Apple planuje odświeżyć swoją linię laptopów

Według najnowszych przecieków w tym roku możemy doczekać się nowych przedstawicieli rodziny MacBook Pro oraz MacBook Air.

Według najnowszych przecieków w tym roku możemy doczekać się nowych przedstawicieli rodziny MacBook Pro oraz MacBook Air.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  MacBook 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

Jeśli ktoś planował w najbliższych tygodniach zakup przenośnego komputera Apple z linii Pro bądź Air, powinien uzbroić się w odrobinę cierpliwości i odłożyć zakup w czasie. We wrześniu firma prawdopodobnie odświeży swoje portfolio produktowe i wprowadzi do sprzedaży nowe, wydajniejsze modele tych sprzętów. O potencjalnych nowościach, jakie mogą zostać zaprezentowane przez zespół Tima Cooka wspomniał na łamach Forbesa Jeff Lin z firmy analitycznej IHS Markit. Zdradził on kilka szczegółów na temat nadchodzących sprzętów.

Największą innowacją ma być ponoć wprowadzenie na rynek MacBooka Pro w nowym rozmiarze, z 16-calową matrycą. Będzie to model pozbawiony dotykowego paska funkcyjnego Touch Bar, ale wraz z większą matrycą otrzymamy do dyspozycji większą rozdzielczość – ekran LCD ma wyświetlać treści w rozmiarze 3072 x 1920 pikseli. Firma planuje wyposażyć sprzęt także w nowszy, wydajniejszy procesor. Na jesieni poznamy również nową odsłonę komputerowego systemu operacyjnego od Apple, Mac OS Catalina.

Według Lina lifting przejdą także MacBooki Air. Te komputery również otrzymają dostęp do nowego, wydajniejszego procesora.

Źródło: Forbes / Zdjęcie: Apple

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV