Najlepsze filmy z Sharon Stone. Sprawdźcie nasze propozycje

Sharon Stone urodziła się 10 marca 1958 roku. W artykule znajdziecie propozycje najlepszych ról tej zachwycającej aktorki. Co warto obejrzeć?

Z okazji 60. urodzin Sharon Stone przyjrzymy się bliżej jej najlepszym występom w filmowych produkcjach. Spoglądając na poniższe zestawienie, będziecie mogli przekonać się, że jej filmografia nie jest zdobiona tylko przez Nagi instynkt.

Kasyno

Film Martina Scorsese zdobył ogromne uznanie wśród krytyków i widzów, którzy zachwyceni byli m.in. doskonałym aktorstwem. Na ekranie brylowali oczywiście Robert De Niro i Joe Pesci, ale pamiętny stał się także występ Sharon Stone, która nominowana została za tę rolę do Oscara (jak do tej pory jedyny raz w życiu) i zdobyła Złoty Glob.

Nagi instynkt

Zestawienie byłoby oczywiście niepełne, gdyby zabrakło w nim filmu Paula Verhoevena. Sharon Stone w roli Catherine Tramell tworzy istną zmysłową burzę. Nie chodzi tutaj tylko o pamiętną scenę przesłuchania, gdzie aktorka pozbawiona bielizny przekłada nogi, ale cała jej relacja z detektywem granym przez Michaela Douglasa, jest grą na zmysłach jego i męskiej części widowni. Prawdziwa ikona.

Pamięć absolutna

W tym filmie największe wrażenie, jeśli chodzi o kreacje aktorskie, zrobił oczywiście Arnold Schwarzenegger, który wciąż grał na podobnym dla siebie poziomie, ale jego postać była o wiele bardziej złożona od pozostałych jego ról. Na drugim planie świetnie wypadła Rachel Ticotin i oczywiście Sharon Stone, której fantastycznie udało się pokazać dynamizm swojej postaci. Kreacje aktorskie i świetnie napisany scenariusz składają się na kolejne udane dzieło w filmografii reżysera Paula Verhovena oraz Sharon Stone.

Kula

Władze USA odnajdują statek kosmiczny na dnie oceanu i wysyłają naukowców do jego zbadania. To kolejny intrygujący film w karierze Sharon Stone. W uznaniu wielu mężczyzn odgrywana przez tę aktorkę rola jest jedną z bardziej ponętnych w jej karierze. Krótko obcięte włosy i aura tajemniczości mogły mieć wpływ na uznanie jej za jedną z bardziej seksownych biochemiczek w historii kina, ale z pewnością umiejętności aktorskie Sharon Stone, także zasługują tutaj na uwagę.

Źródło: zdjecie główne: Materiały prasowe
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
0 -

Filmy tak straszne, że nie da…

Netflix opublikował w sieci listę 10 przerażających horrorów, które według użytkowników platformy są wyjątkowo straszne.…

Michalina Reda
0 -

Oficjalnie: Peter Dinklage w filmie Avengers:…

Potwierdziły się nieoficjalne informacje z początku roku - w filmie Avengers: Wojna bez granic rzeczywiście…

Dawid Muszyński
0 -

Kruk. Szepty słychać po zmroku: odcinek…

Serial Kruk. Szepty słychać po zmroku pokazuje jak dużą rolę w serialu odgrywa nie tylko…

Ocena recenzenta:
8
Michał Kujawiński
0 -

Kto dostanie najwięcej czasu ekranowego w…

Kampania promocyjna filmu Avengers: Wojna bez granic trwa w najlepsze. Dużo pracy mają też reżyserzy…

Michalina Reda
0 -

Cameo Angeliny Jolie w filmie Tomb…

Producent Tomb Raider zdradza, dlaczego nie zdecydowano się na zamieszczenie w filmie cameo Angeliny Jolie,…

Michał Kujawiński
spoilery
0 -

Fani dostrzegli potencjalny spoiler w zwiastunie…

W najnowszym zwiastunie filmu Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, fani Harry'ego Pottera odnaleźli możliwy spoiler.

Co o tym sądzisz?