Reklama
Reklama

Absentia (2017)

Śr. ocena 4

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Absentia po trzech odcinkach jest rozczarowaniem. Coś, co błyszczało w pilocie dzięki świetnej roli Stany Katic, staje się coraz bardziej sztampowym kryminałem.

Pewnym emocjonalnym centrum tego odcinka serialu Absentia miało być spotkanie Emily z jej synem. Ich wspólna i samotna wyprawa na gokarty miała pokazać, jak bohaterka odzyskuje to, co przez te lata straciła. I do pewnego momentu dobrze to działa, bo twórcy pozwalają sobie pokazać luz Emily i to, jak powoli odbudowuje tę relację z synem. Ktoś jednak wpadł na genialny pomysł, by wprowadzić do równania wypadek dzieciaka. Nie miałbym nic przeciwko takiemu dramatycznemu wątkowi, gdyby nie karygodnie słabe jego zrealizowanie. Widać, że dzieciak jest bardzo daleko za Emily, nie jedzie jakoś szczególnie szybko i nie miał fizycznej możliwości uderzyć w gokarta matki. A przez takie karygodne niedopracowanie sceny wypadku wygląda kiczowato i śmiesznie. To nie powinno mieć miejsca, bo biorąc pod uwagę to, co widzimy na ekranie, nie miało prawa fizycznie się zdarzyć. Absurdalne i głupie.

To oczywiście pogłębia kłopoty małżeńskie Nicka, który nadal jest najsłabszą częścią tego serialu. Aktor w żadnym momencie nie potrafi nakreślić emocjonalnego dylematu oraz przytłoczenia problemu, z którym się zmaga. A przez to jego rozmowy z obecną żoną są wręcz irytujące, bo zachowanie nie pasuje do danej sceny i stoi w kompletnej sprzeczności z tym, co było wcześniej. Zresztą pogłębienie problemu tej postaci podobnie  wygląda podczas żenującej rozmowy z jego szefem, Adamem, którego podejrzewa o zabójstwa Harlowa. Nick sądził, że ta rozmowa coś zmieni? Przecież to jest tak sztampowe, słabe i nieprzemyślane zagranie, że to aż boli podczas seansu. Twórcy biorą klisze gatunkowe i odgrzewają je w słaby sposób.

Zresztą podobne absurdy są w życiu prywatnym Emily. Kwestia jej brata to sztandarowy przykład, że scenarzyści tego serialu nie są w stanie tworzyć fabuły na wysokim poziomie. Każdy etap jego powrotu do alkoholu jest pokazany skrótowo, banalnie i bez najmniejszego sensu. Mam uwierzyć, że były alkoholik, który jest trzeźwy od takiego czasu trzyma za oknem zapasową wódkę? Twórcy takimi zagraniami jedynie pogarszają kiepską jakość serialu.

Nieźle wyglądają sceny inwigilacji biura Adama przez Emily. Po raz pierwszy udaje się zbudować sporą nutkę napięcia, która świetnie obrazuje te sceny i buduje uczucie niepewności. Może i nic szczególnego z tego nie wyszło i nie mam pewności, czy Adam w istocie jest winowajcą, czy nie, ale samo prowadzenie sceny zasługuje na pochwałę.

Znasz ten serial?

Oceń, jak Ci się podobał:

0,0

Absentia okazuje się rozczarowaniem. Po trzech odcinkach mamy przeciętny serial, który – gdyby nie świetna Stana Katic – pewnie zostałby porzucony przez wielu, w tym i mnie, po tym odcinku.Twórcy nie są w stanie prowadzić fabuły ciekawie, pomysłowo i kreatywnie. Wszystko jest tworzone po linii najmniejszego oporu z kiepskim wykonaniem. A szkoda.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Emily Byrne
Alice Durand
Ericsson
Adam Radford

Sezony

Sezon 1:

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
65 -

Premiery seriali – jesień 2017. Daty premiery w USA i w Polsce

Jesień 2017 to okres, na który czekają wszyscy fani seriali. Na ekranach pojawią się dziesiątki…

Dawid Muszyński
weekend
0 -

Kobiety przejmują telewizję – rozmawiamy ze Staną Katic z serialu Absentia

Przez osiem lat grała zawziętą panią detektyw u boku Nathana Filliona, teraz wraca do telewizji…

Tymoteusz Wronka
0 -

Dziś wieczorem w telewizji – 26.09.2017

Animowana Vaiana, pierwsze odcinki seriali Absentia i Sekta czy piłkarskie emocje w Lidze Mistrzów. Co…

Dawid Muszyński
64 -

naEKRANIE.pl na planie: patrzymy, jak powstaje serial Absentia

Czasem bywa tak, że odwiedzamy plan jakiejś produkcji, ale przez kilka miesięcy nie możemy nawet…


Co o tym sądzisz?