
Co dziś pojawiło się na Showmax? Przede wszystkim trzy sezony serialu o początkach komputerów osobistych, kolejny odcinek wojennego The Brave i druga część wielkiego polskiego przeboju. Co jeszcze? Przeczytajcie poniżej.
Co dziś pojawiło się na Showmax? Przede wszystkim trzy sezony serialu o początkach komputerów osobistych, kolejny odcinek wojennego The Brave i druga część wielkiego polskiego przeboju. Co jeszcze? Przeczytajcie poniżej.
Halt and Catch Fire to znakomity serial o genialnych startuperach rzucających wyzwanie technologicznym gigantom. Na platformie Showmax pojawiły się właśnie 3 sezony tej produkcji. „Wstrzymaj wykonywanie programu i stań w ogniu” – za tytuł serialu posłużył idiom wzięty z języka maszyn, oznaczający przerwanie zadania i konieczność ponownego uruchomienia komputera. To doskonała alegoria czasów, w których to rozpoczęto produkcję pierwszych komputerów osobistych. Każde innowacyjne osiągnięcie było okupione skutkami ubocznymi – zarówno jeśli chodzi o proces technologiczny, jak i o życie osobiste wynalazców.
Już dziś użytkownicy Showmax będą mogli zobaczyć serial pokazujący początki komputerów osobistych oraz narodziny Internetu w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Bohaterowie serialu stają się częścią branży technologicznej, w której ciągła rywalizacja i wyczerpująca pogoń za sukcesem mocno komplikują im życie. Wizjoner, inżynier i „cudowne dziecko” konfrontują swoje nowatorskie pomysły z monopolistycznymi koncepcjami ówczesnych technologicznych gigantów. Muszą także stawić czoła pokusom wielkiego świata, takim jak chciwości czy zachłanność.
Akcja serialu toczy się głównie na terenie ówczesnego odpowiednika Doliny Krzemowej, czyli w tzw. Silicone Prairie w Teksasie. Produkcja skupia się również na procesie tworzenia start-upów, kiedy to genialne pomysły nie zawsze spotykają się z entuzjazmem inwestorów. W Halt and Catch Fire występują: Lee Pace , Mackenzie Davis , Scoot McNairy, Kerry Bishé i Toby Huss.
Ważną nowością w ofercie Showmax jest z pewnością kasowy film Listy do M. 2. Jeszcze w tym roku premierę będzie miała trzecia część cyklu, tymczasem na platformie Showmax debiutuje sequel, w którym powraca większość oryginalnej obsady. Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant, Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk i Wojciech Malajkat powtarzają swoje role, a dołączają do nich między innymi Maciej Zakoscielny i Malgorzata Kozuchowska. Druga część Listów do M jest również ostatnią, w której zobaczymy Macieja Stuhra. Aktor odrzucił propozycję wystąpienia w najnowszym filmie z cyklu. Akcja Listów do M 2 toczy się 4 lata po wydarzeniach z pierwszej części. Okres świąteczny znów nie jest łaskawy dla bohaterów filmu. Tym razem jednak – obok zabawnych i wzruszających momentów – pojawiają się dramatyczne wątki, które sprawiają, że sequel nie jest całkowicie lekką produkcją.
Na uwagę zasługuje również filmowa wariacja na temat Moralności pani Dulskiej. Produkcja Panie Dulskie nie jest wierną ekranizacją dramatu, a jedynie adaptacją podejmującą temat dulszczyzny jako symbolu dla drobnomieszczańskiego zakłamania i dbania tylko o pozory. W filmie moralności uczą dwie kobiece ikony kina – Krystyna Janda i Katarzyna Figura. Akcja filmu rozgrywa się na trzech płaszczyznach czasowych. Obserwujemy bohaterów na początku XX wieku, w roku 1954 i we współczesności. Do Melanii, wnuczki pani Dulskiej, przyjeżdża profesor psychiatrii ze Szwajcarii, który jest związany z kamienicą zamieszkiwaną od pokoleń przez rodzinę Dulskich. Pod wpływem tego spotkania Melania zaczyna zgłębiać historię rodziny Dulskich, która kryje w sobie wiele zarówno zabawnych, jak i tragicznych sekretów. W rolę Melanii wciela się Maja Ostaszewska, w jej matkę Katarzyna Figura, a w babkę Krystyna Janda. Obraz Panie Dulskie jest pierwszym filmem, w którym wspólnie wystąpiły Katarzyna Figura i Krystyna Janda. Obie panie doskonale radzą sobie w swoich rolach, dzięki czemu reżyser, Filip Bajon, nie miał najmniejszych kłopotów z przełożeniem klasycznej polskiej literatury na język współczesnego kina.
Dla wielu informacja o chorobie nowotworowej to koniec świata. Jeszcze gorzej, gdy rak prześladuje całą rodzinę, zabijając powoli kolejne pokolenia. Annie Parker ( Samantha Morton), główna bohaterka filmu Decoding Annie Parker dowiedziała się właśnie, że cierpi na raka piersi – chorobę, na którą zmarła jej matka i siostra. Bohaterka jednak nie załamuje się. Postanawia walczyć o życie ze wszystkich sił. Razem z nią do walki staje Mary-Claire King (Helen Hunt), genialna naukowiec, próbująca udowodnić, że kluczem do rozwikłania zagadki nowotworu piersi jest ludzkie DNA. Panie stają do nierównego starcia z potężnym przeciwnikiem. Od ich sukcesu zależy życie nie tylko Annie, ale też tysięcy chorych kobiet. Oprócz Samanthy Morton i Helen Hunt w filmie występuje również Aaron Paul, odgrywający skrajnie inną rolę od tej znanej z kultowego Breaking Bad.
Poza wyżej wymienionymi hitami na pewno warto zwrócić uwagę na dramat kostiumowy Miss Julie z Colin Farrell i Jessica Chastain oraz film akcji z 2017 pod tytułem Taken Heart, poruszający tematykę handlarzy organami. Nie zapominajmy też o czwartym odcinku wojennego The Brave, który niedługo wejdzie w decydującą fazę.
Na Showmax pojawiło się też dzisiaj kilka propozycji dokumentalnych i animacje dla najmłodszych. Są to How to Cure Alzheimer's, Fighting Dementia, Tęczowa Rubinka, Kuu Kuu Harajuku i Juliusz Junior.
Źródło: zdjęcie główne: materiały promocyjne
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat