Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
4/10

Ash kontra martwe zło: sezon 3, odcinek 4 i 5 – recenzja

Coś złego się dzieje z serialem Ash kontra martwe zło. 3. sezon pokazuje kompletny brak pomysłów oraz festiwal tych kompletnie nieudanych. Seans nie dostarcza już takiej frajdy.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Jedynym pozytywnym motywem jest spotkanie Asha z duchem ojca z 4. odcinka. Dzięki temu fabuła Ash kontra martwe zło ma szansę się rozwinąć, dodając potrzebne elementy do mitologii, które doprowadzą do określonego celu. To wszystko działa i bawi, bo relacja Asha z ojcem jest tak niezwykle specyficzna. Osadzenie jej w dziwacznej konwencji pozwala czerpać zabawę z ich rozmów. A motywacje seniora stojące za utajnieniem prawdy są tak absurdalne, że aż śmieszne. To w tym miejscu twórcy są w stanie pobawić się konwencją i pokazać, że można coś z tego jeszcze wyciągnąć.

Problemy się zaczynają, gdy pojawia się opętany Pablo i atakuje dwie sympatyczne bohaterki. Wątek rozciągnięty na dwa odcinki staje się niemiłosiernie niestrawny. Twórcy w sposób karygodnie słaby odgrzewają schematy, które ogrywane były zbyt dużo razy, by teraz można było je ot tak zaakceptować. Pablo w tej formie jest postacią irytującą, a scenarzyści nie próbują nawet wyrwać go z głupiej formy. Jego krzyki, bezsensowne walenie w przyczepę i straszne dialogi to coś, co sprawia, że trudno w ogóle to oglądać. Twórcy idą po linii najmniejszego oporu, nie imponując dawną kreatywnością i pomysłowością.  Nawet Pablo w nodze bohaterki jest pokazem ich niekonsekwencji i braku wizji na ten sezon. Przecież ten motyw pojawiał się w tym świecie już wcześniej i działał zupełnie inaczej. Pamiętamy choćby z filmu Armia ciemności, gdzie w podobnej sytuacji wyszedł z tego złoczyńca wyglądający jak Ash.

W 5. odcinku jest jeszcze gorzej. Cały wątek z Ashem wpadającym do bazy Ruby i spotykającym dzieciaka-demona jest pokazem scenariuszowej niefrasobliwości i katastrofalnych pomysłów. Sam fakt, że dzieciak to młodsza wersja z naturalną piłą mechaniczną zamiast ręki, jest interesujący i zapowiada coś ciekawego pod względem fabularnym. Problem w tym, że twórcy nie poświęcają ani chwili, by rozwinąć wątek i wyjaśnić cokolwiek, a skupiają się na totalnych idiotyzmach. Dzieciak jest postacią niebywale irytującą, a jego „krzyk” jest nie do zniesienia. Najgorzej jednak wypada scena walki, gdy… wchodzi on w bezgłowe ciało kobiety poprzez jej drogi rodne. Nie wiem, czy to miało być śmieszne, czy szkaradne, ale to nie działa. Wywołuje uczucie zażenowania kompletnie nietrafionym pomysłem, który nawet w tej konwencji wydaje się zwyczajnie głupawy i bez sensu.

Ash kontra martwe zło jest wielkim rozczarowaniem w tym sezonie. Te odcinki pokazują rozrywkę kiepskiej jakości, bez humoru, przegiętych w pozytywnym sensie pomysłów i rozwoju fabuły. Twórcy wyraźnie się wypalili, dając nam tak niepotrzebne pomysły, jak dzieciak walczący w ciele kobiety czy super Pablo. Szkoda, bo tyle odcinków za nami, a nadziei na poprawę nie dostrzegam. Gdzie ta jakość z pierwszego sezonu, gdzie wszystko bawiło i zachwycało?

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
 

 

Baby Proof

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
-

Daredevil – co przegapiliście w 3.…

W 3. sezonie serialu Daredevil twórcy postanowili umieścić wiele easter eggów i nawiązań, które mogą…

Adam Siennica
-

Darth Vader zbudował swój zamek ma…

Darth Vader w nowym komiksie chce zbudować zamek na planecie Mustafar, który poznaliśmy w filmie…

Piotr Piskozub
-

Marvel: Avengers vs. Hulk. Jest nowy…

Marvel w komiksie pokazał nowy wygląd słynnej zbroi Iron Mana znanej jako Hulkbuster - Hulk…

Adam Siennica
-

Godzilla: Król Potworów – kim są…

Godzilla: Król Potworów to oczekiwana kontynuacja filmu z 2014 roku. Reżyser Mike Doughtery wyjawił nowe…

Adam Siennica
-

Star Trek: Discovery – Klingoni się…

Star Trek: Discovery w styczniu 2019 roku powróci z 2. sezonem. Do sieci trafiło nowe…

Norbert Zaskórski
spoilery
-

Nawiedzony dom na wzgórzu: sezon 1…

Nawiedzony dom na wzgórzu to nowy serial grozy Netflixa oparty na popularnej powieści autorstwa Shirley…

Ocena recenzenta:
9

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 15 sek. [X]
 

To okno zamknie się automatycznie za 15 sek. [X]