Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Najlepsze bijatyki wszech czasów. W co warto zagrać?

Oto naszym zdaniem najlepsze bijatyki, w które warto zagrać. Znalazło się tu miejsce zarówno dla klasycznych przedstawicieli gatunku, jak i kilku stosunkowo nowych produkcji.

Bijatyki to gatunek, który w naszym kraju cieszy się ogromną sympatią. Duża w tym zasługa przybytków zwanych salonami gier, które niegdyś oblegane były przez graczy w różnym wieku, którzy chętnie wydawali pieniądze na możliwość rozgrywania kolejnych partyjek wraz z przyjaciółmi. Z czasem produkcje tego typu zaczęły radzić sobie coraz lepiej na konsolach, a od kilku lat można zaobserwować, że i na pecetach gatunek ten staje się bardziej powszechny.

Nie przedłużając już – oto najlepsze bijatyki wszech czasów. Kolejność jest tu przypadkowa. Zachęcamy Was też do podawania Waszych ulubionych gier tego typu w komentarzach pod wpisem.

Virtua Fighter

Pierwsza część serii Virtua Fighter była przełomowa z kilku powodów. To przede wszystkim jedna z pierwszych produkcji tego typu, w której zdecydowano się na trójwymiarowy silnik graficzny, a tym samym dodano dodatkowej głębi rozgrywce. Za dużą zaletę tej gry uznano również fakt, że grywalni bohaterowie są tu nie tylko zróżnicowani pod względem wizualnym, ale również korzystają w trakcie walk z prawdziwych sztuk walki.

Persona 4 Arena Ultimax

Japońska seria Persona kojarzona jest przede wszystkim z grami jRPG. To jednak także różnego rodzaju spin-offy, gdzie obok gier tanecznych znalazło się miejsce również dla bijatyk. Wydane w 2014 roku Persona 4 Arena Ultimax okazało się bardzo przyzwoitą produkcją, która zaoferowała znanych i lubianych bohaterów, niezłą oprawę graficzną, ciekawe mechaniki w samych pojedynkach, a także całkiem interesującą warstwę fabularną.

Soul Edge

Pod koniec 1995 roku (a na konsolach rok później) pojawiła się gra, która dała początek serii Soul Calibur. Bijatyka stworzona przez studio Project Souls pod wieloma względami przypominała serię Tekken, oferując jednak zupełnie inny klimat i pozwalając na korzystanie z broni białej w trakcie starć. Pojawiał się tu również dodatkowy element urozmaicający rozgrywkę i sprawiający, że wyjątkowo trzymała ona w napięciu – możliwość wyrzucania oponentów poza arenę, dzięki czemu mogliśmy błyskawicznie wygrać rundę.

Tekken 3

Prawdziwa klasyka gatunku, jedna z najlepiej ocenianych bijatyk i prawdopodobnie najpopularniejszy przedstawiciel tego typu gier w naszym kraju. Tekken 3 w momencie premiery był grą niemal doskonałą i oferował rewelacyjną, trójwymiarową oprawę graficzną, wielu zróżnicowanych wojowników, zawartość na wiele godzin i przede wszystkim – niezwykle satysfakcjonujący system walki, dzięki któremu nawet po wielu godzinach odczuwało się radość z kolejnych kończonych pojedynków, zarówno w trybie dla jednego, jak i wielu graczy.

Street Fighter IV

Czwarta część serii Street Fighter spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, którzy docenili niemal wszystkie jej aspekty – począwszy od bardzo rozbudowanej i dającej duże możliwości mechaniki walki, poprzez sporo dostępnej zawartości, a na rewelacyjnej, komiksowej oprawie graficznej skończywszy. Street Fighter IV stanowiła również świetne połączenie klasyki z nowością, dzięki czemu przypadła do gustu zarówno nowicjuszom, jak i osobom, które wychowały się na tym cyklu.

Źródło: fot. Bandai Namco
Strony: 1234
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.