Najpopularniejsze gry na podstawie seriali
Przyglądamy się najpopularniejszym grom stworzonym na podstawie seriali telewizyjnych.
Przyglądamy się najpopularniejszym grom stworzonym na podstawie seriali telewizyjnych.
Gier stworzonych na najwyższym poziomie w oparciu o sławne seriale telewizyjne jest niestety bardzo niewiele. Telewizja z kolei zasypuje nas gradem coraz to nowszych produkcji. Z tych najbardziej kasowych próbują uszczknąć co nieco twórcy gier, w większości powstają jednak gry, dla których bazą są arcydzieła emitowane na małym ekranie. Spośród całej gamy takich projektów wybraliśmy kilkanaście naszym zdaniem najpopularniejszych wśród graczy.
W zaprezentowanym zestawieniu skupiliśmy się na najpopularniejszych grach stworzonych na podstawie cenionych seriali, w większości są to jednak typowe przeciętniaki, gdyż tych naprawdę interesujących jest zdecydowanie za mało. Gier wykorzystujących licencje produkcji telewizyjnych powstało znacznie więcej i nie sposób ich wszystkich wymienić, niestety jakość niektórych woła wręcz o pomstę do nieba, dlatego też nie warto nawet o nich wspominać. Zapraszamy do dyskusji na temat tych gier, a być może i innych ciekawych Waszym zdaniem, przy produkcji których autorzy inspirowali się serialami telewizyjnymi.
Lost: Via Domus
Serial Zagubieni ostro namieszał w branży telewizyjnej. Stał się kultową produkcją, która zdobyła wiele nagród oraz nominacji. Pomimo spadku formy w ostatnich sezonach jest on uważany przez wielu za serial, który zmienił oblicze telewizji.
Gra na jego podstawie przedstawia losy rozbitka niewystępującego w produkcji telewizyjnej. Postać ta została stworzona specjalnie na potrzeby gry, lecz twórcy w bardzo naturalny sposób wprowadzili jej wątek. Historia została opowiedziana podobnie jak w serialu, za pomocą retrospekcji głównego bohatera, który w wyniku katastrofy stracił pamięć, oraz teraźniejszych wydarzeń umiejscowionych na wyspie.
Lost: Via Domus jest grą krótką posiadającą bardzo liniową konstrukcję poziomów. Były to jej największe mankamenty. Chwalono za to klimat oraz główny wątek fabularny. Grę tę powinno traktować się jednak jako uzupełnienie podstawowej historii, aniżeli samoistny twór. Przeciętniak, który warto polecić jedynie najwierniejszym fanom serialu.
Prison Break: The Conspiracy
Kolejna gra, która na podstawie popularnego serialu próbowała osiągnąć sukces. Rozgrywkę przedstawiono z perspektywy nowego bohatera. Został on sprawnie wpleciony w historię pierwszego sezonu.
Gracz wciela się w tajnego agenta pozarządowej organizacji (Firmy) odpowiedzialnej za problemy pierwszoplanowych bohaterów. Ma on za zadanie rozpracować plan Michaela Scofielda, który trafił do więzienia, gdzie na wykonanie wyroku śmierci oczekuje jego starszy brat.
Miłośnicy serialu doskonale znają treść fabularną, lecz niestety gra ta może nie sprostać ich oczekiwaniom. Zdecydowanie największą wadą jest zbyt mała swoboda działania, lecz sam produkt jest jak najbardziej grywalny. Do wysokiej jakości, jaką prezentuje serial, jednak mu bardzo daleko.
The Walking Dead: Survival Instinct
Wiele osób uważa, że doskonała przygodówka od Telltale Games pt. The Walking Dead jest stricte związana z serialem o tym samym tytule. Gra ta, podobnie jak serial, bazuje na komiksie oraz posiada odcinkową konstrukcję, jednak przedstawia zupełnie inną historię osadzoną w tym samym uniwersum.
Natomiast to The Walking Dead: Survival Instinct jest grą na podstawie produkcji telewizyjnej, wykorzystującą wizerunki ekranowych bohaterów. Nie powiela ona jednak jego treści fabularnej, lecz opowiada historię braci Dixon zaraz po wybuchu epidemii, zanim jeszcze znaleźli się w Atlancie.
W przeciwieństwie do produkcji Telltale Games Survival Instinct okazał się zdecydowanie słabszym projektem, posiadającym jednak kilka ciekawych elementów, m.in. pomysł na nieliniową strukturę oraz survivalowy charakter rozgrywki, zepsutych niestety przez wszystkie inne aspekty gry.
Game of Thrones
W wyniku ogromnej popularności tego serialu powstałego na bazie powieści George’a R. R. Martina stworzono już kilka gier, m.in niezbyt udany RTS A Game of Thrones: Genesis oraz przeciętny cRPG studia Cyanide.
Najbardziej warta uwagi jest produkcja Telltale Games, zatytułowana po prostu Game of Thrones, która pod względem mechaniki oraz formy dystrybucji przypomina inne gry tego dewelopera. Opowiada ona o losach członków rodu Forrester, którzy nie pojawiają się w produkcji HBO. W grze natomiast występują postacie znane z ekranizacji, udzielające także swojego głosu.
Osoby nieznające w ogóle świata przedstawionego w książce lub serialu mogą nie zrozumieć niektórych wątków, dlatego pozycja ta skierowana jest głównie do fanów.
Źródło: fot. Telltale Games
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat