Zenek - nowy plakat filmu o gwieździe disco polo. Gorszy od poprzedniego?

Zenek to polski film biograficzny o jednym z najpopularniejszych piosenkarzy. Nowy plakat pokazuje, jak go promują.

Zenek to polski film biograficzny o jednym z najpopularniejszych piosenkarzy. Nowy plakat pokazuje, jak go promują.

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  plakat 

Zenek ma nowy plakat. Pierwszy zebrał bardzo niepochlebne oceny w sieci i drugi spotyka się z jeszcze większą krytyką. Czy zasłużenie? Oceńcie sami.

W obsadzie są Krzysztof Czeczot, Magdalena Berus, Jakub Zając, Klara Bielawka, Karol Dziuba i Jan Frycz. Za kamerą stoi Jan Hryniak, a autorem scenariusza Marta Hryniak.

W opisie dystrybutora czytamy, że inspiracją do filmu stała się biografia Zenona Martyniuka, chłopaka z podlaskiej wsi, który spełnia swoje wielkie marzenie - chce dawać ludziom radość poprzez muzykę i śpiew. Na ekranie zobaczymy drogę Martyniuka do ogromnego sukcesu, który zostanie zobrazowany poprzez upór i ciężką pracę. Szybko zyskuje miano króla muzyki disco polo. 

Zenek - o czym film?

Film pokazuje postać Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochany był w muzyce disco lat osiemdziesiątych. W karierze muzycznej wspiera go wujek - zawodowy muzyk. To dzięki jego zaangażowaniu Zenon Martyniuk po raz pierwszy staje przed publicznością, to on jest jego nauczycielem, który udziela mu pierwszych, cennych wskazówek oraz rozwija jego wrażliwość i miłość do muzyki. Kazik, jego najbliższy przyjaciel i romskie środowisko, w którym wzrastał Martyniuk kształtują jego muzyczny styl - opis dystrybutora.

Zobaczcie dwa plakaty:

Zenek - premiera 14 lutego. 

Źródło: facebook.com/ZenekFilm / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV