Premiery DVD i Blu-ray – lipiec 2016

To będzie miesiąc z niewielką liczbą premier, za to będzie to okres wyróżniający się jakością prezentowanych filmów. Wśród wydarzeń znajdują się m.in. „The Witch” oraz „Lobster”.

To będzie miesiąc z niewielką liczbą premier, za to będzie to okres wyróżniający się jakością prezentowanych filmów. Wśród wydarzeń znajdują się m.in. „The Witch” oraz „Lobster”.

Krzysztof Spór
Krzysztof Spór
Tagi:  film 

Główne atrakcje miesiąca będą miały miejsce dopiero w połowie lipca - wtedy dystrybutorzy powracają z wakacji i rozpoczynają wydawanie swoich filmów. W lipcu będzie tych propozycji jeszcze stosunkowo niewiele, ale już w sierpniu zapowiadanych jest wiele premier. Tymczasem w lipcu do szerokiej sprzedaży trafi The Hateful Eight, która od kilkunastu dni na wyłączność dostępna jest tylko w jednej sieci. Najciekawsze wydarzy się 13 i 14 lipca - wtedy do sprzedaży trafią tak głośne produkcje, jak m.in.: Room, Concussion, The Lady in the Van, Gods of Egypt, Sprawiedliwy oraz komedie Sisters, Tata kontra tata, Zoolander 2 i rodzima Słaba płeć.

Wydarzeniem lipca na rynku DVD/BD jest z pewnością polska premiera The Witch, jednego z najlepszych horrorów dekady (polski tytuł to Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii). Niestety ten znakomity film nie trafił do naszych kin, zapewne z powodu założenia o małym komercyjnym potencjale. A szkoda, bo na poziomie napięcia i przerażenia to zdecydowanie pozycja wyróżniająca się na tle licznych produkcji z Hollywood, które straszą ogranymi schematami. Na kasowy sukces w Polsce nie miał też szans The Lobster, ale w kinach (bodajże na jednej kopii) odnotowano jego premierę i mieszkańcy wielkich miast mieli szansę go obejrzeć (przy wielkim szczęściu). A jest Lobster w gronie najważniejszych filmów ostatnich miesięcy, bo też propozycja science fiction greckiego reżysera Yorgosa Lanthimosa wymyka się wszystkiemu, co oglądamy w kinach i telewizji na co dzień. Małe dzieło sztuki, o którym nie można przestać myśleć na długo po seansie. Lobster to perełka wśród premier lipca; szkoda, że film dostępny będzie jedynie na DVD.

6 LIPCA

Nienawistna ósemka / The Hateful Eight
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Kilka lat po wojnie secesyjnej przez wietrzne pustkowia Wyoming podróżują łowca nagród John Ruth (Kurt Russell), znany jako "Szubienica", oraz zbiegła przestępczyni Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Podczas zamieci śnieżnej trafiają do zajazdu, w którym spotykają tajemniczych nieznajomych. Gdy gwałtowna nawałnica uderza w górski przyczółek, podróżnicy zaczynają rozumieć, że szanse na dotarcie do miasta są niewielkie, a ich największym zmartwieniem nie jest bezwzględna pogoda, a towarzysze o nieczystych intencjach.

Pokój / Room
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Jack ma pięć lat, gdy dowiaduje się od mamy, że pokój, w którym mieszka z nią od urodzenia nie jest całym światem. Wychował się tu, myśląc, że po drugiej stronie ścian jest pustka. Teraz matka decyduje się powiedzieć mu prawdę i z jego pomocą podjąć walkę o wolność. Od prawie 6 lat są tu więzieni przez człowieka, który każe nazywać się Dużym Nickiem. Izoluje ich od świata, grożąc, że próba ucieczki zostanie ukarana śmiercią. Mama obmyśla niezwykle ryzykowny plan, którego głównym bohaterem ma być właśnie Jack. Wkrótce okaże się, że to nie odzyskanie wolności jest największym wyzwaniem, ale konieczność odnalezienia się w niej i nauka życia na nowo.

Sprawiedliwy / Sprawiedliwy
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Hanna przyjeżdża do Polski, by odbyć podróż śladami swej przeszłości. Wyjechała stąd jako dziewczynka ocalona z wojennej zawieruchy, a wraca jako piękna silna kobieta. Pamięta ludzi, którzy jej pomogli i miejsca, w których przeżyła dramatyczne dzieciństwo. Nie potrafi jednak pogodzić się z przeszłością. Ta podróż będzie dla niej powrotem do najtrudniejszych, ale i najważniejszych dni jej życia. Do prawdy o ludziach, którzy zaryzykowali wszystkim, by pomóc ukryć ją przed złem tego świata. I do Pajtka, miejscowego dziwaka, który stał się jej najbliższym przyjacielem. On potrafił odnaleźć radość w najgorszych chwilach i sprawić, że mała samotna dziewczynka, czuła się bezpieczna i kochana. Spotkanie z nim po latach może być dla Hanny nowym początkiem.

8 LIPCA

Sekrety morza / Song of the Sea
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Dziewczynka o imieniu Sirsza obchodzi swoje 6 urodziny. Nic nie wygląda tak, jakby chciała. Starszy brat jej dokucza, tata jest zatopiony w myślach, a mamy nie ma z nimi od dawna. Na domiar wszystkiego przyjeżdża zrzędząca babcia, która zamierza zabrać rodzeństwo do dużego miasta, które uważa za bardziej odpowiednie dla nich miejsce. Po nieudanym przyjęciu Sirsza podkrada bratu muszlę, którą dostał kiedyś od mamy i zaczyna na niej grać. Muzyka prowadzi ją do skrzyni, w której znajduje niezwykły płaszcz. Sirsza rozpocznie podróż, dzięki której zrozumie, kim jest i co stało się z ich mamą. W wędrówce pomaga jej starszy brat, tajemnicze świetliki oraz pół ludzie, pół foki. Wspólna podróż pomoże odkryć rodzeństwu łączącą ich więź i siłę, która tkwi rodzinie.

13 LIPCA

Wstrząs / Concussion
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Historia imigranta dr Benneta Omalu (Will Smith), błyskotliwego neuropatologa, autora wstrząsającego medycznego odkrycia, które sprawiło, że musiał stanąć naprzeciw jednej z najbardziej wpływowych organizacji świata, NFL (National Football League). Dr Omalu odkrył powiązania między brutalnymi treningami futbolistów, które narażają ich mózgi na urazy, a późniejszymi depresjami i skłonnościami samobójczymi. Futbol to amerykański sport narodowy - prawda, jaką ujawnił, sprawiła, że stał się czarną owcą amerykańskiego społeczeństwa. On - imigrant, który chciał jedynie być dobrym obywatelem Stanów Zjednoczonych.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Asa Butterfield

Asa Butterfield

ur. 1997, kończy 23 lat

Matt Lanter

Matt Lanter

ur. 1983, kończy 37 lat

John Bradley-West

John Bradley-West

ur. 1988, kończy 32 lat

Hannah Spearritt

Hannah Spearritt

ur. 1981, kończy 39 lat

David Oyelowo

David Oyelowo

ur. 1976, kończy 44 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV