Przeczytaj w weekend

Przegląd VOD. Dobre seriale, na które nigdy nie było czasu

Chyba każdy zna to z autopsji: gigantyczna biblioteka VOD, a w niej kilka seriali, na których seans zawsze brakuje czasu. W poniższym zestawieniu prezentujemy warte uwagi, mniej znane produkcje odcinkowe.

Chyba każdy zna to z autopsji: gigantyczna biblioteka VOD, a w niej kilka seriali, na których seans zawsze brakuje czasu. W poniższym zestawieniu prezentujemy warte uwagi, mniej znane produkcje odcinkowe.

Siostra Jackie(7 sezonów)

Tytułowa siostra Jackie jest uzależnioną od leków przeciwbólowych pielęgniarką, która w dość niebanalny sposób prowadzi swoje życie. W domowych pieleszach jest idealną matką dwójki dzieci, a także przykładną i kochającą swojego męża żoną. W pracy zaś ukazuje swoje drugie oblicze, flirtując, naciągając do granic możliwości kodeks pielęgniarski, robiąc niemalże wszystko, by pozyskać leki i utrzymać swoją tajemnicę w ukryciu. Siostra Jackie to takie połączenie Ostry dyżur z Dr House. Z jednej strony obserwujemy ciekawy przypadki medyczne, którymi zajmują się pracownicy pogotowia, z drugiej jest w tym serialu wiele pieprznego i niegrzecznego humoru, rodem z opowieści o doktorze Housie.

Nurse Jackiefot. Shwotime

Iluminacja (2 sezony)

Prawdziwy popis aktorski Laury Dern. Opowieść skupia się na kobiecie, która z dnia na dzień traci pracę w wielkiej korporacji. Bohaterka zupełnie nie może przystosować się do zaistniałej sytuacji i zaczyna zachowywać się nieobliczalnie. Kolejna doskonała komedia z mądrym przesłaniem.

IluminacjaHBO

Sacred Games (2 sezony)

Serial Sacred Games to hinduska produkcja Netflixa oparty na powieści pod tym samym tytułem. Serial przedstawia losy inspektora policji Sartaja Singha i potężnego przestępcy Ganesha Gaitonde’a, których drogi niespodziewanie się przecinają. Ten pierwszy jest młodym, dość niepokornym gliniarzem, drugi przestępcą u schyłku swojej kariery. Z nieznanych powodów Ganesh kontaktuje się z Sartajem, przekazując mu apokaliptyczną wiadomość. Za 25 dni w Mumbaju stanie się coś bardzo złego. Wkrótce wydarzenia nabierają tempa – dochodzi do kilku tragedii, bohaterowie zaczynają walczyć o życie. Singh ma 25 dni na rozwikłanie zagadki, a widzowie, dzięki obszernym retrospekcjom, zagłębiają się w mroczną przeszłość Ganesha Gaitonde’a.

Sacred Gamesfot. Netflix

Wyklęci (5 sezonów)

Tworzący zestawienia najbardziej nietypowych produkcji superbohaterskich często zapominają o Wyklętych – obrazie, który pod względem nieszablonowości można postawić obok The Boys czy The Umbrella Academy. Pięcioro skazanych na roboty społeczne desperatów, w wyniku silnych wyładowań atmosferycznych zyskuje niezwykłe moce. Ktoś staje się nieśmiertelny, ktoś niewidzialny, a jeszcze ktoś inny może pobudzać seksualnie każdego, kogo dotknie. Wyklęci stanowią zabawny, ale też mocno niepoprawny politycznie pastisz gatunku superbohaterskiego. Dzięki sporej dawce humoru, ale też nieszablonowych akcji, każdy odcinek dostarcza wielkich emocji.

31. Wyklęci (2009)fot. materiały prasowe

Pose (2 sezony)

Ryan Murphy zaprasza do świata queer i LGBT, gdzie drag queens są królowymi nocnego miasta, a kochający inaczej walczą o swoje szczęście. Kolorowa i słodko-gorzka opowieść o ruchu LGBT, który w latach osiemdziesiątych zmagał się z niezrozumieniem, przemocą i epidemią HIV. Mimo kontrowersyjnego tematu serial skierowany jest dla każdego. Miłość, przyjaźń i braterstwo to przecież wartości uniwersalne.

Pose - sezon 2.fot. materiały prasowe
Strony:
  • 1
  • 2 (current)
  • 3

Źródło zdjęcia głównego: HBO

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV