Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
6/10

Trojaczki w Paryżu – recenzja książki

Być może kojarzycie animację dla najmłodszych pt. Trojaczki. Recenzujemy jeden z tomów książkowego pierwowzoru.

Na kanale MiniMini+ można oglądać animację Trojaczki, która powstała na podstawie serii książek Nicole Lambert przeznaczonych dla dzieci. Niedawno w naszym kraju ukazały się pierwsze tomy tego cyklu, w tym książka zatytułowana Trojaczki w Paryżu.

Trójka rodzeństwa oprowadza czytelników, jakże by miło być inaczej, po Paryżu. Każda strona to jakieś charakterystyczne miejsce lub zjawisko ze stolicy Francji. Zwykle przyjmuje to postać scenki, w której Trojaczki zadają jakieś pytania lub przeprowadzają zabawny dialog, co oczywiście zależy od charakterystyki danego miejsca i inwencji autorki. Dość często pod ilustracją pojawiają się dodatkowe komentarze i informacje mające na celu przybliżenie młodemu czytelnikowi okoliczności.

Samo wydanie książeczki i jest strona wizualna stoją na wysokim poziomie. Twarda oprawa i duży format robią swoje, a ilustracje, które – nie ukrywajmy – stanowią najważniejszą i największą część książki, są klimatyczne i sympatyczne, a mali fani serialu zapewne odnajdą w nich charakterystyczną stylistykę.

Trojaczki w Paryżu - okładka
Źródło: JUPI!

W tym przypadku trudno mówić o bohaterach, choć do tego miana rzecz jasna aspirują tytułowe Trojaczki. Jednakże forma książki nie pozwala na choćby najmniejsze przedstawienie postaci – ot, poszczególne sceny pokazują jak rodzeństwo pojawia się w ważnych i słynnych miejscach Paryża i ew. zadaje pytania dotyczące tego, co widzą. Ma to być czasem dydaktyczne, czasem po prostu zabawne, ale generalnie więcej mówi o samym mieście niż małych bohaterach książki.

Znasz tę książkę?

Oceń:

0,0

Trojaczki w Paryżu to pozycja dla najmłodszych czytelników; a w zasadzie dla rodziców, którzy przedstawiają historię swoim pociechom. Mam tylko jedną wątpliwość – a mianowicie czy akurat ten tom będzie interesujący dla polskich dzieci. W końcu prezentuje informacje o obcym mieście, co prawda znanym, ale jednak czasem autorka wchodzi w szczegóły, które nawet dla dorosłego w naszym kraju potrafią być odrobinę enigmatyczne. Mam więc wątpliwości czy Trojaczki w Paryżu będą w stanie zafascynować polskie dzieci w równym stopniu, co ich francuskich odpowiedników. A może jednak zadziała magia serialu?

Źródło: Źródło: YUPI!

Poznaj recenzenta

Tymoteusz Wronka
Piszę o popkulturze, a przede wszystkim książkach i komiksach, już kilkanaście lat. Wyrosłem na fantastyce, ale obecnie chętnie sięgam po inne gatunki. Cenię przede wszystkim oryginalność, dobrze skonstruowanych bohaterów i wizję. Lubię dobrą rozrywkę, ale nie pogardzę też poważniejszymi produkcjami.

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers 4 – teoria o poświęceniu…

Avengers 4 wciąż wpływa na kreatywność fanów MCU. Do sieci trafiają kolejne spekulacje, analizy i…

Michalina Reda
-

Nagini była kobietą? Poznajcie bohaterkę filmu…

Nagini to wężowy pupil Lorda Voldemorta z serii książek i filmów o Harrym Potterze. Dzisiejszy…

Adam Siennica
-

Wiedźmin Netflixa ma już gotowe scenariusze

Wiedźmin jest coraz bliżej rozpoczęcia prac na planie. Oficjalnie scenariusze wszystkich odcinków serialu Netflixa zostały…

Adam Siennica
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – finałowy…

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to kolejny film fantasy osadzony w świecie Harry'ego Pottera. Finałowy zwiastun…

Adam Siennica
-

Magnum: sezon 1, odcinek 1 –…

Magnum to nowa wersja popularnego serialu z lat 80., dopasowana do obecnej rzeczywistości. Czy warto…

Ocena recenzenta:
6
Adam Siennica
-

Will Smith – filmy aktora, które…

Will Smith urodził się 25 września 1968 roku i obecnie jest jedną z największych gwiazd…

Co o tym sądzisz?