Wszystkie nadchodzące filmy komiksowe w jednym miejscu - daty premier, chronologia, plany

Oto wszystkie nadchodzące filmy komiksowe - rok po roku, wraz z datami premier i chronologią. Wiedzieliście, że tych produkcji jest aż kilkadziesiąt?

Oto wszystkie nadchodzące filmy komiksowe - rok po roku, wraz z datami premier i chronologią. Wiedzieliście, że tych produkcji jest aż kilkadziesiąt?

Filmy komiksowe na dobre rozpanoszyły się w popkulturze. Nadchodzące lata przyniosą nam aż kilkadziesiąt projektów poświęconych superbohaterom czy opartych na historiach znanych ze świata powieści graficznych. Jest ich tak wiele, że momentami trudno się w nich połapać jeśli chodzi o takie aspekty jak data premiery czy chronologia. Postanowiliśmy je dla Was zebrać w jednym miejscu i uszeregować rok po roku. 

W naszych zestawieniach uwzględniamy zarówno te produkcje, które mają przyporządkowaną datę premiery, jak i przedsięwzięcia znajdujące się w chwili obecnej na różnym etapie rozwoju, bez określonego momentu wejścia na ekrany kin. Skupiamy się zarówno na filmach aktorskich, jak i animacjach, przy czym postanowiliśmy nie uwzględniać projektów, o których od dłuższego czasu nie mamy żadnych nowych informacji. Na liście znajdziecie też niezatytułowane jeszcze filmy wchodzące w skład MCU. 

Z natury rzeczy najwięcej potwierdzonych produkcji komiksowych z tytułem i datą premiery czeka nas w roku obecnym. Warto jednak zauważyć, że poza wyczekiwanymi obrazami w typie Wonder Woman 1984 czy Czarna wdowa czekają nas również takie filmy jak spin-off serii G.I. Joe, Snake Eyes

Nadchodzące filmy komiksowe - rok 2020

Równie bogaty będzie rok 2021, w którym DC i Marvel wypuszczą na ekrany kin prawdziwe hity; wśród nich znajdują się The Batman, Legion samobójców 2, Doctor Strange in the Multiverse of Madness czy Thor: Love and Thunder

Nadchodzące filmy komiksowe - rok 2021

Plany na rok 2022 częściowo ogłosili już zarówno Marvel, jak i DC. Wiemy, że to właśnie w tym roku zadebiutuje Czarna Pantera 2, jak również Aquaman 2 i Shazam 2. Powinniśmy spodziewać się także premiery sequela animacji Spider-Man Uniwersum

Nadchodzące filmy komiksowe - rok 2022

W roku 2023 zobaczymy zaś 4 niezatytułowane filmy Marvel Studios; wejdą one na ekrany kin kolejno: 17.02, 5.05, 28.07 i 3.11. W tym kontekście warto przypomnieć, że w MCU według potwierdzonych doniesień i rozmaitych spekulacji rozwijane będą następujące projekty:

MCU - filmy na rozmaitym etapie rozwoju lub te, o których powstaniu spekulowano najczęściej

Równie bogate są plany wytwórni Warner Bros., która w najbliższych latach zamierza zrealizować cały szereg projektów. W zestawieniu uwzględniliśmy te, o których słyszeliśmy w ostatnim czasie.

DC - projekty rozwijane według ostatnich doniesień

Nie należy zapominać również o planach studia Sony, które w dalszym ciągu zamierza rozwijać swoje uniwersum Spider-Mana. 

Sony - projekty na bazie komiksów Marvela, o których ostatnio spekulowano

Źródło: Screen Rant / zdjęcie główne: Warner Bros./Marvel/Sony

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV