Black Friday 2019 - kiedy wypada?

Black Friday 2019 po raz kolejny zawita w Polsce. Listopad to gratka dla fanów wyprzedaży i złotych okazji. Kiedy Black Friday wypada w 2019?. Gdzie kupimy najciekawsze gadżety i prezenty?

Black Friday 2019 po raz kolejny zawita w Polsce. Listopad to gratka dla fanów wyprzedaży i złotych okazji. Kiedy Black Friday wypada w 2019?. Gdzie kupimy najciekawsze gadżety i prezenty?

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Wyprzedaże z okazji Black Friday przybyły do nas ze Stanów Zjednoczonych i związane są ze Świętem Dziękczynienia. Początków tej wielkiej wyprzedaży należy doszukiwać się w pierwszych dekadach XX wieku. Zgodnie z niepisaną tradycją dopiero po zakończeniu Święta Dziękczynienia domy towarowe rozpoczynały okres gorących gwiazdkowych przecen. Aby należycie zakomunikować klientom, że oto nadszedł czas, aby zacząć poszukiwanie prezentów dla najbliższych, w pierwszym dniu wyprzedaży zaczęto sprzedawać towar z ogromnymi rabatami sięgającymi nawet do 80%. Tradycja ta przetrwała aż do dziś i w trakcie Black Friday możemy kupić wiele sprzętów, gadżetów i zabawek w naprawdę atrakcyjnych cenach. Kiedy tym razem wypada data Black Friday.

Black Friday 2019 - data

Kiedy wypada Black Friday? Data tegorocznego święta wyprzedaży to 29 listopada 2019. Tego dnia sklepy stacjonarne i internetowe na całym świecie szykują się na szturm milionów klientów, a klienci na gigantyczne kolejki do paczkomatów. Amerykańska tradycja wyprzedażowa kilka lat temu trafiła do Polski i z roku na rok zatacza w naszym kraju coraz szersze kręgi. Aby zachęcić do udziału w tym wydarzeniu jak najwięcej klientów, niektóre sklepy już teraz zapowiedziały swój udział w tym wydarzeniu. A niektóre firmy rozpoczęły świętowanie znacznie wcześniej i uruchomiły programy promocyjne w ramach Black Week. Czego możemy spodziewać się po Black Friday 2019 i gdzie kupimy najciekawsze gadżety – nie tylko te filmowe – po najbardziej okazyjnej cenie? 

Black Friday 2019 – najlepsze oferty

Black Friday w Polsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem największych dostawców sprzętu elektronicznego, którzy w przeciwieństwie do firm funkcjonujących na rynku amerykańskim, znacząco wydłużyli okres przedświątecznych promocji. W części sklepów wyprzedaż już się rozpoczęła, okazyjne zakupy zrobimy już m.in. w Euro RTV AGD, Media Expert czy Orange.

Lista sklepów z gadżetami i elektroniką, które zapowiedziały swój udział w Black Friday:

  • Empik
  • Euro RTV AGD
  • Komputronik
  • Media Expert
  • Media Markt
  • Orange
  • X-kom

Black Friday 2019 - jak przygotować się do wyprzedaży?

W trakcie Black Friday warto na bieżąco sprawdzać oferty operatorów komórkowych Plus, Orange i T-Mobile oraz serwisów aukcyjnych Allegro, Amazon i eBay. Już teraz można zacząć monitorować ceny interesujących nas produktów w agregatorach takich jak Skąpiec czy Ceneo. Łowcy okazji powinni także śledzić strony chińskich serwisów aukcyjnych pokroju Aliexpress czy GearBest. Dobrym pomysłem będzie przygotowanie się do wyprzedaży zanim te wystartują. W zeszłym roku przygotowaliśmy garść cennych porad na temat strategii zakupowej na Black Friday.

Warto także rozeznać się w ofercie sklepów, które rozpoczęły promocyjną sprzedaż sprzętu w ramach tzw. Black Week, czyli tygodni poprzedzających Black Friday (m.in. Euro RTV AGD, Media Expert, Orange). W obniżonej cenie kupimy m.in. telewizory czy smartfony, a na najkorzystniejszych ofertach zaoszczędzimy nawet do 1000 zł.

Cyber Monday 2019 – data

W dobie wszechobecnego internetu do akcji dołączyły także sklepy online. I choć większość z nich bierze udział w Black Friday, kilka lat temu ukształtowała się jeszcze jedna tradycja – Cyber Monday. W poniedziałek po Święcie Dziękczynienia wprowadza się wielkie wyprzedaże w sklepach internetowych. Udział w nich bierze większość firm, które uczestniczą w Black Friday. Tym razem data Cyber Monday to 2 grudnia.

Źródło: Zdjęcie: Pexels

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV