Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
7/10

Strzelec: sezon 3, odcinek 1 – recenzja

Strzelec powraca na ekrany wraz z 3. sezonem. Jak wypada nowa odsłona?

Pierwszy odcinek nowego sezonu Strzelca podejmuje akcję tam, gdzie zostawił ja poprzedni. Bob Lee jest w rękach Solotova, Isaac i Julie pracują razem, by go uratować, zaś agentka Memphis znajduje się w biurze senatora Hayes’a. Ostatni z wymienionych wątków kończy się dosyć szybkim wyjściem rzeczonej agentki z biura senatora i przy okazji jest tym, który kupuję najmniej. Zwłaszcza to, że zostawiła ona Denninga samemu sobie, co skutkowało jego oczywistą śmiercią. I jasne, twórcy wykorzystują ten zgon później jako sprawny element nakręcania narracji i wciągnięcia byłego kochanka agentki jeszcze głębiej w tę aferę, ale nie gra mi ta głupota Memphis i narażanie go, kompletnie.

Pozostałe dwie linie fabularne wypadają już znacznie lepiej, zaś kulminacja całości to już naprawdę wyższy poziom niż cokolwiek, co serial do tej pory zaoferował. O ile może jeszcze samą pogoń Isaaca i Julie ogląda się jedynie poprawnie (może poza jedną sceną akcji, ale te zawsze były w tej produkcji na niezłym poziomie, zwłaszcza po 1. sezonie), to już sama podróż Solotova i Bobby’ego Lee oraz ich wzajemne gierki potrafią trzymać widza na krawędzi. Przyznam też szczerze, że były takie momenty, kiedy nawet zacząłem rozumieć Czeczena i jego motywy, zaś słowa o tym, jak bardzo on i nasz tytułowy Strzelec są do siebie podobni, wcale nie są, że tak powiem, chybione.

Bardzo ważne w tym odcinku są także retrospekcje, w których widzimy młodego Bobby’ego i jego ojca. Jest to o tyle istotne dla fabuły, że nie tylko dowiadujemy się, co miało spory wpływ na ukształtowanie naszego bohatera takim, jakim jest, ale też wyjaśnia, że śmierć Earla była zastawioną pułapką. Cieszy mnie to o tyle, o ile pokrywa się z historią znaną z 2. tomu oryginalnych, książkowych przygód Swaggera. I choć twórcy nieco już pokopali linię czasową tej całej opowieści – dając nam Solotova już na początku serii, choć jego pierwowzór, Solatarov, pojawił się dopiero później – to jednak, z pewnymi zmianami mającymi dopasować go do nowego kontinuum, wątek konspiracji stojącej za śmiercią Earla powraca w serialu. Mam nadzieję, że nie zostanie to zepsute.

Podsumowując, pierwszy odcinek nowego sezonu daje nadzieje na interesujące rozwinięcie historii, choć przyznam się szczerze, że nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że odcinek ten należy nieco jednak bardziej do zakończenia poprzedniej serii.

Źródło: Fot. USA Network
Strzelec

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Michalina Reda
-

Fan Gwiezdnych Wojen ma protezę inspirowaną…

Mark Hamill osobiście pogratulował na Twitterze nastolatkowi, który pochwalił się sztuczną bioniczną ręką inspirowaną BB-8.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.