Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542423345.8776&rtu=-1

 

Ocena recenzenta:
6/10

Trojaczki w Paryżu – recenzja książki

Być może kojarzycie animację dla najmłodszych pt. Trojaczki. Recenzujemy jeden z tomów książkowego pierwowzoru.

Na kanale MiniMini+ można oglądać animację Trojaczki, która powstała na podstawie serii książek Nicole Lambert przeznaczonych dla dzieci. Niedawno w naszym kraju ukazały się pierwsze tomy tego cyklu, w tym książka zatytułowana Trojaczki w Paryżu.

Trójka rodzeństwa oprowadza czytelników, jakże by miło być inaczej, po Paryżu. Każda strona to jakieś charakterystyczne miejsce lub zjawisko ze stolicy Francji. Zwykle przyjmuje to postać scenki, w której Trojaczki zadają jakieś pytania lub przeprowadzają zabawny dialog, co oczywiście zależy od charakterystyki danego miejsca i inwencji autorki. Dość często pod ilustracją pojawiają się dodatkowe komentarze i informacje mające na celu przybliżenie młodemu czytelnikowi okoliczności.

Samo wydanie książeczki i jest strona wizualna stoją na wysokim poziomie. Twarda oprawa i duży format robią swoje, a ilustracje, które – nie ukrywajmy – stanowią najważniejszą i największą część książki, są klimatyczne i sympatyczne, a mali fani serialu zapewne odnajdą w nich charakterystyczną stylistykę.

Trojaczki w Paryżu - okładka
Źródło: JUPI!

W tym przypadku trudno mówić o bohaterach, choć do tego miana rzecz jasna aspirują tytułowe Trojaczki. Jednakże forma książki nie pozwala na choćby najmniejsze przedstawienie postaci – ot, poszczególne sceny pokazują jak rodzeństwo pojawia się w ważnych i słynnych miejscach Paryża i ew. zadaje pytania dotyczące tego, co widzą. Ma to być czasem dydaktyczne, czasem po prostu zabawne, ale generalnie więcej mówi o samym mieście niż małych bohaterach książki.

Znasz tę książkę?

Oceń:

0,0

Trojaczki w Paryżu to pozycja dla najmłodszych czytelników; a w zasadzie dla rodziców, którzy przedstawiają historię swoim pociechom. Mam tylko jedną wątpliwość – a mianowicie czy akurat ten tom będzie interesujący dla polskich dzieci. W końcu prezentuje informacje o obcym mieście, co prawda znanym, ale jednak czasem autorka wchodzi w szczegóły, które nawet dla dorosłego w naszym kraju potrafią być odrobinę enigmatyczne. Mam więc wątpliwości czy Trojaczki w Paryżu będą w stanie zafascynować polskie dzieci w równym stopniu, co ich francuskich odpowiedników. A może jednak zadziała magia serialu?

Źródło: Źródło: YUPI!
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
weekend
-

Stan Lee u wrót Walhalli. Boli…

Zmarł Stan Lee. Piotr Piskozub w emocjonalnym tekście proponuje nieco inne spojrzenie na jego legendę…

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4
Michał Kujawiński
-

Narcos: Meksyk: 1. sezon – recenzja

Narcos powraca, ale już z innymi bohaterami i historią, która znowu krąży wokół narkotykowego biznesu.…

Ocena recenzenta:
8
Adam Siennica
spoilery
-

Avengers 4 – ciekawa teoria o…

Fani wciąż analizują i spekuluję co być może zobaczymy w Avengers 4. Ich teoria oparta…

Norbert Zaskórski
-

Arrowverse – bohaterowie na kolejnym zdjęciu…

Zadebiutowało nowe zdjęcie z crossoveru Arrowverse. Pojawiły się również szczegóły fabuły wydarzenia.

Michalina Reda
weekend
-

Fantastyczne Zwierzęta – kim jest Gellert…

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda właśnie wchodzą na ekrany polskich kin, a wielu widzów może głowić…

Co o tym sądzisz?