AMD Ryzen 5 3600 może zdetronizować procesory Intela

7 lipca zadebiutuje procesor, który ma szansę na poważnie zawalczyć z konkurencyjnymi układami. AMD Ryzen 5 3600 może upokorzyć Intela Core i9-9900K.

7 lipca zadebiutuje procesor, który ma szansę na poważnie zawalczyć z konkurencyjnymi układami. AMD Ryzen 5 3600 może upokorzyć Intela Core i9-9900K.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  AMD 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Szykuje nam się bardzo gorące lato w branży pecetowej. Tuż przed premierą nowych kart graficznych od AMD firma Nvidia zaprezentowała linię RTX Super, która zdaje się wyprzedzać pod kątem wydajności zapowiadane karty konkurencji. Ale AMD też ma w swoim zanadrzu asa, który może nieźle namieszać na rynku. W sieci pojawiły się pierwsze wyniki wydajności procesorów Ryzen 5 3600, które zaskakują na tle intelowskich konstrukcji. Jak się okazuje, ten średniak może pokonać procesor Core i9-9900K, jeden z najlepszych układów Intela.

Takie wnioski można wyciągnąć z analizy informacji upublicznionych na platformie benchmarkowej CPUBenchmark.net. Kilku szczęśliwych użytkowników miało już możliwość sprawdzenia możliwości Ryzenów 5 3600, a dane zebrane podczas testów mogą szokować. Średnia z dwóch testów przedpremierowych w Passmarku wskazuje, że w teście jednowątkowym Ryzen jest wydajniejszy od Intela Core i9-9900K. Być może nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że nowy sprzęt od AMD został wyceniony na 199 dolarów, a koszt wspomnianego Intela to 489 dolarów.

nullZdjęcie: CPUBenchmark.net

W teście wielowątkowym wygrywa co prawda układ od Intela, ale Ryzen nie pozostaje zbyt daleko w tyle. Warto jednak pamiętać, że mamy tu do czynienia z testami przedpremierowymi, które mogą okazać się niezbyt wiarygodne. Ale jeśli poczyta się opinie osób, które testują już nowe Ryzeny, jednak z powodu embarga producenta jeszcze nie mogą wypowiadać się na ich temat, można podejrzewać, że w tych wynikach jest coś na rzeczy. Mówi się m.in. o sporym przetasowaniu i zmianie układu sił na rynku, co najlepiej świadczy o tym, że w tych benchmarkach tkwi ziarno prawdy.

O tym, czy średniopółkowy Ryzen rzeczywiście upokorzy dwukrotnie droższego Core i9 dowiemy się już wkrótce. Premierę nowych produktów od AMD zapowiedziano na 7 lipca.

Źródło: IThardware.pl / Zdjęcie: CPUBenchmark.net

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV