Psie sucharki – recenzja książki

Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić - to pozycja obowiązkowa dla wszystkich psiolubów.

Ocena recenzenta:
8/10

Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić - to pozycja obowiązkowa dla wszystkich psiolubów.

Z dużym prawdopodobieństwem, przeglądając portale społecznościowe, natrafiliście na krótkie, najczęściej jednokadrowe komiksy z psami w roli głównej, znane jako Psie sucharki. Humorystyczne i celnie opisujące kudłate czworonogi cieszą się ogromną popularnością wśród właścicieli psów. Teraz ich autorka, Maria Apoleika, wydała książkę zawierającą wiele świetnych historyjek obrazkowych. I nie tylko.

Oczywiście sednem książki Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić są rysunki, krótkie komiksy i od czasu do czasu dwustronicowe, kolorowe grafiki opisujące zachowanie psów i ich relacje z właścicielami. Przede wszystkim są one humorystyczne, ale nie sposób odmówić im także celności. Jeśli kiedykolwiek mieliście bliższy kontakt z psami, to w przedstawianych sytuacjach wielokrotnie odnajdziecie echa własnych przygód z czworonogami. Ileż to razy przychodziliście do domu, by zastać poobgryzane rzeczy, pupil podwędził wam jakiś smaczny kąsek czy też obserwowaliście dziwne, a czasem wręcz komiczne zachowania psów? A to tylko najczęstsze i najbardziej prozaiczne przykłady: w Psich sucharkach znajdziecie znacznie, znacznie więcej różnorodnych sytuacji z psami w rolach głównych.

Fani internetowej twórczości Marii Apoleiki zapewne będą znali większość zamieszczonych rysunków, ale w książce jest też nieco nowych grafik. Zresztą czy to ma duże znaczenie? Wiele z nich można sobie przypominać od czasu do czasu i śmiać się jak za pierwszym razem. Co najważniejsze jednak mają one często wymiar edukacyjny – wszak mówi się, że najlepiej uczyć, bawiąc. Zatem pod postacią zabawnych historyjek można się dowiedzieć dużo o psio-ludzkiej egzystencji. A to nie wszystko.

Książkowe Psie sucharki to nie tylko komiksowe historyjki, ale także sporo tekstu poświęconego różnym aspektom życia psa, jego zachowania czy wreszcie właściwych interakcji ze swoim pupilem. Jest rozdział o zdrowiu, jedzeniu, zabawie, problemach i odpowiedzialności za czworonoga. Niby wszystko to wiadomo, a jednak ciągle się słyszy (a czasem nawet widzi) o nagannych zachowaniach. Czasem wynika to ze złej woli, ale często też z braku wiedzy lub podążanie za „mądrością ludową” i powielaniu utartych, choć złych schematów.

Żeby było jasne: nie ma tu moralizowania czy wnikliwych i dogłębnych analiz. To zestaw podstawowych informacji, podanych lekko i bez napinki. Ot, tyle by naświetlić niektóre sprawy i przekazać ogólny obraz. Jeśli chcielibyście dokładniejszego poradnika, to nie ten przypadek. Na początek jest to jednakże idealna pozycja.

Źródło: fot. Znak

Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ewa Gawryluk

Ewa Gawryluk

ur. 1967, kończy 52 lat

Jamie Foxx

Jamie Foxx

ur. 1967, kończy 52 lat

Steve Buscemi

Steve Buscemi

ur. 1957, kończy 62 lat

Kristen Dalton

Kristen Dalton

ur. 1986, kończy 33 lat

Michael Socha

Michael Socha

ur. 1987, kończy 32 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV