Seriale słusznie skasowane

W ostatnich dniach w internecie, jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się zestawienia wyszczególniające produkcje odcinkowe, które niezasłużenie zostały anulowane. Czas na listę tych seriali, którym kasacja jak najbardziej się należała.

W ostatnich dniach w internecie, jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się zestawienia wyszczególniające produkcje odcinkowe, które niezasłużenie zostały anulowane. Czas na listę tych seriali, którym kasacja jak najbardziej się należała.

Lista seriali które w sezonie 2017/2018 roku dokonały żywota, jest naprawdę pokaźna. Jak ustaliliśmy tutaj, znajduje się na niej kilka prawdziwych perełek. Większość tytułów nie prezentowała jednak zadowalającego poziomu artystycznego. Ba, jest wśród nich parę naprawdę żenujących pozycji. Poniżej prezentujemy seriale, które naszym zdaniem jak najbardziej zasługiwały na dekapitację.

1 Inhumans

O serialu

Po tym jak Królewska Rodzina Inhumans zostaje rozbita przez wojskowy bunt, jej członkowie cudem uciekają na Ziemię na Hawaje. Ich... Czytaj więcej

Kto inny, jak nie oni, mogli otworzyć takie zestawienie? Serial wciąż wywołujący u fanów Marvela przeszywający ból serca. Produkcja z olbrzymim potencjałem fabularnym, poległa na pełnej linii. Temat będący swoistym samograjem (opowieści komiksowe o Inhumans byłby  w stanie wygenerować treść dla wielu sezonów) został przetworzony w sposób wręcz karygodny. Poza masakrą w warstwie fabularnej dostaliśmy tutaj beznadziejne efekty specjalne, tragiczną choreografię walk i tragiczne aktorstwo. Najgorsze jest jednak to, że produkcja Marvel’s Inhumans dość mocno zaszkodziła MCU. Przez ten wielce nieudany serial takie kultowe postacie jak Black Bolt czy Medusa prawdopodobnie nie pojawią się już w kinowym świecie Marvela.

1 Lucyfer

O serialu

Lucyfer to ekranizacja serii komiksowej pod tym samym tytułem, publikowanej przez Vertigo. Jej scenarzystą jest Mike Carey, a twórcą tytułowej... Czytaj więcej

Pierwsze dwa sezony osiągały niezłą oglądalność i dobre opinie widzów. Było różnorodnie, a wątki związane z nadnaturalnym światem Lucyfera nadawały temu wszystkiemu charakter. Jednak 3. sezon okazał się totalną zmianą koncepcji, której efektem były diametralne spadki oglądalności oraz jakości. Wątki nadnaturalne związane z Lucyferem i jego światem zostały zastąpione przez męczące schematy i kiepskiej jakości obyczajowe wątki. To one sprawiły, że Lucyfer z ciekawej i charyzmatycznej postaci stał się irytującym, stereotypowym bohaterem, który zachowuje się w określony obsesyjny sposób. Zbyt duże oparcie na romansie z Decker sprawiło, że serial stał się trudny do zniesienia, bo jest to wątek marnej jakości, którego wstydziliby się twórcy telenoweli. 3. sezon zniechęcił dużą rzeszę widzów w tym nas, więc nic dziwnego, że tak zmarnowany potencjał musiał zakończyć się kasacją.

1 Designated Survivor

O serialu

Kiefer Sutherland wciela się w Toma Kirkmana, jednego z członków amerykańskiego gabinetu z niższego szczebla, który nieoczekiwanie zostaje prezydentem po katastrofalnym... Czytaj więcej

Podobno jest szansa na uratowanie tego formatu, ale zdecydowanie nie jest to najlepszy pomysł. Do bólu poprawnie polityczny serial przedstawia prezydenta USA jako połączenie Jamesa Bonda i Johna F. Kennedy'ego. O ile pierwsza seria miała jeszcze jakiś ciekawy rys fabularny, to druga zupełnie poległa na tym polu. Przygody Toma Kirkmana były do bólu przewidywalne i mało interesujące. Kiefer Sutherland w głównej roli zupełnie się nie sprawdził, a serialu nawet nie zdołał uratować Michael J. Fox, tworzący  najbardziej wyrazistą kreację w 2. serii.

1 Tu i teraz

O serialu

Here and Now to komediodoramat o małżeństwie w średnim wieku i ich czwórce dzieci (trójka z nich została adoptowana z... Czytaj więcej

Gdy Alan Ball ogłosił, że pracuje nad serialem obyczajowym dla HBO z Tim Robbins i Holly Hunter w rolach głównych, fani dobrych seriali nie mogli powstrzymać euforii. Oto nadchodzi kolejne Sześć stóp pod ziemią. Kto by się spodziewał, że finalnie dostaniemy przeintelektualizowany i pompatyczny koszmarek, niezawierający żadnej ciekawej myśli. Jeden sezon całkowicie wystarczył widzom i krytykom, którzy nie byli w stanie polubić i zaakceptować bohaterów opowieści.

1 Gypsy

O serialu

Serial Gypsy to produkcja skupiająca się na terapeutce, Jean Holloway, która zbyt mocno angażuje się w życie swoich pacjentów. Czytaj więcej

Netflix to nie tylko wybitne tytuły jak Stranger Things, ale też słabe i bezbarwne seriale jak właśnie Gypsy. W tym przypadku nie pomogła Naomi Watts, stająca na rzęsach, aby nadać swojej kreacji trochę wyrazu. Niestety nic to nie dało. Jej postać już u podstaw została źle rozpisana, podobnie jak cała fabuła serialu. Scenariusz dałoby radę jeszcze uratować, ale amatorska reżyseria zniweczyła szansę Gypsy na stanie się czymś więcej niż nudną i przewidywalną operą mydlaną, wypraną ze wszelkich emocji. Jedyny sezon przedstawia zamkniętą historię, ale kilka wątków ewidentnie sugeruje, że twórcy mieli ochotę przedłużyć go o kolejne odsłony.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: zdjęcie główne: Fox

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV