Andrzej Chyra

Andrzej Chyra
 • Data urodzenia:

  27 sierpnia 1964 (54)
 • Miejsce urodzenia:

  Gryfów Śląski, Polska
 • Narodowość:

  Polak
 • Wzrost:

  176 cm
 • Zawód:

  Aktor
 • Bio:

  Andrzej Chyra studiował na Wydziale Aktorskim oraz na Wydziale Reżyserii Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Należy do zespołu Nowego Teatru w Warszawie od 2008 roku.

  Jego debiutem była rola Benvollo w filmie pt.: Kolejność uczuć z 1993 roku. Większą popularność zyskał dzięki kreacji Gerarda Nowaka w filmie Dług, z którą został doceniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1999 roku. Jest laureatem nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za kreację postaci Roya M. Cohna w sztuce pt.: Anioły w Ameryce.

W obsadzie (44)

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV