Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Avengers 4 – herosi MCU w Wymiarze Kwantowym? Nowa teoria

Nowa fanowska teoria na temat Avengers 4 zakłada, że wymazani herosi MCU przebywają obecnie w Wymiarze Kwantowym.

W sieci pojawiła się interesująca teoria na temat Avengers 4. Według niej wymazani po pstryknięciu palcami przez Thanosa herosi MCU przebywają obecnie w Wymiarze Kwantowym. Autorem tych spekulacji jest jeden z użytkowników portalu Reddit, który w swoim wywodzie odwołuje się choćby do prawa zachowania masy. Chodzi tu więc o to, że materia nie może jednocześnie być wytwarzana i znikać – masa substancji wyjściowych biorących udział w danej reakcji musi być równa łącznej masie substancji powstałych w wyniku tej reakcji („reakcją” jest w tym przypadku samo pstryknięcie palcami przez Szalonego Tytana). Taki obrót spraw tłumaczy, dlaczego bohaterowie zamienili się koniec końców w proch.

Autor teorii zauważa, że w MCU koncepcja duszy ma większe znaczenie, niż moglibyśmy początkowo zakładać. Wiemy choćby, że za jej pomocą Doktor Strange potrafi wychodzić z ciała i komunikować się z innymi ludźmi. Powstaje w tym miejscu pytanie: gdzie znajdują się dusze wymazanych herosów? Według spekulacji przebywają one w Wymiarze Kwantowym, a to przypuszczenie miałaby potwierdzać scena po napisach z filmu Ant-Man i Osa. Zauważmy bowiem, że w momencie pstryknięcia palcami zupełnie zmienia się kolorystyka tej lokacji – dominujące odcienie czerwone, fioletowe i niebieskie zostają rozświetlone przez serię pomarańczowych rozbłysków. Jest ich cała masa; sam kolor pomarańczowy wydaje się mieć w mikroświecie spore znaczenie – taką samą barwę posiadają cząsteczki, które miały zatrzymać Ghost w naszej rzeczywistości.

Warto też odnotować, że pomarańczowa barwa dominuje w wizji, w której Thanos rozmawia z małą Gamorą – to wtedy naszym oczom ukazuje się tzw. Soul World, wymiar zawarty w Kamieniu Duszy. Autor teorii zakłada, że ta lokacja i Wymiar Kwantowy to w rzeczywistości jedno miejsce. O tym, że oba tereny kryją przed nami wiele tajemnic, zapewniają zarówno odpowiedzialni za MCU, jak i autorzy komiksów Marvela. Taki obrót spraw sugerował choćby Kevin Feige, który swego czasu mówił o „rozmaitych warstwach” Wymiaru Kwantowego – na razie nie możemy wykluczyć, że jedną z nich jest Soul World, w którym zmarli mogą komunikować się z żywymi. Według teorii w MCU poszczególne barwy mają większe znaczenie, niż myślimy: zielony używany jest przy podróżach w czasie, niebieski przy teleportacji, a pomarańczowy miałby symbolizować przemieszczanie się dusz. To dlatego ich przenikanie do Wymiaru Kwantowego mielibyśmy widzieć w scenie po napisach z Ant-Mana i Osy.

-
-

 

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.