Repertuar kin Nowość Program TV

Smartfonowy product placement w filmach i serialach

Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, aby kupić takiego smartfona, z jakiego korzysta twój ulubiony bohater filmowy? Jeśli tak, to znaczy, że dałeś się złapać na product placement.

Smartfony to doskonały sprzęt do lokowania w filmach i serialach. Bohaterowie często komunikują się ze sobą, dlatego widza nie zdziwi scena, w której przez kilka sekund ogląda ekran telefonu np. z wyświetlonym SMS-em. A że przy okazji zostanie wyeksponowane logo producenta…

Lokowanie smartfonów stało się tak popularne, że nie starczyłoby mi życia, aby wymienić wszystkie filmy, w których mieliśmy z nim do czynienia. Zamiast tego ograniczyłem się do zaprezentowania po jednym przykładzie smartfonowego product placement kilku wybranych marek. Zobacz, które telefony były drugoplanowymi bohaterami w twoich ulubionych filmach i serialach.

Samsung Galaxy S6 – Avengers: Czas Ultrona

Supersmartfony i superbohaterowie doskonale do siebie pasują, nic więc dziwnego, że tak często eksponuje się smartfony w filmach z uniwersum Marvela. Samsung Galaxy S6 nie tylko zagościł w Avengersach z 2015 roku, Koreańczycy nakręcili także reklamę nawiązującą do filmu, w której Lionel Messi korzysta z gogli Gear VR.

Nokia Lumia 520 – House of Cards

Serial House of Cards kilkukrotnie pojawi się w tym zestawieniu, a przypadek Nokii to doskonały przykład na to, jak w subtelny sposób zaprezentować swój produkt. Dzięki charakterystycznemu interfejsowi użytkownika nie sposób pomylić ten telefon z żadnym androidofonem czy iPhone’em.

Nokia w House of Cards S3 O1
Zdjęcie: Netflix

Apple iPhone – Teoria wielkiego podrywu

Hollywood kocha Apple, co potwierdzają analizy przeprowadzone przez firmę Concave Brand Tracking, która przyjrzała się product placementowi w 2017 roku. Okazało się, że iPhone’y odpowiadają aż za 50% wartości reklamowej produktów lokowanych w kategorii urządzeń mobilnych. Dlatego zamiast pokazywać film, w którym na siłę epatuje się logiem z nadgryzionym jabłkiem, przypomnę jeden z odcinków Teorii wielkiego podrywu, w którym Raj spotkał się z asystentką głosową Siri. Majstersztyk.

BlackBerry – House of Cards

Marka BlackBerry przewija się w tym serialu od pierwszego sezonu i doskonale się w niego wpisuje. To typowo biznesowe produkty, nikogo nie powinno zatem dziwić, że sięgają po nie najwyżej postawione osoby w państwie. Podobnie jak w przypadku Nokii, tu również nie trzeba było epatować logiem producenta. Fizyczna klawiatura QWERTY od razu pozwalała rozpoznać, z jakim sprzętem mamy do czynienia.

BlackBerry House of Cards S1 O3
Zdjęcie: Netflix

12 -
13 -

Źródło: Zdjęcie: YouTube
Strony: 12

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Bumblebee – zwiastun spin-offu Transformers. Są…

Bumblebee to pierwszy kinowy spin-off serii Transformers. Pełny zwiastun pokazuje, że będzie to coś zupełnie…

Adam Siennica
-

Oscary 2019: polski kandydat ogłoszony! Zaskoczeni?

Oscary 2019 dla Polaków? Po raz kolejny mamy mocny tytuł z szansami na nominację. Oto…

Michalina Reda
-

Daredevil – nowe zdjęcia z 3.…

Daredevil powróci z 3. sezonem już w przyszłym miesiącu, a do sieci trafiła kolejna porcja…

Adam Siennica
-

Avengers 4 – aktorzy na planie…

Avengers 4, jak każda superprodukcja hollywoodzka, na kilka miesięcy przed premierą wchodzi na etap dokrętek,…

Michalina Reda
Plotka
-

Chirurdzy – kiedy koniec serialu? Ellen…

Chirurdzy to serial, który powraca z 15. sezonem, jednak - jak się okazuje - jego…

Michalina Reda
-

Venom – symbiont w nowym spocie…

Venom zadebiutuje już za niecałe dwa tygodnie. Zobaczcie kolejny spot promocyjny, który trafił do sieci.

Co o tym sądzisz?