Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Najbardziej emocjonalne momenty w MCU

Filmy o superbohaterach Marvela jako obrazy chwytające za serce i wyciskające łzy z oczu? Nie bardzo. Wbrew pozorom nie jest łatwo w filmografii MCU znaleźć wiele momentów, potrafiących szczerze wzruszyć widzów.

Nie oznacza oczywiście że takowych nie ma. Nie jest ich dużo, ale jeśli już się pojawiają, to niosą właściwy ładunek emocjonalny. W odróżnieniu od scen akcji czy motywów humorystycznych nie dominują jednak opowieści. Twórcom działającym w ramach MCU zdarza się niestety również infantylizować dramatyzm, przez co dana scena nie zawsze wypada tak mocno jak powinna. Cóż , adaptacje komiksów mają to do siebie, że zupełnie świadomie akcenty stawiają gdzie indziej. Poniżej prezentujemy listę najbardziej emocjonalnych chwil w MCU. Zgadzacie się z tym wyborem?

Avengers: Wojna bez granic – Połowa wszechświata będzie żyć, połowa umrze…

Oczywiście żaden inny moment nie może się równać z zakończeniem Avengers: Wojna bez granic. To jedyny taki moment w MCU, gdzie widzowie długo po ostatniej scenie nie mogli się pozbierać. Chwila kiedy poszczególni bohaterowie znikają to prawdziwy reżyserski majstersztyk, nakręcony z pietyzmem charakterystycznym dla najbardziej wysublimowanych dramatów. Brak muzyki, nastrój niepokoju i poczucie wielkiej straty. Wisienką na torcie jest tutaj oczywiście wspaniała scena, podczas której Peter Parker odchodzi w ramionach Tony’ego Starka. Moment ten z pewnością przejdzie do historii popkultury.

Strażnicy Galaktyki Vol. 2 – Pożegnanie Yondu

Strażnicy galaktyki 2 to jeden wielki pean dla postaci Yondu. Jest on tutaj twardy, brutalny, ale też zabawny i w pewien sposób ciepły. Dlatego też jego heroiczna śmierć i wzruszające kosmiczne pożegnanie tak bardzo poruszyło widzów. W końcu żegnaliśmy jedną z najlepszych postaci w MCU.

Strażnicy Galaktyki – Jesteśmy Groot

Tutaj z kolei mieliśmy pożegnanie z postacią sympatycznego drzewoluda. Jego heroiczny czyn i chwalebna śmierć były symbolicznym początkiem „drużyny gamoni”. Całe szczęście nie długo płakaliśmy po odejściu tego bohatera, ponieważ jego miejsce zajął kolejny Groot, w swojej pociesznej i „słitaśnej” wersji.

Captain America: Pierwsze starcie Kapitan w nowym świecie

Zakończenie Kapitana Ameryki przyprawia o ciarki na plecach. Świetnie zrealizowana sekwencja jest doskonałym wprowadzeniem do filmowego uniwersum Marvela. Pokazuje też Steve’a jako zagubionego herosa, w nieznanym mu świecie. Krótki dialog z Nickiem Fury tylko intensyfikuje tę scenę. Tym razem twórcom udało się uniknąć pompatyczności, na rzecz wręcz intymnego nastroju, podkreślonego ostatnimi słowami Kapitana. „Miałem mieć randkę”, mówi Rogers, a nam się robi jakoś tak smutno na duszy…

Avengers: Wojna bez granic – Thor i jego strata

W Avengers: Wojna bez granic mieliśmy bardzo mocną scenę, podczas której Thor wspomina swoje życie. To, przy czym tak dobrze bawiliśmy się, oglądając filmy z jego udziałem, zostaje przedstawione jako dramat człowieka cierpiącego. Utrata całej rodziny, zdrada i bratobójcza walka bawiły nas całkiem nieźle podczas oglądania przygód Boga Piorunów. Teraz, gdy widzimy Thora wspominającego te wydarzenia z łzami w oczach, już nie jest nam tak do śmiechu. Mocne? Jak najbardziej.

Źródło: zdjęcie główne: Marvel
Strony: 123

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]