Repertuar kin Nowość Program TV

Najlepsze filmy z Sharon Stone. Sprawdźcie nasze propozycje

Sharon Stone urodziła się 10 marca 1958 roku. W artykule znajdziecie propozycje najlepszych ról tej zachwycającej aktorki. Co warto obejrzeć?

Z okazji 60. urodzin Sharon Stone przyjrzymy się bliżej jej najlepszym występom w filmowych produkcjach. Spoglądając na poniższe zestawienie, będziecie mogli przekonać się, że jej filmografia nie jest zdobiona tylko przez Nagi instynkt.

Kasyno

Film Martina Scorsese zdobył ogromne uznanie wśród krytyków i widzów, którzy zachwyceni byli m.in. doskonałym aktorstwem. Na ekranie brylowali oczywiście Robert De Niro i Joe Pesci, ale pamiętny stał się także występ Sharon Stone, która nominowana została za tę rolę do Oscara (jak do tej pory jedyny raz w życiu) i zdobyła Złoty Glob.

Nagi instynkt

Zestawienie byłoby oczywiście niepełne, gdyby zabrakło w nim filmu Paula Verhoevena. Sharon Stone w roli Catherine Tramell tworzy istną zmysłową burzę. Nie chodzi tutaj tylko o pamiętną scenę przesłuchania, gdzie aktorka pozbawiona bielizny przekłada nogi, ale cała jej relacja z detektywem granym przez Michaela Douglasa, jest grą na zmysłach jego i męskiej części widowni. Prawdziwa ikona.

Pamięć absolutna

W tym filmie największe wrażenie, jeśli chodzi o kreacje aktorskie, zrobił oczywiście Arnold Schwarzenegger, który wciąż grał na podobnym dla siebie poziomie, ale jego postać była o wiele bardziej złożona od pozostałych jego ról. Na drugim planie świetnie wypadła Rachel Ticotin i oczywiście Sharon Stone, której fantastycznie udało się pokazać dynamizm swojej postaci. Kreacje aktorskie i świetnie napisany scenariusz składają się na kolejne udane dzieło w filmografii reżysera Paula Verhovena oraz Sharon Stone.

Kula

Władze USA odnajdują statek kosmiczny na dnie oceanu i wysyłają naukowców do jego zbadania. To kolejny intrygujący film w karierze Sharon Stone. W uznaniu wielu mężczyzn odgrywana przez tę aktorkę rola jest jedną z bardziej ponętnych w jej karierze. Krótko obcięte włosy i aura tajemniczości mogły mieć wpływ na uznanie jej za jedną z bardziej seksownych biochemiczek w historii kina, ale z pewnością umiejętności aktorskie Sharon Stone, także zasługują tutaj na uwagę.

Źródło: zdjecie główne: Materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

-

Venom – lubicie, nie lubicie? Za…

Filmowy Venom odniósł duży sukces finansowy i prawdopodobnie możemy spodziewać się drugiej odsłony. Spójrzmy jednak,…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – fani MCU tworzą…

Fani MCU tworzą już liczne fanarty do Avengers: Endgame - trzeba przyznać, że niektóre prace…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Pingwin zaraz po morderstwie…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z 5. sezonu serialu Gotham. Przedstawia Pingwina, który według relacji…

Michał Kujawiński
-

Hellboy – wiadomo już, kiedy pojawi…

Jakiś czas temu informowaliśmy, że niedługo pojawi się zwiastun filmu Hellboy. Wiemy już, kiedy to…

Adam Siennica
-

Nie otwieraj oczu – recenzja filmu

Nie otwieraj oczu miał być dramatem w szatach horroru lub thrillera science fiction. Od razu…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?