Przeczytaj w weekend

Nowe filmy na wrzesień 2019. Premiery kinowe w Polsce

Za oknami powoli zaczyna się jesień - to najlepszy czas, by zaplanować sobie kilka wieczornych seansów. W tym miesiącu będzie z czego wybierać - oto lista filmów, które we wrześniu wejdą po polskich kin.

Za oknami powoli zaczyna się jesień - to najlepszy czas, by zaplanować sobie kilka wieczornych seansów. W tym miesiącu będzie z czego wybierać - oto lista filmów, które we wrześniu wejdą po polskich kin.

Wrzesień to doskonały czas na wybranie się do kina - coraz dłuższe jesienne wieczory zachęcają, by zaplanować sobie seans dobrego filmu. W tym miesiącu na srebrne ekrany wkracza kilka godnych uwagi tytułów, które mogą przyciągnąć widzów w każdym wieku - najmłodsi będą świetnie się bawić na animacjach takich jak Magiczny dywan i Angry Birds Film 2, a dorośli z pewnością zapragną zobaczyć produkcje takie jak To: Rozdział 2 czy Rambo 5: Ostatnia krew, które w kinach mogą zrobić naprawdę duże wrażenie. Znajdzie się także coś dla miłośników niszowych produkcji - we wrześniu w Polsce zadebiutują Parasite oraz Mowa ptaków, swoją drogą cieszące się bardzo dobrymi recenzjami od krytyków. W tym miesiącu coś dla siebie znajdą także fani kina historycznego - zadebiutują dwie polskie produkcje Piłsudski i Legiony.

Nowe filmy na wrzesień 2019. Oto najciekawsze premiery kinowe w Polsce

Polityka

O filmie

W "Pitbullu" Patryk Vega zajął się policją, w "Botoksie" wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie... Czytaj więcej

Najnowsza recenzja redakcji

Zwiastun zapowiadał produkcję zabawną i lekką. Widzowie spodziewali się takiego Pitbulla Nowe prządki, tylko z luźną historią naszpikowaną różnego rodzaju gagami. Jak to u bywa, była... Czytaj więcej

Miesiąc otwiera nowy i oczekiwany film Patryka Vegi, który przyjrzy się polskiej polityce. Zgodnie z zapowiedziami samego twórcy, mamy tu zobaczyć bezlitosną prawdę o tym, co dzieje się w świecie polityki, gdy kamery są wyłączone. Jeszcze przed premierą wokół produkcji narosło dużo kontrowersji, co dodatkowo napędza atmosferę oczekiwania - film będzie dostępny w kinach już od pierwszej środy miesiąca i zapewne będzie gościć na ekranach przez długi czas. W gwiazdorskiej obsadzie są między innymi Daniel Olbrychski, Iwona Bielska, Andrzej Grabowski, Janusz Chabior, Ewa Kasprzyk, Tomasz Oswiecinski, Antoni Królikowski i Maciej Stuhr.

Data premiery w Polsce: 4 września

Magiczny dywan

O filmie

Hodja jest chłopcem z Pjortu, który pożycza latający dywan, aby zobaczyć świat. W zamian musi znaleźć i zwrócić 'diament' dziadkowi. Jedzący wszystko Sułtan chce dostać w swoje ręce latający dywan. Czytaj więcej

We wrześniu na ekrany kin wejdzie także kilka propozycji dla młodszych widzów - pierwszą z nich jest Magiczny dywan, duńska animacja bazująca na filmie z 1985 roku pod tym samym tytułem. Mamy tu motywy podobne do Aladyna - jest ubogi chłopiec, latający dywan, skarb... Sednem historii jest zaś wielka przygoda i misja, jaką nakłada na głównego bohatera sułtan. Na świecie film debiutował już w 2018 roku i choć jego oceny są raczej przeciętne, być może zainteresuje Was i Wasze pociechy, tym bardziej, że animacja prezentuje się całkiem wdzięcznie.

Data premiery w Polsce: 6 września

O zwierzętach i ludziach

O filmie

Niedawno mogliśmy zobaczyć tę historię w fabularnym filmie 'Azyl' z Jessicą Chastain. Teraz możemy poznać bliżej jej autentycznych bohaterów – Antoninę i Jana Żabińskich. Przed wojną kierowali warszawskim zoo, w... Czytaj więcej

W tym miesiącu na ekranach kin będzie można obejrzeć także film dokumentalny o małżeństwie Żabińskich, właścicielach warszawskiego zoo, którzy podczas II wojny światowej udzielili schronienia wielu Żydom. Tę samą historię prezentował także film fabularny Azyl z Jessicą Chastain w roli głównej - teraz jednak będziemy mieli okazję przyjrzeć się zdjęciom i materiałom archiwalnym, które wierniej przybliżą tę niesamowitą historię. Reżyserem jest Łukasz Czajka.

Data premiery w Polsce: 6 września

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV