Baśń o wężowym sercu: za miesiąc nowa powieść Radka Raka

Baśń o wężowym sercu, nowa powieść Radka Raka, ukaże się w przyszłym miesiącu. Przeczytajcie o szczegółach.

Baśń o wężowym sercu, nowa powieść Radka Raka, ukaże się w przyszłym miesiącu. Przeczytajcie o szczegółach.

Baśń o wężowym sercu została zapowiedziana przez wydawnictwo Powergraph na 18 września. Będzie to opowieść, w której autor próbuje stworzyć mitologiczny obraz Galicji, a przy tym poruszyć istotne wydarzenia z jej historii. 

Radek Rak napisał do tej pory dwie powieści: Kocham Cię, Lilith oraz Puste niebo. Jego opowiadanie ukazało się także w antologii Legendy polskie opracowanej w ramach projektu Legendy przez Allegro.

Jego teksty były doceniane przez czytelników i krytyków w nagrodach branżowych - otrzymał Złote Wyróżnienie Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Oto okładka oraz opis Baśni o wężowym sercu:

Baśń o wężowym sercu - okładkaŹródło: Powergraph

Baśń… jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów społecznych, obyczajowych i politycznych, to zawieszona pozostaje między historią a mitem. Wyrasta z legend, w które obrosła postać chłopskiego przywódcy – tych prawdziwych i tych stworzonych przez Radka Raka.
Śledzimy losy młodego Kóby Szeli, wzrusza nas miłość, jaką obdarzyła go Żydówka Chana, czujemy razy pańskiego bata, przeżywamy zauroczenie zmysłową Malwą, wędrujemy przez krainę baśni, żeby zamieszkać we dworze i poczuć zapach krwi rabacji 1846 roku.
Radek Rak napisał powieść o dobru i złu, które czają się w każdym z nas, o nierównych szansach, o Galicji i o Polsce. Powieść pełną rozbuchanego erotyzmu, ironii i humoru, nakarmioną mrokiem ludzkich serc.

Źródło: Powergraph / fot. Powergraph

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV