Repertuar kin Nowość Program TV

Najlepsze bijatyki wszech czasów. W co warto zagrać?

Oto naszym zdaniem najlepsze bijatyki, w które warto zagrać. Znalazło się tu miejsce zarówno dla klasycznych przedstawicieli gatunku, jak i kilku stosunkowo nowych produkcji.

Bijatyki to gatunek, który w naszym kraju cieszy się ogromną sympatią. Duża w tym zasługa przybytków zwanych salonami gier, które niegdyś oblegane były przez graczy w różnym wieku, którzy chętnie wydawali pieniądze na możliwość rozgrywania kolejnych partyjek wraz z przyjaciółmi. Z czasem produkcje tego typu zaczęły radzić sobie coraz lepiej na konsolach, a od kilku lat można zaobserwować, że i na pecetach gatunek ten staje się bardziej powszechny.

Nie przedłużając już – oto najlepsze bijatyki wszech czasów. Kolejność jest tu przypadkowa. Zachęcamy Was też do podawania Waszych ulubionych gier tego typu w komentarzach pod wpisem.

Virtua Fighter

Pierwsza część serii Virtua Fighter była przełomowa z kilku powodów. To przede wszystkim jedna z pierwszych produkcji tego typu, w której zdecydowano się na trójwymiarowy silnik graficzny, a tym samym dodano dodatkowej głębi rozgrywce. Za dużą zaletę tej gry uznano również fakt, że grywalni bohaterowie są tu nie tylko zróżnicowani pod względem wizualnym, ale również korzystają w trakcie walk z prawdziwych sztuk walki.

Persona 4 Arena Ultimax

Japońska seria Persona kojarzona jest przede wszystkim z grami jRPG. To jednak także różnego rodzaju spin-offy, gdzie obok gier tanecznych znalazło się miejsce również dla bijatyk. Wydane w 2014 roku Persona 4 Arena Ultimax okazało się bardzo przyzwoitą produkcją, która zaoferowała znanych i lubianych bohaterów, niezłą oprawę graficzną, ciekawe mechaniki w samych pojedynkach, a także całkiem interesującą warstwę fabularną.

Soul Edge

Pod koniec 1995 roku (a na konsolach rok później) pojawiła się gra, która dała początek serii Soul Calibur. Bijatyka stworzona przez studio Project Souls pod wieloma względami przypominała serię Tekken, oferując jednak zupełnie inny klimat i pozwalając na korzystanie z broni białej w trakcie starć. Pojawiał się tu również dodatkowy element urozmaicający rozgrywkę i sprawiający, że wyjątkowo trzymała ona w napięciu – możliwość wyrzucania oponentów poza arenę, dzięki czemu mogliśmy błyskawicznie wygrać rundę.

Tekken 3

Prawdziwa klasyka gatunku, jedna z najlepiej ocenianych bijatyk i prawdopodobnie najpopularniejszy przedstawiciel tego typu gier w naszym kraju. Tekken 3 w momencie premiery był grą niemal doskonałą i oferował rewelacyjną, trójwymiarową oprawę graficzną, wielu zróżnicowanych wojowników, zawartość na wiele godzin i przede wszystkim – niezwykle satysfakcjonujący system walki, dzięki któremu nawet po wielu godzinach odczuwało się radość z kolejnych kończonych pojedynków, zarówno w trybie dla jednego, jak i wielu graczy.

Street Fighter IV

Czwarta część serii Street Fighter spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, którzy docenili niemal wszystkie jej aspekty – począwszy od bardzo rozbudowanej i dającej duże możliwości mechaniki walki, poprzez sporo dostępnej zawartości, a na rewelacyjnej, komiksowej oprawie graficznej skończywszy. Street Fighter IV stanowiła również świetne połączenie klasyki z nowością, dzięki czemu przypadła do gustu zarówno nowicjuszom, jak i osobom, które wychowały się na tym cyklu.

Źródło: fot. Bandai Namco
Strony: 1234

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers 4 – Czarna Wdowa na…

Avengers 4 jeszcze jest przed pierwszą fazą promocji, ale mimo tego do sieci trafiają materiały.

naEKRANIE
-

44 zwiastuny do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Dawid Muszyński
-

Wiedźmin – Polka może zagrać w…

Wiedźmin to serial Netflixa, który wzbudza wielkie emocje w naszym kraju. Udało nam się ustalić…

Adam Siennica
-

Godzilla: The Planet Eater – zdjęcia…

Godzilla: The Planet Eater to finał trylogii anime produkowanej przez platformę Netflix. Premiera w Japonii…

Michał Czubak
-

Telltale Games zostanie zamknięte. Co z…

Studio Telltale Games zniknie z branży gier wideo. Prawdopodobnie razem z nią projekty zapowiedziane na…

Michał Czubak
spoilery
-

Shadow of the Tomb Raider z…

Okazuje się, że w grze Shadow of the Tomb Raider znajdowała się alternatywna scena po…

Co o tym sądzisz?