Przegląd VOD. Dobre seriale, na które nigdy nie było czasu
Chyba każdy zna to z autopsji: gigantyczna biblioteka VOD, a w niej kilka seriali, na których seans zawsze brakuje czasu. W poniższym zestawieniu prezentujemy warte uwagi, mniej znane produkcje odcinkowe.
Chyba każdy zna to z autopsji: gigantyczna biblioteka VOD, a w niej kilka seriali, na których seans zawsze brakuje czasu. W poniższym zestawieniu prezentujemy warte uwagi, mniej znane produkcje odcinkowe.
Dorwać małego (3 sezony)
Głównym bohaterem Dorwać małego jest Miles, przestępca na usługach Amary, wielkiej szychy kartelu. Jego codziennością jest likwidowanie dłużników i przeciwników swojej szefowej. Mile ma córkę, która jest jego oczkiem w głowie. Dla niej jest gotów skończyć z gangsterką, więc gdy niespodziewanie pojawia się możliwość zaangażowania w branżę filmową, Miles bardzo chętnie z niej skorzysta. Okazuje się, że niezwykle łatwo jest zostać producentem, co podoba się zarówno jemu, jak i całej mafii, która podąża za nim jak cień – perspektywa wyprania pieniędzy poprzez inwestycję w nowo powstający film wydaje się bardzo interesująca.
Carnivale (2 sezony)
Carnivale jest jednym z najbardziej naturalnych spadkobierców Miasteczka Twin Peaks jeśli chodzi o budowaną mitologię, ogólny koncept fabularny i świat, w którym dzieje się akcja. Akcja serialu toczy się w latach 1934 i 1935 w USA i skupia na historii dwóch wyjątkowych bohaterów. Pierwszy z nich, Ben Hawkins to młody chłopak posiadający moc uzdrawiania, który jest reprezentantem sił dobra. Drugi, brat Justin Crowe, stanowi mroczną personifikację zła. Ten pierwszy dołącza do grupy wędrownych cyrkowców i przemierza Amerykę, szukając odpowiedzi związanych ze swoim przeznaczeniem. Brat Crowe'a natomiast, korzystając z budzących grozę mocy, dąży do realizacji ukrytych celów. Fabuła skupia się na walce między dobrem a złem, która prowadzi do niechybnie zbliżającej się konfrontacji między dwoma głównymi bohaterami.
Orphan Black (5 sezonów)
Dla wielu fanów popkultury rzecz kultowa. Opowieść o klonowaniu, spiskach wielkich korporacjach i futurystycznej biotechnologii. Tatiana Maslany portretuje kobietę, która dowiaduje się, że jest klonem. Wkrótce przekonuje się, że nie jest sama – na świecie znajduje się jej wiele wersji. Jak łatwo się domyślić, Maslany wciela się we wszystkie klony. Jej rola to prawdziwy majstersztyk. Jeśli ktoś nie przepada za taką konwencją, serial powinien zobaczyć właśnie dla świetnej gry aktorskiej Tatiany.
Status związku (1 sezon)
Odcinek serialu Status związku trwa około 10 minut, a całość składa się z 10 odsłon i ma tylko dwoje aktorów. Serial opiera się na konwersacji pomiędzy bohaterami. Dwójka aktorów wciela się w małżeństwo z problemami. Gdy w ich związku pojawia się romans, para postanawia udać się na terapię małżeńską. Zanim przekraczają drzwi gabinetu psychologa, spotykają się w pobliskim pubie i rozpoczynają dialog. To właśnie na tych rozmowach koncentruje się akcja.
Stacja Berlin (3 sezony)
Szpiegowski obraz, który pod wieloma względami nawiązuje do słynnego Homeland. Fabuła serialu skupia się na agencie Danielu Millerze, który przyjeżdża do Berlina z ważną misją. Jak się dowiadujemy, w mieście działa tajemniczy szpieg, który upublicznia tajne dane dotyczące CIA, rujnując w ten sposób kariery jednostek oraz całych organizacji. Każdy z sezonów skupia się na innych wątkach. Stacja Berlin momentami popada w monotonię, jednak miłośnicy gatunku powinni być zadowoleni.
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1978, kończy 46 lat
ur. 1942, kończy 82 lat
ur. 1966, kończy 58 lat
ur. 1974, kończy 50 lat
ur. 1944, kończy 80 lat