Nowe filmy na luty 2019. Premiery kinowe w Polsce

W lutym czeka nas wiele ciekawych premier kinowych. Co warto obejrzeć na wielkich ekranach? Sprawdźcie nasze propozycje.

W lutym czeka nas wiele ciekawych premier kinowych. Co warto obejrzeć na wielkich ekranach? Sprawdźcie nasze propozycje.

Nadszedł kolejny miesiąc, a wraz z nim nowy repertuar kinowy. W lutym na wielkie ekrany wkroczy kilka godnych uwagi komedii, w tym polska Planeta Singli 3 czy też Heavy Trip pochodzący prosto z Finlandii. Znajdzie się także kilka propozycji dla młodszych widzów i całych rodzin, w tym Mia i biały lew, LEGO® PRZYGODA 2 czy oczekiwany Jak wytresować smoka 3. Luty to także czas premier tych filmów, które ostatnimi czasy otrzymywały nominacje do amerykańskich nagród filmowych - Złotych Globów czy Oscarów. W tym miesiącu zobaczymy zatem Kafarnaum, Green Book czy Faworyta, z których każdy cieszy się bardzo entuzjastycznymi recenzjami.

Nowe filmy na luty 2019. Oto najciekawsze premiery kinowe w Polsce

1 Anioł

Anioł

O filmie

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70-te. 17-letni Carlito (Lorenzo Ferro) o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od... Czytaj więcej

Akcja rozgrywa się w Buenos Aires lat 70. i już sam zwiastun umiejętnie wprowadza nas w charakterystyczny klimat, w którym pozostaniemy przez cały seans. Ten argentyńsko-hiszpański film to historia luźno inspirowana życiorysem seryjnego mordercy, Carlosa Robledo Pucha zwanego "Aniołem śmierci" - stąd właśnie wziął się sam tytuł. Zgodnie z opiniami krytyków, po tej produkcji możemy spodziewać się intrygującego seansu, dodatkowo wzbogaconego świetną ścieżką dźwiękową. Mimo to filmowi daleko do ideału - pojawia się także wiele głosów sceptycznych, które wskazują, że główni bohaterowie nie wzbudzają emocji, a cały scenariusz i psychologia postaci pozostawiają wiele do życzenia. Decyzja o pójściu do kina powinna być rozważona indywidualnie.

Data premiery w Polsce: 1 lutego

1 Arktyka

Arktyka

O filmie

Choć po wielu tygodniach Overgårdowi (Mads Mikkelsen) udaje się przywyknąć do trudnych warunków, niespodziewane wydarzenie zmusza go do opuszczenia swojego schronienia -... Czytaj więcej

Intrygujący i lodowaty film z Madsem Mikkelsenem, który jest produkcją islandzką. Jest to historia silnie związana z tematyką survivalową - mamy głównego bohatera, który po katastrofie samolotu znalazł się sam jak palec w niesprzyjających warunkach. Dostępne recenzje wskazują na to, że produkcja zachwyca już na samej płaszczyźnie wizualnej - zimno bije z ekranu na odległość, dzięki czemu łatwo możemy przenieść się w realia Arktyki i współodczuwać z głównym bohaterem. Film rzekomo nie ucieka się do oczywistych zagrań i zwrotów akcji, dzięki czemu jest bardzo ciekawy - recenzje na Rotten Tomatoes tylko zachęcają do pójścia do kina.

Data premiery w Polsce: 1 lutego

1 Heavy Trip

Heavy Trip

O filmie

Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną pasją jest śpiew w metalowym zespole... Czytaj więcej

Pozostajemy w realiach Północy. Tym razem propozycja wprost z Finlandii - jednak już nie trzymający w napięciu dramat o przetrwaniu, a raczej zabawna komedia utrzymana w heavymetalowym stylu. W filmie Heavy Trip śledzimy przygody zespołu metalowego, który po raz pierwszy ma okazję zagrać przed dużą publicznością - ich brak doświadczenia prowokuje kolejne nieszczęśliwe wypadki i zrządzenia losu, w tym problemy z policją czy nawet armią. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą od począć od kina amerykańskiego - recenzje wyraźnie wskazują na to, że produkcja świetnie sprawdza się jako rozweselacz i może umilić nawet najbardziej szary lutowy wieczór.

Data premiery w Polsce: 1 lutego

1 Mia i biały lew

Mia i biały lew

O filmie

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu... Czytaj więcej

W tym miesiącu w kinach znajdziemy także propozycje familijne, z których pierwszą jest film Mia i biały lew. To przygodowa historia rozgrywająca się na afrykańskiej sawannie, wśród dzikiej przyrody i dzikich zwierząt. Film porusza tematykę przyjaźni i poświęcenia, proponując młodszym widzom mądry przekaz moralny - możemy spodziewać się wzruszającego seansu i niezwykłej przygody, która porwie nas już od pierwszych minut. Dostępne na tę chwilę recenzje są bardzo entuzjastyczne i obiecują sympatyczny, ciepły seans.

Data premiery w Polsce: 1 lutego

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV