Janowie Pawłowie II, przemoc, dzieci i inne takie, czyli weekend w naEKRANIE
Zapraszamy na kolejne wydanie naszego wydania weekendowego. Oto, teksty, przy których możecie chwilę odsapnąć od przedświątecznej gorączki.
Zapraszamy na kolejne wydanie naszego wydania weekendowego. Oto, teksty, przy których możecie chwilę odsapnąć od przedświątecznej gorączki.
Witamy w kolejnym weekendzie. Ten poprzedni był u nas monotematyczny – wszystkie teksty nawiązywały do Rogue One: A Star Wars Story. I patrząc po wynikach – naprawdę Wam się to spodobało. Teraz jak rozumiem mamy weekend, podczas którego idziecie do kin na ten film, ale przecież nie spędzicie tam całego weekendu. Nawet nasz Adam kupił bilety bodajże na raptem dwa seanse każdego dnia. Czyli będzie chwila, byście zajrzeli do nowego wydania weekendowego. Więc zapraszamy.
A co mamy dla Was tym razem? Oj, dużo rozmaitych rzeczy i to takich, przy których nawet czasem przyda się uwaga „redakcja nie podziela opinii zawartych w tekście”. Bo tak jest i to chyba naturalne. Wiele z naszych tekstów to indywidualne przemyślenia, z którymi inni autorzy czy redaktorzy nie muszą się zgadzać. Ale chętnie je czytają, by poznać czyjąś opinię, a nawet czasem z nią popolemizować w komentarzach. O które dokładnie teksty dziś chodzi? A domyślcie się.
Mamy więc jak zwykle dwa interesujące wywiady. Pierwszy z jednym z popularniejszych dziś kompozytorów filmowych na świecie – Jamesem Newtonem Howardem, drugi zaś z jednym z największych odkryć tego roku, nominowaną właśnie do Złotego Globu amerykańską aktorką i producentką Issą Rae. Jeśli przegapiliście jej serial Insecure w HBO, może ten wywiad skłoni Was do nadrobienia zaległości. Obok tego mamy jeden tekst większy i przekrojowy – autorka próbuje przeanalizować rolę dzieci w kinie. Po co i jak umieszcza się w fabułach (rozmaitych gatunków) role dziecięce i co z tego wynika. Pozostałe trzy teksty są zaś bardziej osobiste i problemowe – jeden z nich mówi o nie do końca czystych sztuczkach, jakie stosują wobec nas dystrybutorzy kinowi, drugi o przemocy w serialach telewizyjnych, a trzeci o tym, jak popularne naprawdę są seriale, które nam się wydają popularne.
Czyli jest co poczytać, jest o czym podyskutować i z czym się pospierać. Bądźcie z nami w ten ostatni przedświąteczny weekend.
A za tydzień to dopiero będzie wydanie!
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat