CES 2020: Filmmaker Mode pojawi się w większości topowych telewizorów

Podczas targów CES 2020 przedstawiciele UHD Alliance poinformowali, że najwięksi producenci sprzętu elektroniczego zdecydowali się wprowadzić Filmmaker Mode do swoich telewizorów.

Podczas targów CES 2020 przedstawiciele UHD Alliance poinformowali, że najwięksi producenci sprzętu elektroniczego zdecydowali się wprowadzić Filmmaker Mode do swoich telewizorów.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  CES 2020 

O Filmmaker Mode po raz pierwszy usłyszeliśmy w sierpniu ubiegłego roku, kiedy jego wdrożenie zapowiedziało kilku czołowych producentów telewizorów. Ten tryb wyświetlania obrazu opracowano z myślą o najbardziej wymagających kinomanach, którzy chcieliby oglądać filmy w taki sposób, jak życzyliby sobie tego ich twórcy. Bez zbędnych upiększaczy czy upłynniaczy obrazu, w czystej, niezmodyfikowanej wersji. Aktywowanie Filmmaker Mode ma wyłączyć wszystkie technologie opracowane z myślą o poprawie jakości materiału źródłowego.

Mimo zapowiedzi wdrożenia nowej funkcji, nie było wiadomo, kiedy będziemy mogli z niej skorzystać. Aż do teraz. W trakcie CES 2020 przedstawiciele stowarzyszenia UHD Alliance, zapowiedzieli, że Filmmaker Mode w 2020 roku trafi do szerokiego grona odbiorców, gdyż wdroży go większość czołowych producentów telewizorów konsumenckich.

Z informacji pozyskanych przez serwis Variety wynika, że tryb ma pojawić się we wszystkich tegorocznych telewizorach 4K i 8K od LG, które automatycznie zasugerują jego aktywację, kiedy procesor zorientuje się, że oglądamy film a nie np. program informacyjny. Filmmaker Mode trafi również do urządzeń Panasonica z linii OLED HD 2000 oraz do sprzętów Kaleidescape, Samsung, TP Vision oraz Vizio. Niestety, przedstawiciele tych czterech ostatnich nie zdradzili, które modele otrzymają nową funkcję.

Największym zaskoczeniem jest brak w tym gronie takich marek jak Sony czy TCL. Nie można jednak wykluczyć, że w przyszłości wspomniane korporacje również przyłączą się do tego grona, aby dostarczyć widzom filmy w najwyższej, kinowej jakości.

Oto jak o Filmmaker Mode wypowiadały się takie gwiazdy Hollywood jak J.J. Abrams, James Cameron, Rian Johnson, Christopher Nolan czy Martin Scorsese:

 

Źródło: The Verge / Zdjęcie: UHD Alliance

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV