Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Najlepsze gry samochodowe wszech czasów

Pojeździć szybkimi autkami w grach wideo lubi każdy. Czasem na poważnie, czasem tylko dla rozluźnienia. Przedstawiamy subiektywny ranking najlepszych gier gatunku.

Do gier podejmujących tematykę wyścigów nie zawsze podchodzono z pełną powagą. Wiele z poniższych tytułów do symulacji ma daleko, ale ten czar i ta magia, kiedy przed laty się je uruchamiało, pozostaje do dziś we wspomnieniach.

Destruction Derby (1996)
(PC, PSX, Sega Saturn)

Bardzo nietypowe wyścigi samochodowe, które zyskały na popularności, bo podejmowały tematykę nie tylko ścigania się, ale przede wszystkim przetrwania na torze. Tutaj mniej chodzi o to, żeby jechać, a więcej o to, żeby dotrwać do końca wyścigu, bo kto do jego końca dotrwał, ten wygrywał. Świetna rozwałka i jeszcze lepsza zabawa. Aż trudno uwierzyć, że pierwsza część cyklu już ma na karu aż 21 lat!

Daytona USA (1993)
(arcade, PC, Sega Saturn)

Pierwotnie dostępna na automatach, rok później także wydana na „blaszakach” i Saturnie gra, którą wspomina się z niebywałą radością. Zręcznościówka pełną gębą, w której mamy do wyboru niewiele tras i jeszcze mniej pojazdów. Kilka opcji widoku kamery i świetną dynamiczną ścieżkę dźwiękową. Przełomowa na tamte lata produkcja powróciła w niemal niezmienionej wersji w 2011 roku na Xbox 360 i PlayStation 3. Dostosowano ją jednak do współczesnych wariantów pozostawiając styl retro.

Super Mario Kart (1992)
(SNES)

Kto powiedział, że dobre gry wyścigowe muszą traktować ten sport na poważnie? No właśnie. Idealnym przykładem takiej gry z tego gatunku jest wydana w 1992 roku na SNES-a produkcja o słynnym hydrauliku, który tym razem nie bezpośrednio walczy z przeciwnikami ze świata Mario, ale ściga się z nimi na wymyślnych trasach z jeszcze bardziej wymyślnymi przeszkodami. Tony dobrej zabawy.

Need for Speed 4 (1999)
(PSX, PC)

Czwarta odsłona popularnego, już wtedy, cyklu, która kontynuuje i rozwija tradycje zapoczątkowane przez serię. Najlepsze sportowe auta dostępne bez żadnych udziwnień w postaci tuningu. Tylko my, samochód i trasa pełna innych użytkowników drogi oraz aktywność lokalnych stróżów prawa i zabawa na dzielonym ekranie. Do dziś jedna z najlepszych gier z serii, której czar gdzieś przeminął.

Burnout 3 (2004)
(PS2, Xbox)

Czysto arkadowe podejście do rozgrywki z efekciarskimi kraksami. Za to właśnie pokochaliśmy tę serię, która przez lata niespecjalnie się zmieniła jeśli chodzi o założenia. To takie Destruction Derby, ale na większą skalę z ładniejszą grafiką i różnorodnością trybów rozgrywki. To jedna z lepszych gier swoich czasów, ale także i tamtej generacji konsol.

Źródło: fot. Bandai Namco
Strony: 123456

Powiązane Artykuły

Michał Czubak
-

TOP 10: Najlepsze gry wyścigowe traktujące o F1

F1 to nie tylko obecna generacja, ale także dziesiątki lat rozwoju wirtualnej rozrywki, w której…

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Miłość, śmierć i roboty – najlepsze…

Na platformie Netflix pojawił się rewelacyjny serial Miłość, śmierć i roboty. To dobry moment na…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – co się…

Benedict Wong pojawił się na chwilę w filmie Avengers: Wojna bez granic. Podczas AMA na…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – poster zdradza…

Avengers: Koniec gry startuje z poważną promocją filmu. Do sieci trafił nowy plakat oraz kolejny…

Norbert Zaskórski
-

Znane obrazy w popkulturowej wersji [GALERIA]

Pewna artystka postanowiła przekształcić klasyczne dzieła malarskie w ich popkulturowe wersje.

Michał Kujawiński
-

Kanał YouTube z Blok Ekipą został…

Kanał SPInkafilmstudio został zamknięty w serwisie YouTube. Czy powodem było udostępnienie serialu Egzorcysta?

Michalina Reda
-

Czarne lustro – gwiazdy Avengers i…

Czarne lustro to serial Netflixa, który powróci z 5. sezonem. Zgodnie z nowymi informacjami, w…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.