Ben Affleck na nowym plakacie Nocnego życia

Gangsterski film Bena Afflecka już niedługo trafi do kin. Tymczasem wytwórnia Warner Bros. opublikowała kolejny plakat promujący produkcję.

Gangsterski film Bena Afflecka już niedługo trafi do kin. Tymczasem wytwórnia Warner Bros. opublikowała kolejny plakat promujący produkcję.

Katarzyna Koczułap
Katarzyna Koczułap
Tagi:  nocne życie 

Film Live by Night oparty jest na książce Dennisa Lehane o tym samym tytule, która w Polsce została wydana przez wydawnictwo Prószyński i S-Ka. Oto jej opis:

Boston, rok 1926. Szalone lata dwudzieste w pełnym rozkwicie. Alkohol leje się strumieniami, kule świszczą w powietrzu, a pewien człowiek zamierza odcisnąć swój ślad na tym świecie. Prohibicja spowodowała pojawienie się splątanej sieci podziemnych gorzelni, nielegalnych lokali, gangsterów i sprzedajnych policjantów. Joe Coughlin, najmłodszy syn znanego w Bostonie kapitana policji, już dawno odrzucił surowe zasady, w których go wychowano. Teraz, gdy drobne kradzieże z dzieciństwa odeszły w przeszłość, zajął się pracą dla najgroźniejszych gangsterów w mieście. Robi to dla zysku, dreszczu emocji i smaku życia na marginesie społeczeństwa.

Niestety, życie po stronie mroku ma wysoką cenę. W czasie gdy bezwzględni ludzie, mający do dyspozycji pieniądze, nielegalny alkohol i broń, walczą o władzę, nie można ufać nikomu. Buntownikom takim jak Joe pisany jest jeden los: przedwczesna śmierć. Ale ludzie jemu podobni, nie bacząc na nic, zamierzają żyć pełnią życia aż po ostatni dzień.

Joe rozpoczyna oszałamiającą wspinaczkę po szczeblach organizacji gangsterskiej, która rzuca go z Bostonu czasów jazzu do tętniącej życiem dzielnicy łacińskiej w Tampie i na słoneczną Kubę. za: proszynski.pl

Czytaj także: Film o Tadeuszu Kantorze uratuje minister Gliński

nocne życie - plakat
źródło: Warner Bros.

Affleck napisał scenariusz, reżyserował i zagrał główną rolę. W obsadzie są także: Elle Fanning, Chris Messina, Sienna Miller, Zoe Saldana, Chris Cooper, Max Casella, J.D. Evermore, Robert Glenister, Remo Girone, Anthony Michael Hall, Matthew Maher, Miguel J. Pimentel, Chris Sullivan i Titus Welliver.

Film do kin trafi do limitowanej dystrybucji 25 grudnia, a do szerokiej - 13 stycznia 2017 roku.

Źródło: comingsoon.net / fot. Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV