Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

Smartfonowy product placement w filmach i serialach

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby kupić takiego smartfona, z jakiego korzysta twój ulubiony bohater filmowy? Jeśli tak, to znaczy, że dałeś się złapać na product placement.

Smartfony to doskonały sprzęt do lokowania w filmach i serialach. Bohaterowie często komunikują się ze sobą, dlatego widza nie zdziwi scena, w której przez kilka sekund ogląda ekran telefonu np. z wyświetlonym SMS-em. A że przy okazji zostanie wyeksponowane logo producenta…

Lokowanie smartfonów stało się tak popularne, że nie starczyłoby mi życia, aby wymienić wszystkie filmy, w których mieliśmy z nim do czynienia. Zamiast tego ograniczyłem się do zaprezentowania po jednym przykładzie smartfonowego product placement kilku wybranych marek. Zobacz, które telefony były drugoplanowymi bohaterami w twoich ulubionych filmach i serialach.

Samsung Galaxy S6 – Avengers: Czas Ultrona

Supersmartfony i superbohaterowie doskonale do siebie pasują, nic więc dziwnego, że tak często eksponuje się smartfony w filmach z uniwersum Marvela. Samsung Galaxy S6 nie tylko zagościł w Avengersach z 2015 roku, Koreańczycy nakręcili także reklamę nawiązującą do filmu, w której Lionel Messi korzysta z gogli Gear VR.

Nokia Lumia 520 – House of Cards

Serial House of Cards kilkukrotnie pojawi się w tym zestawieniu, a przypadek Nokii to doskonały przykład na to, jak w subtelny sposób zaprezentować swój produkt. Dzięki charakterystycznemu interfejsowi użytkownika nie sposób pomylić ten telefon z żadnym androidofonem czy iPhone’em.

Nokia w House of Cards S3 O1
Zdjęcie: Netflix

Apple iPhone – Teoria wielkiego podrywu

Hollywood kocha Apple, co potwierdzają analizy przeprowadzone przez firmę Concave Brand Tracking, która przyjrzała się product placementowi w 2017 roku. Okazało się, że iPhone’y odpowiadają aż za 50% wartości reklamowej produktów lokowanych w kategorii urządzeń mobilnych. Dlatego zamiast pokazywać film, w którym na siłę epatuje się logiem z nadgryzionym jabłkiem, przypomnę jeden z odcinków Teorii wielkiego podrywu, w którym Raj spotkał się z asystentką głosową Siri. Majstersztyk.

BlackBerry – House of Cards

Marka BlackBerry przewija się w tym serialu od pierwszego sezonu i doskonale się w niego wpisuje. To typowo biznesowe produkty, nikogo nie powinno zatem dziwić, że sięgają po nie najwyżej postawione osoby w państwie. Podobnie jak w przypadku Nokii, tu również nie trzeba było epatować logiem producenta. Fizyczna klawiatura QWERTY od razu pozwalała rozpoznać, z jakim sprzętem mamy do czynienia.

BlackBerry House of Cards S1 O3
Zdjęcie: Netflix

12 -
13 -

Źródło: Zdjęcie: YouTube
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.