Przeczytaj w weekend

Słodkie kłamstewka – 03×17

Z odcinka na odcinek kłamczuchy poznają coraz więcej tajemnic dotyczących zmarłej przyjaciółki, Alison. Tym razem odkryły coś naprawdę interesującego. Czy pozwoli im to w końcu rozwiązać zagadkę, z którą zmagają się tak długo?

Ocena recenzenta:
0/10

Z odcinka na odcinek kłamczuchy poznają coraz więcej tajemnic dotyczących zmarłej przyjaciółki, Alison. Tym razem odkryły coś naprawdę interesującego. Czy pozwoli im to w końcu rozwiązać zagadkę, z którą zmagają się tak długo?

Klaudia Truty
Klaudia Truty

W poprzednim odcinku Słodkich kłamstewek Spencer poznała prawdziwe oblicze Toby’ego. Nie zdecydowała się jednak podzielić tymi nowinami ze swoimi przyjaciółkami. Zraniona i zmęczona poczynaniami „A” postanawia przestać bawić się w detektywa i wynajmuje prawdziwego, działając za plecami dziewczyn. Zresztą nie ona jedna. Coraz więcej tajemnic rodzi się między bohaterkami, coraz częściej decydują się one działać na własną rękę. Czy wyjdzie im to na dobre? Spencer właśnie przekonała się, że nawet najbliższa osoba szczerze może zawieść zaufanie i okazać się kimś, kim tak naprawdę nigdy nie była. Ciężko stwierdzić, czy jej zachowanie jest chwilowe i wynika z położenia, w jakim się znalazła, czy zupełnie przestała ufać swoim przyjaciółkom.

Siedemnasty odcinek to kolejne części układanki, która skrupulatnie tworzona jest już trzeci sezon. Emily dostaje paczkę z rzeczami należącymi do Alison. Na pozór nieprzydatne drobiazgi okazują się być cennym źródłem informacji. Dziewczyny utwierdzają się w przekonaniu, że ich zmarła przyjaciółka szczerze się kogoś obawiała. Gdy CeCe przekazuje im zaskakującą informację o tym, że Ali mogła być w ciąży, gdy została zamordowana, wszystko zdaje się być jasne. Bohaterki zaczynają podejrzewać, że dziewczynę zabił ojciec jej dziecka, by nikt nigdy nie dowiedział się o jego istnieniu. Z jednej strony ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy dziewczyny powinny ufać CeCe i jej rewelacjom. Z drugiej jednak wszystko do siebie pasuje i jeśli ciąża Alison nie jest tylko wymysłem, to wydaje się już oczywiste, na co potrzebne były jej pieniądze, które chciała szantażem wyłudzić od Byrona.

©2013 ABC Family

Ale to nie koniec rewelacji. W ręce dziewczyn bardzo szybko wpada nowa, zaskakująca informacja. Na obozie, na którym Alison miała zajść w ciążę, przebywał nie kto inny jak detektyw Wilden. Co prawda nie wydaje mi się, by to on stał za zabiciem Alison – to rozwiązanie podane widzom na tacy wydaje się zbyt proste - ale fakt, że mógł całkiem dobrze znać Ali niedługo przed jej śmiercią wydaje się całkiem interesujący, biorąc pod uwagę, że pracował później nad rozwiązaniem zagadki jej morderstwa. Dziewczyny co prawda od początku nie ufały Wildenowi, ale po tych rewelacjach pewnie nieprędko zdecydują się na pomoc ze strony policji.

Kłamstwo ma krótkie nogi. Na własnej skórze przekonała się o tym Aria. Na jej idealnym związku z Ezrą pojawiła się właśnie spora rysa. Wszystko za sprawą Spencer, którą „A” wykorzystało, by utrzeć nosa pannie Montgomery. Nastają naprawdę trudne czasy dla bohaterek, ich przyjaźń coraz częściej zostaje wystawiana na próbę. Za to „A” bawi się naprawdę świetnie kosztem dziewczyn i pewnie knuje już nowe intrygi.

©2013 ABC Family

Do końca trzeciego sezonu Słodkich kłamstewek zostało już tylko siedem odcinków. Wydaje się, że z każdym epizodem dziewczyny są coraz bliżej rozwiązania zagadki, choć czasem zupełnie gubią się w swoich domysłach. Wokół siebie mają coraz mniej osób, którym mogą ufać. Dotychczas zawsze mogły liczyć na siebie, ale chyba właśnie ich przyjaźń zaczęła przeżywać mały kryzys. Jeśli szybko go nie zażegnają, mogą stać się jeszcze łatwiejszym celem dla swojego głównego wroga. A przecież „A” tylko na to czeka.

Ocena: 7/10

Słodkie kłamstewka

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV