Oscary 2017: oto faworyci czytelników i redakcji naEKRANIE.pl
La La Land czy Manchester by the Sea? Emma Stone czy Natalie Portman? Gorączka oscarowej nocy zbliża się wielkimi krokami. Poznajcie faworytów zarówno czytelników, jak i redakcji portalu naEKRANIE.pl.
La La Land czy Manchester by the Sea? Emma Stone czy Natalie Portman? Gorączka oscarowej nocy zbliża się wielkimi krokami. Poznajcie faworytów zarówno czytelników, jak i redakcji portalu naEKRANIE.pl.
PIOSENKA
- Audition, La La Land
- Can’t Stop the Feeling!, Trolls
- City of Stars, La La Land
- The Empty Chair, Jim: The James Foley Story
- How Far I'll Go, Moana
Ta kategoria nastręczyła redakcji najmniej problemów. Wszyscy głosujący wskazali na City of Stars z filmu La La Land - trzeba przyznać, że melodia tej piosenki zostaje z nami na długo po seansie, więc tak entuzjastyczne przyjęcie tego utworu nie powinno stanowić żadnego zaskoczenia.
MUZYKA
- Mica Levi, Jackie
- Justin Hurwitz, La La Land
- Dustin O'Halloran, Hauschka, Lion
- Nicholas Britell, Moonlight
- Thomas Newman, Passengers
W tej kategorii ponownie się ze sobą zgadzamy - statuetka powędruje na ręce Justin Hurwitz za jego nostalgiczne, pełne tęsknoty za złotymi czasami Hollywood kompozycje z La La Land. W obu głosowaniach wskazywano również na Thomas Newman i jego pracę przy filmie Passengers. Dla części z nas była to w zasadzie jedyna jasna strona tej produkcji.
ZDJĘCIA
- Bradford Young, Arrival
- Linus Sandgren, La La Land
- Grieg Fraser, Lion
- James Laxton, Moonlight
- Rodrigo Prieto, Silence
Choć w obu głosowaniach najczęściej wskazujemy na piękno zdjęć w La La Land, to po piętach Sandgrenowi depczą również Bradford Young (Arrival) i Rodrigo Prieto (Silence) - ten ostatni jest rodzynkiem jeśli chodzi o nominacje dla świetnego filmu Martin Scorsese.
MONTAŻ
Na temat większości kategorii technicznych wypowiadała się wyłącznie redakcja. Doceniliśmy pracę montażystów w La La Land, jednak sporym uznaniem cieszyły się także dokonania ich kolegów po fachu w filmie Arrival. Wydaje się jednak, że w tej kategorii ci pierwsi są pewniakami - podobnie tę kwestię widzą bukmacherzy.
EFEKTY SPECJALNE
- Deepwater Horizon
- Doctor Strange
- The Jungle Book
- Kubo and the Two Strings
- Rogue One: A Star Wars Story
Choć po dziś dzień część z nas jest zawiedziona, że Deadpool nie otrzymał żadnej nominacji, to honoru kina superbohaterskiego broni Doctor Strange (właściwie nie tylko, o czym za chwilę). Doceniamy świetną pracę odpowiedzialnych za efekty specjalne w tej produkcji - trzeba przyznać, że wizualnie prezentowała się ona wybornie. Czarnym koniem kategorii pozostaje Rogue One: A Star Wars Story.
DŹWIĘK
Muzyka z La La Land najwyraźniej tak wpadła w ucho redakcji naszego portalu, że postanowiliśmy docenić cały dźwięk w produkcji - bardzo podobnie typują bukmacherzy. Na drugim miejscu w naszym zestawieniu znalazł się Rogue One: A Star Wars Story.
MONTAŻ DŹWIĘKU
W tej kategorii nie zdołaliśmy wyłonić jednego faworyta. Aż trzy produkcje uzyskały taką samą liczbę głosów: Rogue One: A Star Wars Story, Arrival i Hacksaw Ridge. Od jakiegoś czasu w notowaniach bukmacherów wskazuje się, że ostatnia z nich może wychodzić na czoło oscarowego wyścigu.
SCENOGRAFIA
Redakcja nie ma wątpliwości, że nagroda powędruje w ręce scenografów filmu La La Land, choć kilkoro z członków redakcji upatruje faworyta w produkcji Fantastic Beasts and Where to Find Them.
KOSTIUMY
W tej kategorii, podobnie jak w przypadku najlepszej scenografii, starły się ze sobą La La Land i Fantastic Beasts and Where to Find Them. Pierwszy z filmów wygrał, choć tylko jednym głosem.
CHARAKTERYZACJA
Gdyby nie oddany rzutem na taśmę głos Adama Siennicy, statuetka w naszym głosowaniu trafiłaby dla odpowiedzialnych za charakteryzację w filmie Suicide Squad. Pamiętajmy, że ledwie kilka dni temu Gildia Charakteryzatorów wyróżniła ten film za... najlepszy makijaż historyczny.
W pozostałych kategoriach, odnoszących się do filmów krótkometrażowych, oddanych przez redakcję głosów było zbyt mało, byśmy wyniki mogli uznać za w jakikolwiek sposób miarodajne.
Zobacz także: Jimmy Kimmel chce zakończyć telewizyjną karierę
Wręczenie tegorocznych Oscarów odbędzie się 26 lutego w Los Angeles. Galę poprowadzi Jimmy Kimmel.
- 1
- 2 (current)
Źródło: Zdjęcie główne: Lionsgate
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat