Repertuar kin Nowość Program TV

Najlepsze bijatyki wszech czasów. W co warto zagrać?

Oto naszym zdaniem najlepsze bijatyki, w które warto zagrać. Znalazło się tu miejsce zarówno dla klasycznych przedstawicieli gatunku, jak i kilku stosunkowo nowych produkcji.

Bijatyki to gatunek, który w naszym kraju cieszy się ogromną sympatią. Duża w tym zasługa przybytków zwanych salonami gier, które niegdyś oblegane były przez graczy w różnym wieku, którzy chętnie wydawali pieniądze na możliwość rozgrywania kolejnych partyjek wraz z przyjaciółmi. Z czasem produkcje tego typu zaczęły radzić sobie coraz lepiej na konsolach, a od kilku lat można zaobserwować, że i na pecetach gatunek ten staje się bardziej powszechny.

Nie przedłużając już – oto najlepsze bijatyki wszech czasów. Kolejność jest tu przypadkowa. Zachęcamy Was też do podawania Waszych ulubionych gier tego typu w komentarzach pod wpisem.

Virtua Fighter

Pierwsza część serii Virtua Fighter była przełomowa z kilku powodów. To przede wszystkim jedna z pierwszych produkcji tego typu, w której zdecydowano się na trójwymiarowy silnik graficzny, a tym samym dodano dodatkowej głębi rozgrywce. Za dużą zaletę tej gry uznano również fakt, że grywalni bohaterowie są tu nie tylko zróżnicowani pod względem wizualnym, ale również korzystają w trakcie walk z prawdziwych sztuk walki.

Persona 4 Arena Ultimax

Japońska seria Persona kojarzona jest przede wszystkim z grami jRPG. To jednak także różnego rodzaju spin-offy, gdzie obok gier tanecznych znalazło się miejsce również dla bijatyk. Wydane w 2014 roku Persona 4 Arena Ultimax okazało się bardzo przyzwoitą produkcją, która zaoferowała znanych i lubianych bohaterów, niezłą oprawę graficzną, ciekawe mechaniki w samych pojedynkach, a także całkiem interesującą warstwę fabularną.

Soul Edge

Pod koniec 1995 roku (a na konsolach rok później) pojawiła się gra, która dała początek serii Soul Calibur. Bijatyka stworzona przez studio Project Souls pod wieloma względami przypominała serię Tekken, oferując jednak zupełnie inny klimat i pozwalając na korzystanie z broni białej w trakcie starć. Pojawiał się tu również dodatkowy element urozmaicający rozgrywkę i sprawiający, że wyjątkowo trzymała ona w napięciu – możliwość wyrzucania oponentów poza arenę, dzięki czemu mogliśmy błyskawicznie wygrać rundę.

Tekken 3

Prawdziwa klasyka gatunku, jedna z najlepiej ocenianych bijatyk i prawdopodobnie najpopularniejszy przedstawiciel tego typu gier w naszym kraju. Tekken 3 w momencie premiery był grą niemal doskonałą i oferował rewelacyjną, trójwymiarową oprawę graficzną, wielu zróżnicowanych wojowników, zawartość na wiele godzin i przede wszystkim – niezwykle satysfakcjonujący system walki, dzięki któremu nawet po wielu godzinach odczuwało się radość z kolejnych kończonych pojedynków, zarówno w trybie dla jednego, jak i wielu graczy.

Street Fighter IV

Czwarta część serii Street Fighter spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, którzy docenili niemal wszystkie jej aspekty – począwszy od bardzo rozbudowanej i dającej duże możliwości mechaniki walki, poprzez sporo dostępnej zawartości, a na rewelacyjnej, komiksowej oprawie graficznej skończywszy. Street Fighter IV stanowiła również świetne połączenie klasyki z nowością, dzięki czemu przypadła do gustu zarówno nowicjuszom, jak i osobom, które wychowały się na tym cyklu.

Źródło: fot. Bandai Namco
Strony: 1234

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

Dziś mija dokładnie 10 lat od powstania znakomitego filmu Christophera Nolana, Mroczny Rycerz. Fantastyczny klimat,…

Piotr Piskozub
-

[SDCC 2018] Aquaman – poznajcie kolejnego…

Na Comic-Conie w San Diego pojawiło się kilka przedmiotów promujących film Aquaman - między innymi…

Emil Borzechowski
-

Skynetu nie będzie, Terminator się nie…

Jeśli wśród czytelników naEKRANIE jest jakiś czarny charakter, który liczył na to, że sztuczna inteligencja…

Adam Siennica
-

Nadchodzi Król Ghidorah! Zapowiedź zwiastuna filmu…

Godzilla: Król Potworów to kontynuacja filmu z 2014 roku. W nim też Król Potworów będzie…

Norbert Zaskórski
-

Shazam! – zadowolony ze swoich mocy…

W sieci zadebiutowało nowe zdjęcie promujące przyszłoroczne widowisko DCEU o herosie z mocą starożytnych bogów.

Piotr Piskozub
-

Lubicie czy nie, ale te figurki…

Do sieci trafiły już zdjęcia figurek kolekcjonerskich z najnowszej serii od DC Collectibles.

Co o tym sądzisz?