Najlepsze polskie filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze polskie filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Wybieramy najlepsze polskie filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Najlepsze polskie filmy 2019 - lista powstaje w miarę upływu 2019 roku i jest sporządzona z tytułów, które były emitowane na ekranach naszych kin. Z każdego miesiąca wybieramy najlepsze polskie tytuły, po czym regularnie dodajemy do tego artykułu.

NAJLEPSZE POLSKIE FILMY 2019 - STYCZEŃ

Zabawa, zabawa

Film w reżyserii Kingi Dębskiej porusza ważny i rzadki w kinie problem alkoholizmu wśród kobiet. Nie robi tego jednak w sposób depresyjny czy nudny. Dębska doskonale wyczuwa równowagę w tym, by wywoływać emocje, poruszać, ale czasem też rozbawić czymś lżejszym. Trochę jak w życiu. Są to trzy historie kobiet na różnym etapie swojej drogi, po których nikt nie spodziewałby się, że mają problem z alkoholem. To wiele mówi i zmusza do myślenia, a kapitalne kreacje Marii Dębskiej, Doroty Kolak i Agaty Kuleszy dopełniają dzieła.

Monument

Jagoda Szelc jest jedną z najciekawszych polskich reżyserek od lat. Jej Wieża. Jasny dzień pokazała, że w Polsce da się stworzyć coś niejednoznacznego, a jednocześnie zahaczającego o mainstreamowe gatunki jak horror. Monument to kolejny przykład tego, jak tworzy opowieści inaczej niż wszyscy w Polsce. Ciekawie, intrygujące, na pograniczu różnych gatunku (znów czuć tutaj trochę grozy) i z dużym pokładem świeżości. Warto!

Zobacz również:
Najlepsze polskie filmy 2018 roku
Najlepsze filmy science fiction 2018
Najlepsze horrory 2018
Najlepsze filmy 2018 roku
Najlepsze filmy 2019 roku

Najlepsze komedie 2018 roku
Najlepsze seriale 2018
Najlepsze książki 2018
Najlepsze komiksy 2018
Najlepsze gry 2018
Najlepsze filmy animowane i bajki 2018 roku

Filmy animowane i bajki 2019 - oczekiwane premiery
Filmy sf/fantasy 2019 - oczekiwane premiery
GRY 2019 - oczekiwane premiery
Nowe seriale 2019 - oczekiwane premiery
Horrory 2019 - oczekiwane premiery
Filmy polskie 2019 - oczekiwane premiery
Nowe sezony seriali 2019 – nadzieje i obawy - oczekiwane premiery
Filmy 2019: premiery kinowe roku - kalendarz

Źródło: zdjęcie główne: Akson Studio

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV