Repertuar kin Nowość Program TV

Najlepsi wąsacze w historii kina

W listopadzie ruszyła akcja Movember. Podczas niej wielu mężczyzn, promując to wydarzenie, zapuszcza wąsy. My zaś przyjrzymy się najsłynniejszym wąsaczom w historii kina.

W listopadzie odbędzie się 5. edycja akcji Movember w Polsce. Celem tego międzynarodowego ruchu jest zwiększanie świadomości na temat chorób nowotworowych wśród mężczyzn. W ramach kampanii w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Katowicach oraz Gdyni odbędą się bezpłatne badania profilaktyczne.

Podczas tej akcji mężczyźni zapuszczają wąsy i w ten sposób promują wydarzenie. Nie każdy ma możliwość zapuszczenia wąsa, więc spójrzmy na najsłynniejszych wąsaczy w historii kina, którzy robili to już niejednokrotnie. Zdajemy sobie sprawę, że wymienić wszystkich nie sposób, ale spójrzcie na tych jednych z bardziej charakterystycznych i popularnych.

Billy Dee WilliamsGwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Lando Calrissian zasłynął w całej Galaktyce z mniej lub bardziej pozytywnych akcji, ale z pewnością nikt nie mógł odmówić mu stylu. Jego wąs stał się pewnego rodzaju atrybutem, który wyróżniał się przy gładkich jak pupa niemowlęcia Luku Skywalkerze i Hanie Solo.

Charles ChaplinBrzdąc

Jeden z najsłynniejszych wąsików nie tylko w historii kina. Charlie Chaplin długo naigrywał się z Adlofa Hitlera, że ten podpatrzył u niego ten charakterystyczny wąs, który razem z melonikiem i laską były głównymi atrybutami odgrywanego przez Chaplina postaci włóczęgi.

Colin FarrellMiami Vice

Sonny Crockett w wykonaniu Colina Farrella to prawdziwy człowiek z Południa. Kobiety go uwielbiają, zawsze skłonny do flirtów i prawdziwy z niego twardziel. Urok i prezencja na tym poziomie byłby nie możliwe bez charakterystycznego wąsa, który rzucał się w oczy podczas całego seansu.

Danny TrejoMaczeta

Meksykański twardziel potrafił wyczyniać cuda swoją maczetą, z czego też pochodzi jego ksywka. Jego słynny grymas na twarzy mógłby wyglądać inaczej, gdyby nie jego bujny wąs.

Dustin HoffmanHook

Rola może być widowiskowa i charakterystyczna, ale Dustin Hoffman wiedział, że w roli Hooka bez tego charakterystycznego wąsa może być trudno o laury.

George ClooneyBracie, gdzie jesteś?

George Clooney w swojej karierze miał wiele ciekawych kreacji i stylizacji, ale jedną ze słynniejszych jest właśnie ta w filmie Bracie, gdzie jesteś? Jego postać Everett „Ulysses” McGill miał bardzo specyficznego wąsa, który stał się inspiracją dla wielu mężczyzn.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

Piotr Piskozub
-

Teoria – w Avengers: Endgame Tony…

W sieci pojawiła się nowa teoria na temat Avengers: Endgame, według której Tony Stark w…

Karolina Szendera
spoilery
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Czas na kolejny artykuł z cyklu, w którym będziemy przybliżać Wam kulisy kultowych filmów. Oto…

Michalina Reda
-

Filmy 2019: premiery kinowe roku –…

Rok 2019 to czas zupełnie nowych premier kinowych. Sprawdźcie, co dobrego wejdzie na ekrany kin…

Adam Siennica
-

Zabójcze maszyny – film jest spektakularną…

Zabójcze maszyny były promowane jako wielki film science fiction. A wychodzi na to, że nikogo…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans – czy Batman na pewno…

W sieci znalazły się już zdjęcia i opis finałowego odcinka pierwszego sezonu serialu Titans.

Co o tym sądzisz?