Przeczytaj w weekend
 

 

 

 

Play będzie sprzedawać własne pudełko multimedialne TV BOX

Po dwóch miesiącach testów operator komórkowy Play wprowadza do swojej oferty pudełko multimedialne TV BOX, które da użytkownikom dostęp do kanałów linearnych oraz serwisów VoD.

Po dwóch miesiącach testów operator komórkowy Play wprowadza do swojej oferty pudełko multimedialne TV BOX, które da użytkownikom dostęp do kanałów linearnych oraz serwisów VoD.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

W dobie rosnącej popularności serwisów VoD telewizja linearna wydaje się nieco archaiczna. Większość współczesnych telewizorów dysponuje systemem operacyjnym, który umożliwia oglądanie filmów na życzenie, a jeśli ktoś ma stary, "nieinteligentny" odbiornik, może podpiąć do niego małe pudełko, dzięki któremu uzyska dostęp do filmów i seriali z internetu. Jedno z takich urządzeń wprowadził do swojej oferty operator sieci Play.

TV BOX to urządzenie z Androidem TV na pokładzie, które można otrzymać w ramach abonamentu PLAY NOW TV. Klienci Play zapłacą za nie 20 zł miesięcznie, a użytkownicy spoza tej sieci - o 15 zł więcej. Po podpięciu pudełka do anteny telewizyjnej będzie można odpalić na nim kanały sieci kablowych oraz kanały Cyfrowej Telewizji Naziemnej, a po sparowaniu z internetem - dodatkowo przeszło 100 kanałów telewizyjnych. Oprócz tego użytkownicy mogą zamówić pakiety ekstra, w ramach których otrzymają dostęp m.in. do dodatkowych kanałów sportowych czy dziecięcych.

Za pośrednictwem aplikacji PLAY NOW TV wypożyczymy także filmy i seriale oraz opłacimy niektóre zewnętrzne usługi takie jak Netflix czy HBO GO. Warto zauważyć, że w przypadku klientów sieci Play opłaty za wypożyczenie i subskrypcję zostaną doliczone do rachunku telefonicznego. Operator w żaden sposób nie ingeruje także w to, jakie aplikacje zainstalujemy na TV BOX. Oznacza, że będziemy mieli dostęp do pełnej oferty Sklepu Play dla urządzeń pracujących pod kontrolą Android TV. Sprzęt poradzi sobie także z obsługą treści w rozdzielczości 4K.

Play jest kolejną firmą, która dostrzegła, że czas telewizji linearnej powoli dobiega końca. Wypuszczenie pudełka strumieniującego TV BOX jest próbą wyznaczenia kierunku, jaki branża obierze w najbliższych latach. Za kilka miesięcy przekonamy się, czy TV BOX będzie tym, czego poszukują klienci znudzeni klasyczną ofertą sieci kablowych.

Źródło: Informacja prasowa

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

 

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Channing Tatum

Channing Tatum

ur. 1980, kończy 39 lat

Ivana Milicevic

Ivana Milicevic

ur. 1974, kończy 45 lat

Amit Shah

Amit Shah

ur. 1981, kończy 38 lat

Pablo Schreiber

Pablo Schreiber

ur. 1978, kończy 41 lat

Stana Katic

Stana Katic

ur. 1978, kończy 41 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV