Przeczytaj w weekend

Nowe seriale – marzec 2015

Marzec 2015 roku dla fana seriali upłynie pod znakiem wielu premier - zarówno zagranicznych, jak i polskich. Oto nowe seriale, które zobaczymy w tym miesiącu. Na widzów czeka przynajmniej kilka interesujących produkcji.

Marzec 2015 roku dla fana seriali upłynie pod znakiem wielu premier - zarówno zagranicznych, jak i polskich. Oto nowe seriale, które zobaczymy w tym miesiącu. Na widzów czeka przynajmniej kilka interesujących produkcji.

Jakie nowe seriale obejrzymy w marcu? Przede wszystkim interesujące produkcje kablówek, na czele z "Bloodline" i "Unbreakable Kimmy Schmidt" platformy Netflix oraz "Dig" tworzonego dla USA Network. Ambitnie zapowiadają się projekty telewizji ogólnodostępnych, takie jak "Battle Creek", "American Crime" czy "iZombie".

Nie zapominamy również o rodzimej telewizji. Wiosenny sezon rozpoczął się w ostatni weekend, a w ramówkach zagościły 3 nowe seriale, w tym "Służby specjalne" Patryka Vegi.

"Służby specjalne"

(premiera - 1 marca, TVP 2)

Zaczynamy od polskiego serialu, który zadebiutował w ramówce TVP 2 w ostatnią sobotę. "Służby specjalne" to nowa produkcja autorstwa Patryka Vegi, a jednocześnie kontynuacja filmu o tym samym tytule, który w kinach można było oglądać w październiku zeszłego roku.

Fabuła serialu przedstawia okres, w którym po likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych politycy orientują się, że pozbawiono Polskę oczu i uszu. Zostaje stworzona nowa tajna jednostka do zadań specjalnych. Trafiają do niej m.in. niepokorna, wyrzucona z ABW podporucznik (Olga Bołądź), kapitan, który wrócił z misji w Afganistanie (Wojciech Zieliński), oraz były pułkownik SB (Janusz Chabior).

Projekt tworzony jest w formie miniserii i ma się składać z 5 odcinków.

"Mąż czy nie mąż"

(premiera - 1 marca, TVN)

Pierwsza z dwóch nowych komedii stacji TVN, która postanowiła nieco odświeżyć swoje serialowe portfolio.

Główną rolę w "Mąż czy nie mąż" gra Magdalena Schejbal, która wciela się Martę. Razem z Michałem (Marcin Perchuć) przez lata byli szczęśliwą, kochającą się parą. Ona – „dziewczyna z ikrą”, wrażliwa i inteligentna. On – uroczy typ wiecznego chłopca, życiowy optymista. Stworzyli rodzinę, razem mieszkali, pracowali i wychowywali córkę – Zuzię (Magdalena Żak). Nigdy nie podjęli decyzji o małżeństwie, bo formalności miały dla nich znaczenie drugorzędne. Jednym słowem – byli parą na medal. Pewnego dnia Michał odchodzi do innej kobiety. Ale… nie na długo.

"Nie rób scen!"

(premiera - 1 marca, TVN)

"Nie rób scen!" to powrót do stacji TVN Joanny Brodzik, aktorki odpowiedzialnej za sukces takich seriali jak "Kasia i Tomek" oraz "Magda M.".

Serial opowiada historie kilku kobiet po trzydziestce. Ich życie po przekroczeniu „magicznej” granicy wcale nie zwolniło tempa, a raczej nabrało mocnych rumieńców. „Nie rób scen” to obraz z przymrużeniem oka - oka reżysera Łukasza Palkowskiego, twórcy głośnych „Bogów”.

Podobnie jak "Mąż czy nie maż", "Nie rób scen!" w niedzielny wieczór zanotowało bardzo słabą oglądalność. Widownia ta może jeszcze spadać w kolejnych tygodniach, co jednocześnie przekreśli szanse na kontynuację.

"Battle Creek"

(premiera - 1 marca, CBS; polska premiera - nieznana)

"Battle Creek" z pozoru wygląda na ambitną produkcję, jeśli tylko zwróci się uwagę na twórców serialu. Odpowiadają za niego Vince Gilligan ("Breaking Bad") oraz David Shore ("Dr House"). Duet idealny? Na razie niewiele na to wskazuje.

Fabuła "Battle Creek" skupia się na dwóch detektywach z zupełnie innym spojrzeniem na świat, którzy muszą razem pracować. W rolach głównych zobaczymy Deana Wintersa i Josha Duhamela, a więcej o serialu możecie przeczytać w naszej recenzji pilotowego odcinka. Czy warto oglądać "Battle Creek"?

Czytaj więcej: Recenzja 1. odcinka "Battle Creek"

"The Last Man on Earth"

(premiera - 1 marca, FOX)

Bardzo nietypowy serial komediowy stacji FOX. Pomysł prosty i oryginalny, a do tego mający duże szanse, by spodobać się widowni.

"The Last Man on Earth" - jak sam tytuł wskazuje - opowiada o ostatnim człowieku na Ziemi, po tym jak w niewyjaśnionych okolicznościach ginie cała reszta populacji. Główną i - jak mogłoby się wydawać - jedyną rolę gra Will Forte ("30 Rock"). W serialu występują też inni aktorzy, ale w jakiej formie? O tym musicie przekonać się sami.

"Podejrzany" ("Secrets & Lies")

(premiera - 1 marca, ABC; polska premiera - 2 marca, AXN)

Nowa dramatyczna produkcja stacji ABC, którą zaledwie dzień po premierze można oglądać w Polsce na kanale AXN.

Akcja "Podejrzanego" skupia się na mężczyźnie, który odnajduje ciało martwego chłopca i staje się głównym podejrzanym w sprawie morderstwa. Nie ma wyboru, jak tylko uciec i spróbować złapać prawdziwego zabójcę, gdyż stawką jest jego małżeństwo, dzieci, reputacja i zdrowie psychiczne. W roli głównej Ryan Phillippe, a więcej o serialu możecie przeczytać w naszej recenzji 2 premierowych odcinków.

Czytaj także: Recenzja 1 i 2 odcinka "Podejrzanego"

"CSI: Cyber"

(premiera - 4 marca, CBS; polska premiera - nieznana)

Po anulowaniu "Nowego Jorku" i "Miami" wydawało się, że marka "CSI" powoli odchodzi w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Dzięki dobrze radzącemu sobie "Las Vegas" stacja CBS postanowiła rozszerzyć markę o nową produkcję - "CSI: Cyber".

Jak sama nazwa wskazuje, nowy spin-off "CSI" opowiada o przestępstwach związanych z cyberprzestępczością. Główną rolę gra Patricia Arquette, która niedawno otrzymała Oscara za rolę w filmie "Boyhood".

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV