Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Avengers 4 – herosi MCU w Wymiarze Kwantowym? Nowa teoria

Nowa fanowska teoria na temat Avengers 4 zakłada, że wymazani herosi MCU przebywają obecnie w Wymiarze Kwantowym.

W sieci pojawiła się interesująca teoria na temat Avengers 4. Według niej wymazani po pstryknięciu palcami przez Thanosa herosi MCU przebywają obecnie w Wymiarze Kwantowym. Autorem tych spekulacji jest jeden z użytkowników portalu Reddit, który w swoim wywodzie odwołuje się choćby do prawa zachowania masy. Chodzi tu więc o to, że materia nie może jednocześnie być wytwarzana i znikać – masa substancji wyjściowych biorących udział w danej reakcji musi być równa łącznej masie substancji powstałych w wyniku tej reakcji („reakcją” jest w tym przypadku samo pstryknięcie palcami przez Szalonego Tytana). Taki obrót spraw tłumaczy, dlaczego bohaterowie zamienili się koniec końców w proch.

Autor teorii zauważa, że w MCU koncepcja duszy ma większe znaczenie, niż moglibyśmy początkowo zakładać. Wiemy choćby, że za jej pomocą Doktor Strange potrafi wychodzić z ciała i komunikować się z innymi ludźmi. Powstaje w tym miejscu pytanie: gdzie znajdują się dusze wymazanych herosów? Według spekulacji przebywają one w Wymiarze Kwantowym, a to przypuszczenie miałaby potwierdzać scena po napisach z filmu Ant-Man i Osa. Zauważmy bowiem, że w momencie pstryknięcia palcami zupełnie zmienia się kolorystyka tej lokacji – dominujące odcienie czerwone, fioletowe i niebieskie zostają rozświetlone przez serię pomarańczowych rozbłysków. Jest ich cała masa; sam kolor pomarańczowy wydaje się mieć w mikroświecie spore znaczenie – taką samą barwę posiadają cząsteczki, które miały zatrzymać Ghost w naszej rzeczywistości.

Warto też odnotować, że pomarańczowa barwa dominuje w wizji, w której Thanos rozmawia z małą Gamorą – to wtedy naszym oczom ukazuje się tzw. Soul World, wymiar zawarty w Kamieniu Duszy. Autor teorii zakłada, że ta lokacja i Wymiar Kwantowy to w rzeczywistości jedno miejsce. O tym, że oba tereny kryją przed nami wiele tajemnic, zapewniają zarówno odpowiedzialni za MCU, jak i autorzy komiksów Marvela. Taki obrót spraw sugerował choćby Kevin Feige, który swego czasu mówił o „rozmaitych warstwach” Wymiaru Kwantowego – na razie nie możemy wykluczyć, że jedną z nich jest Soul World, w którym zmarli mogą komunikować się z żywymi. Według teorii w MCU poszczególne barwy mają większe znaczenie, niż myślimy: zielony używany jest przy podróżach w czasie, niebieski przy teleportacji, a pomarańczowy miałby symbolizować przemieszczanie się dusz. To dlatego ich przenikanie do Wymiaru Kwantowego mielibyśmy widzieć w scenie po napisach z Ant-Mana i Osy.

-
-

 

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Aquaman ją kocha, jej uroda dzieli.…

Chcemy Wam przedstawić galerię zdjęć gwiazdy filmu Aquaman, Amber Heard.

Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – zwiastun…

Spider-Man: Daleko od domu to wchodząca w skład MCU kontynuacja ostatniego filmu o Pajączku. Zadebiutował…

Piotr Piskozub
-

Sztuka wojny: Marvel vs. DC. Oto…

W sieci pojawiła się galeria fanartów przedstawiających rozmaite pojedynki Marvel vs. DC.

Piotr Piskozub
-

Marvel czy DC? Poznaj najlepiej sprzedające…

Wiemy już, które komiksy w 2018 roku sprzedawały się w USA najlepiej - Marvel i…

Piotr Piskozub
Plotka
-

MCU – po Endgame czas na…

W sieci pojawiły się spekulacje, według których Marvel Studios rozwija wchodzący w skład MCU projekt…

Michalina Reda
-

Spider-Man: Daleko od domu – oto…

Spider-Man: Daleko od domu to oczekiwany film MCU. Po dzisiejszym zwiastunie, do sieci trafił również…

Co o tym sądzisz?