Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542483807.1303&rtu=-1
 

 

 

Avengers 4 – herosi MCU w Wymiarze Kwantowym? Nowa teoria

Nowa fanowska teoria na temat Avengers 4 zakłada, że wymazani herosi MCU przebywają obecnie w Wymiarze Kwantowym.

W sieci pojawiła się interesująca teoria na temat Avengers 4. Według niej wymazani po pstryknięciu palcami przez Thanosa herosi MCU przebywają obecnie w Wymiarze Kwantowym. Autorem tych spekulacji jest jeden z użytkowników portalu Reddit, który w swoim wywodzie odwołuje się choćby do prawa zachowania masy. Chodzi tu więc o to, że materia nie może jednocześnie być wytwarzana i znikać – masa substancji wyjściowych biorących udział w danej reakcji musi być równa łącznej masie substancji powstałych w wyniku tej reakcji („reakcją” jest w tym przypadku samo pstryknięcie palcami przez Szalonego Tytana). Taki obrót spraw tłumaczy, dlaczego bohaterowie zamienili się koniec końców w proch.

Autor teorii zauważa, że w MCU koncepcja duszy ma większe znaczenie, niż moglibyśmy początkowo zakładać. Wiemy choćby, że za jej pomocą Doktor Strange potrafi wychodzić z ciała i komunikować się z innymi ludźmi. Powstaje w tym miejscu pytanie: gdzie znajdują się dusze wymazanych herosów? Według spekulacji przebywają one w Wymiarze Kwantowym, a to przypuszczenie miałaby potwierdzać scena po napisach z filmu Ant-Man i Osa. Zauważmy bowiem, że w momencie pstryknięcia palcami zupełnie zmienia się kolorystyka tej lokacji – dominujące odcienie czerwone, fioletowe i niebieskie zostają rozświetlone przez serię pomarańczowych rozbłysków. Jest ich cała masa; sam kolor pomarańczowy wydaje się mieć w mikroświecie spore znaczenie – taką samą barwę posiadają cząsteczki, które miały zatrzymać Ghost w naszej rzeczywistości.

Warto też odnotować, że pomarańczowa barwa dominuje w wizji, w której Thanos rozmawia z małą Gamorą – to wtedy naszym oczom ukazuje się tzw. Soul World, wymiar zawarty w Kamieniu Duszy. Autor teorii zakłada, że ta lokacja i Wymiar Kwantowy to w rzeczywistości jedno miejsce. O tym, że oba tereny kryją przed nami wiele tajemnic, zapewniają zarówno odpowiedzialni za MCU, jak i autorzy komiksów Marvela. Taki obrót spraw sugerował choćby Kevin Feige, który swego czasu mówił o „rozmaitych warstwach” Wymiaru Kwantowego – na razie nie możemy wykluczyć, że jedną z nich jest Soul World, w którym zmarli mogą komunikować się z żywymi. Według teorii w MCU poszczególne barwy mają większe znaczenie, niż myślimy: zielony używany jest przy podróżach w czasie, niebieski przy teleportacji, a pomarańczowy miałby symbolizować przemieszczanie się dusz. To dlatego ich przenikanie do Wymiaru Kwantowego mielibyśmy widzieć w scenie po napisach z Ant-Mana i Osy.

-
-

 

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: Marvel/Screen Rant

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gwiezdne Wojny – zobacz unikalne zdjęcia…

Chcemy przedstawić Wam listę najlepszych zakulisowych zdjęć z planu oryginalnej trylogii serii Gwiezdne Wojny.

Paweł Krzystyniak
-

85 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Supergirl – Lex Lutor w serialu.…

Lex Luthor pojawi się w serialu Supergirl - tę nowinę usłyszeliśmy już w zeszłym miesiącu.…

Adam Siennica
-

Agenci T.A.R.C.Z.Y. – będzie 7. sezon.…

Agenci T.A.R.C.Z.Y. doczekają się 7. sezonu. Stacja ABC oficjalnie zamówiła serię przed premierą 6. sezonu.

Adam Siennica
-

Elseworlds – świetny komiksowy plakat crossoveru.…

Elseworlds to crossover seriali Arrow, Flash i Supergirl. Do sieci trafiły nowe materiały promocyjne.

Adam Siennica
Plotka
-

Strażnicy Galaktyki 3 – są kandydaci…

Strażnicy Galaktyki 3 nadal nie mają reżysera, ale w sieci pojawiło się nazwisko prawdopodobnego kandydata.

Co o tym sądzisz?