Błąd w aplikacji uniemożliwia zawiązanie butów od Nike’a

Wkraczamy do niesamowitej ery inteligentnych gadżetów zainspirowanych filmowymi zabawkami. Gadżetów, które z powodu błędu aplikacji, mogą przestać działać. Tak jak przydarzyło się to butom od Nike'a.

Wkraczamy do niesamowitej ery inteligentnych gadżetów zainspirowanych filmowymi zabawkami. Gadżetów, które z powodu błędu aplikacji, mogą przestać działać. Tak jak przydarzyło się to butom od Nike'a.

Back to the Future Part III to istna kopalnia futurystycznych gadżetów oraz inspiracja dla wielkich korporacji, które chciałyby wprowadzić nieco futuryzmu do naszego życia. Część z filmowych sprzętów udało się już wprowadzić do dystrybucji, np. samowiążące się buty od Nike'a. Niestety, czasami zdarza się, że gadżety te nie działają tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Mogą na przykład przestać funkcjonować z powodu błędu aplikacji sterującej.

Najnowsza aktualizacja dla aplikacji Nike Adapt BB sprawiła, że buty przestały działać tak, jak należy. Gadżet, za który trzeba zapłacić 350 dolarów, z powodu błędów programistów w jednej sekundzie stał się totalnie bezużyteczny.

Zakres błędów, z jakimi zmagali się użytkownicy aplikacji mobilnej, okazał się dość szeroki. Jedni mogli sparować z telefonem wyłącznie jedną parę obuwia, inni poinformowali, że silniki wiążące sznurowanie odmówiły współpracy. Zdarzały się także nieco bardziej absurdalne przypadki. Niektórzy donosili, że aplikacja po sparowaniu jednego buta zawiesza się, albo twierdzi, że jeden z butów jest już powiązany z innym urządzeniem, mimo iż dopiero co wyjęto go z pudełka.

Dożyliśmy niesamowitych czasów, w których nawet tak prozaiczne przedmioty jak sznurowanie w butach jest zależne od kompetencji programistów. Pierwsi użytkownicy Nike Adapt BB na pewno na długo zapamiętają premierę tego modelu i przez lata będą powtarzać wśród znajomych anegdotę o "błędzie w oprogramowaniu ich butów". Nike z pewnością szybko wprowadzi aktualizację rozwiązującą wspomniane problemy - w końcu nie po to kupuje się inteligentne buty za kilkaset dolarów, aby stały na półce i ładnie wyglądały, prawda?

 

Źródło: Futurism / Zdjęcie: Nike

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV