Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Najbardziej wzruszające filmy. Sprawdźcie nasze propozycje

Dziś przygotowałam dla Was zestawienie 20 najbardziej wzruszających filmów, jakie sama widziałam. Jeśli szukacie czegoś do popłakania, sprawdźcie moje propozycje.

Bywają dni, kiedy zwyczajnie chce się trochę posmucić lub nawet popłakać – temu nastrojowi często sprzyjają filmowy wzruszające, które zmuszą do sięgnięcia po chusteczki. W dzisiejszym artykule przygotowałam dla Was 20 tytułów, z których każdy osobiście mnie poruszył. Nie wszystkie można jednoznacznie zaklasyfikować do typowych romantycznych wyciskaczy łez – znajdziecie tu również dramaty, komedie, a nawet horrory, które niosą za sobą głębsze przesłanie. Jeśli są produkcje, które działają na Was bardziej, zachęcam do wymienienia się nimi w komentarzach. Skorzystamy na tym wszyscy – bo dobrych wzruszających filmów nigdy za wiele!

Edward Nożycoręki

7,9
1990
Edward Nożycoręki

Edward Nożycoręki

O filmie

Dawno, dawno temu, w zamku wysoko na wzgórzu, mieszkał niedoceniony wynalazca. Swe największe dzieło nazwał imieniem Edward. Mimo, że Edward… Czytaj więcej

Klasyk Tima Burtona, który odwołuje się do tematów takich jak obłuda, pazerność i ludzki fałsz. Tytułowy Edward jest jednostką niezwykle wrażliwą, a jego historia chwyta za serce. Uroku całości dodaje również fakt osadzenia filmu w realiach świątecznych – Edward Nożycoręki to piękna propozycja dla marzycieli i osób wrażliwych. W rolach głównych Johnny Depp, Winona Ryder i Dianne Wiest.

Chłopiec w pasiastej piżamie

7,8
2008
Chłopiec w pasiastej piżamie

Chłopiec w pasiastej piżamie

O filmie

Młody Bruno prowadzi pełne dostatku życie w przedwojennych Niemczech wraz z matką, starszą siostrą i ojcem, komendantem SS. Rodzina przenosi… Czytaj więcej

To naturalne, że łzy wywołują produkcje wojenne – tym bardziej te, w których głównym bohaterem staje się dziecko. Chłopiec w pasiastej piżamie to obraz wojny widziany oczami dwóch chłopców, którzy nawet dobrze jeszcze nie znają tego świata i którzy nie wiedzą, że powinni darzyć się nienawiścią. Przejmujący film w reżyserii Marka Hermana, ilustrowany piękną muzyką Jamesa Hornera. W rolach głównych Asa Butterfield i Jack Scanlon.

Marley i ja

7,0
2008
Marley i Ja

Marley i ja

O filmie

Zobacz jak Jennifer Aniston i Owen Wilson wywołują salwy śmiechu jako Jenny i John Grogan - młoda para, rozważająca zmieniającą… Czytaj więcej

Marley i Ja to film odpowiedni na wszystkie rodzaje smutków – rozbawi, wzruszy i udowodni, że życie jest piękne, o ile tylko ma się do niego dystans. Złocisty labrador kradnie każdą scenę i błyskawicznie podbija serca widzów, dorastając na ich oczach. Bardzo przyjemny film, który mimo wielu elementów wzruszenia pozostawia po sobie pozytywne uczucia. Czasem dobrze jest przecież popłakać na wesoło.

Bez mojej zgody

7,4
2009
Bez mojej zgody

Bez mojej zgody

O filmie

Sara i Brian wiodą spokojne życie. Idylla zostaje jednak przerwana, gdy dociera do nich przerażająca informacja o chorobie córki. Aby… Czytaj więcej

Niezwykły dramat, wobec którego nie sposób przejść obojętnie – produkcja chwyta za gardło od początku i nie puszcza aż do samego końca. Wszystko obraca się wokół nastoletniej Kate, której choroba ma wpływ na wszystkich członków rodziny. Film jednak pokazuje nie tylko losy dziewczyny, ale także (a może przede wszystkim) właśnie domowników. Mnóstwo skrajnych emocji i piękne końcowe przesłanie – warto przygotować paczkę chusteczek, a najlepiej nawet dwie.

Czas na miłość

7,8
2013
Czas na miłość

Czas na miłość

O filmie

Bohaterem jest Tim Lake, który dowiaduje się od ojca, że mężczyźni w jego rodzinie zawsze posiadali zdolność podróżowania w czasie.… Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

Tim Lake (Domhall Gleeson) – pierwsze wrażenie: typowy loser, zbyt chudy, zbyt nieśmiały, zbyt rudy, z koszmarną fryzurą, a na… Czytaj więcej

Choć tytuł może sugerować, że mamy tu do czynienia z kolejną komedią romantyczną, Czas na miłość jest tak naprawdę filmem dla marzycieli – to przeurocze połączenie dramatu, komedii i romansu, wzbogacone o niezwykłe elementy fantasy. Skoro już główny bohater przenosi się w czasie, wiadomo, że tutaj może wydarzyć się wszystko. Wzruszająca i przy tym bardzo inteligentna opowieść o tym, co w życiu jest najważniejsze.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 1234

Najlepsze z 24h

Dawid Muszyński
-

Kobiety mafii 2 – recenzja filmu

Jak zapowiedział, tak zrobił. Patryk Vega wraca do nas z kolejną odsłoną opowieści o kobietach…

Ocena recenzenta:
6
Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – [SPOILER] rozwiąże…

W sieci pojawiła się teoria związana z filmem Avengers: Koniec gry i MCU, która pokazuje,…

Adam Siennica
-

Pan Kleks i The Umbrella Academy.…

The Umbrella Academy to nowy serial Netflixa oparty na komiksach. Platforma wpadła na kapitalny pomysł,…

Adam Siennica
spoilery
-

Kapitan Marvel – sceny po napisach…

Kapitan Marvel miała już swoje pierwsze pokazy w Stanach Zjednoczonych. To z nich pochodzą informacje…

Adam Siennica
-

Wędrująca Ziemia trafi do Netflixa. Platforma…

Wędrująca Ziemia to drugi najbardziej dochodowy chiński film w historii ich kinematografii. Netflix kupił prawa…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcie z filmu.…

Hellboy wejdzie na ekrany kin jeszcze w tym roku, a do sieci trafiają kolejne materiały…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]