Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Ocena recenzenta:
6/10

Trojaczki w Paryżu – recenzja książki

Być może kojarzycie animację dla najmłodszych pt. Trojaczki. Recenzujemy jeden z tomów książkowego pierwowzoru.

Na kanale MiniMini+ można oglądać animację Trojaczki, która powstała na podstawie serii książek Nicole Lambert przeznaczonych dla dzieci. Niedawno w naszym kraju ukazały się pierwsze tomy tego cyklu, w tym książka zatytułowana Trojaczki w Paryżu.

Trójka rodzeństwa oprowadza czytelników, jakże by miło być inaczej, po Paryżu. Każda strona to jakieś charakterystyczne miejsce lub zjawisko ze stolicy Francji. Zwykle przyjmuje to postać scenki, w której Trojaczki zadają jakieś pytania lub przeprowadzają zabawny dialog, co oczywiście zależy od charakterystyki danego miejsca i inwencji autorki. Dość często pod ilustracją pojawiają się dodatkowe komentarze i informacje mające na celu przybliżenie młodemu czytelnikowi okoliczności.

Samo wydanie książeczki i jest strona wizualna stoją na wysokim poziomie. Twarda oprawa i duży format robią swoje, a ilustracje, które – nie ukrywajmy – stanowią najważniejszą i największą część książki, są klimatyczne i sympatyczne, a mali fani serialu zapewne odnajdą w nich charakterystyczną stylistykę.

Trojaczki w Paryżu - okładka
Źródło: JUPI!

W tym przypadku trudno mówić o bohaterach, choć do tego miana rzecz jasna aspirują tytułowe Trojaczki. Jednakże forma książki nie pozwala na choćby najmniejsze przedstawienie postaci – ot, poszczególne sceny pokazują jak rodzeństwo pojawia się w ważnych i słynnych miejscach Paryża i ew. zadaje pytania dotyczące tego, co widzą. Ma to być czasem dydaktyczne, czasem po prostu zabawne, ale generalnie więcej mówi o samym mieście niż małych bohaterach książki.

Znasz tę książkę?

Oceń:

0,0

Trojaczki w Paryżu to pozycja dla najmłodszych czytelników; a w zasadzie dla rodziców, którzy przedstawiają historię swoim pociechom. Mam tylko jedną wątpliwość – a mianowicie czy akurat ten tom będzie interesujący dla polskich dzieci. W końcu prezentuje informacje o obcym mieście, co prawda znanym, ale jednak czasem autorka wchodzi w szczegóły, które nawet dla dorosłego w naszym kraju potrafią być odrobinę enigmatyczne. Mam więc wątpliwości czy Trojaczki w Paryżu będą w stanie zafascynować polskie dzieci w równym stopniu, co ich francuskich odpowiedników. A może jednak zadziała magia serialu?

Źródło: Źródło: YUPI!

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.