Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Najlepsi wąsacze w historii kina

W listopadzie ruszyła akcja Movember. Podczas niej wielu mężczyzn, promując to wydarzenie, zapuszcza wąsy. My zaś przyjrzymy się najsłynniejszym wąsaczom w historii kina.

W listopadzie odbędzie się 5. edycja akcji Movember w Polsce. Celem tego międzynarodowego ruchu jest zwiększanie świadomości na temat chorób nowotworowych wśród mężczyzn. W ramach kampanii w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Katowicach oraz Gdyni odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne.

Podczas tej akcji mężczyźni zapuszczają wąsy i w ten sposób promują wydarzenie. Nie każdy ma możliwość zapuszczenia wąsa, więc spójrzmy na najsłynniejszych wąsaczy w historii kina, którzy robili to już niejednokrotnie. Zdajemy sobie sprawę, że wymienić wszystkich nie sposób, ale spójrzcie na tych jednych z bardziej charakterystycznych i popularnych.

Billy Dee WilliamsGwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Lando Calrissian zasłynął w całej Galaktyce z mniej lub bardziej pozytywnych akcji, ale z pewnością nikt nie mógł odmówić mu stylu. Jego wąs stał się pewnego rodzaju atrybutem, który wyróżniał się przy gładkich jak pupa niemowlęcia Luku Skywalkerze i Hanie Solo.

Charles ChaplinBrzdąc

Jeden z najsłynniejszych wąsików nie tylko w historii kina. Charlie Chaplin długo naigrywał się z Adlofa Hitlera, że ten podpatrzył u niego ten charakterystyczny wąs, który razem z melonikiem i laską były głównymi atrybutami odgrywanego przez Chaplina postaci włóczęgi.

Colin FarrellMiami Vice

Sonny Crockett w wykonaniu Colina Farrella to prawdziwy człowiek z Południa. Kobiety go uwielbiają, zawsze skłonny do flirtów i prawdziwy z niego twardziel. Urok i prezencja na tym poziomie byłby nie możliwe bez charakterystycznego wąsa, który rzucał się w oczy podczas całego seansu.

Danny TrejoMaczeta

Meksykański twardziel potrafił wyczyniać cuda swoją maczetą, z czego też pochodzi jego ksywka. Jego słynny grymas na twarzy mógłby wyglądać inaczej, gdyby nie jego bujny wąs.

Dustin HoffmanHook

Rola może być widowiskowa i charakterystyczna, ale Dustin Hoffman wiedział, że w roli Hooka bez tego charakterystycznego wąsa może być trudno o laury.

George ClooneyBracie, gdzie jesteś?

George Clooney w swojej karierze miał wiele ciekawych kreacji i stylizacji, ale jedną ze słynniejszych jest właśnie ta w filmie Bracie, gdzie jesteś? Jego postać Everett „Ulysses” McGill miał bardzo specyficznego wąsa, który stał się inspiracją dla wielu mężczyzn.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]