Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Najlepsze seriale animowane Disneya. Jakie bajki warto obejrzeć?

Seriale animowane Disneya swego czasu były najpopularniejszymi tytułami na małym ekranie. Z perspektywy czasu widać, że w większości miały one kapitalny poziom, do którego współczesne bajki nie mają szans dotrzeć.

Seriale animowane Disneya lub, jak kto woli potocznie, bajki, są z nami na ekranach od kilkudziesięciu lat. Przez te lata pojawiły się tytuły, przy których wychowało się pokolenie i które z czystym sercem można polecić kolejnemu. Kilkanaście seriali, obok których trudno przejść obojętnie dzięki fantastycznej rozrywce, znakomitej animacji i uniwersalności opowiadanych historii.

Gumisie

Każdy kto wychował się w latach 90. pewnie zna ten serial animowany. Przygody sympatycznych misiów są doskonałym przykładem tego, jak Disney kapitalnie podbijał rynek telewizyjny w latach 80. i jak rozumiał tworzenie kreskówek. Jest to bowiem rzecz zabawna, uniwersalna i ponadczasowa, czyli taka jak filmy animowane studia. Do tego kapitalny dubbing z piosenką tytułową, której słowa wbiły się tak mocno w pamięć, że za chwilę każdy z Was czytając to, zacznie sobie śpiewać… Zobacz sam! Jak Gumisie skaczą tam i siam, bo Gumisie cały świat już zna. Gumiś to fajny miś!

Kacze opowieści oraz Kacze opowieści

Mój osobisty faworyt, czyli oryginalne Kacze opowieści, które towarzyszyły mi w czasie dzieciństwa, a postać Sknerusa McKwacza obok Yody była moim idolem. Tutaj także był zachowany ten trend tworzenia kreskówki uniwersalnej, ponadczasowej i szalenie rozrywkowej. Producenci Disneya zdawali sobie sprawę, że bajki oglądają dzieci ze swoimi rodzicami, więc tworzyli je tak, aby każde pokolenie świetnie się bawiło. Tutaj oczywiście mamy nie tylko przygodową otoczkę i dużą dawkę humoru, ale i świetny dubbing (ponownie kapitalna piosenka w czołówce). Natomiast reboot serialu z 2017 roku stara się uchwycić wszystkie zalety pierwowzoru, łącząc to, co było najlepsze z czymś nowym. Wychodzi to zaskakująco dobrze!

Brygada RR

Duet detektywów będących wiewiórkami to zabawa w trochę innym klimacie. Ponownie mamy dużo humoru, dobrze nakreślone postacie i pomysłowe historie detektywistyczne. Takie Kryminalne Zagadki dla najmłodszych.

Super Baloo

Baloo z Księgi Dżungli jako pilot transportowego samolotu, którego nawigatorem jest młodszy miś. Taki duet dał jeden z najbardziej przygodowych seriali Disneya, który sprawił, że w sztuce pilotażu Baloo bliżej było do Hana Solo niż do Śmigacza z Kaczych opowieści. Dzięki nawiązywaniu do kina przygodowego wychodziło z tego coś innego, niż w pozostałych kreskówkach, co miało własny klimat i charakter.

Dzielny Agent Kaczor

Oto kreskówka, która jest pełnoprawną parodią superbohaterskiej historii na czele ze światem Batmana. Jest to pierwszy przypadek, gdy zamiast opierać się na przygodzie, bajka przedstawiać prawdziwe walki bohatera ze złoczyńcami. W tamtych czasach seriale Disneya czegoś takiego nie robiły, więc był to ewenement. Ciekawe jest to, że pomocnikiem tytułowego superbohatera jest Śmigacz z Kaczych opowieści, aczkolwiek twórca serialu twierdził, że fabuła nie jest osadzona w tym samym świecie.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12345
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]