Przeczytaj w weekend

Co dalej planuje Quentin Tarantino? Reżyser pisze książkę i myśli nad serialem

Quentin Tarantino od zawsze wyróżniał się od innych twórców swoim podejściem do pisania scenariuszy. Co teraz planuje reżyser?

Quentin Tarantino od zawsze wyróżniał się od innych twórców swoim podejściem do pisania scenariuszy. Co teraz planuje reżyser?

Podczas wydarzenia BAFTA: A Life in Pictures w Londynie, reżyser Quentin Tarantino, opowiedział o swoich planach na przyszłość. Już wcześniej zapowiadał napisanie książki, a teraz także mówi o sztuce teatralnej i stworzeniu serialu.

Okazuje się, że pomiędzy pisaniem scenariusza do Pewnego razu... w Hollywood a rozpoczęciem zdjęć, była przerwa, którą wykorzystał na tworzenie innych projektów.

Zazwyczaj, kiedy kończę scenariusz, zaczynamy od razu jego produkcję. Kiedy skończyłem Pewnego razu... w Hollywood, nie byłem jeszcze gotowy do rozpoczęcia prac. Jednym z powodów było to, że w tamtym momencie oddałem się pasji pisania.

Podczas tej przerwy, Tarantino napisał sztukę teatralną, a następnie zajął się stworzeniem skryptu do pięcioodcinkowego serialu telewizyjnego. Książka ma być gotowa do końca marca. Później ma zająć się własną sztuką i serialem, ale to tylko teoretycznie - reżyser bowiem nie zapewnia i nie obiecuje powstania tych dwóch projektów. Są na razie w sferze jego planów. Tarantino zastanawia się, czy chce spędzić dziewięć miesięcy pracując nad serialem. 

Co z jego ostatnim, dziesiątym filmem? Twórca na razie o tym nie myśli i będzie zastanawiał się dopiero po domknięciu powyższych tematów. O jaki serial może chodzić? Wcześniej pojawiały się plotki o produkcji skoncentrowanej na postaci Ricka Daltona. Sam Tarantino nie chciał jednak zdradzić żadnych szczegółów.

Źródło: variety.com/zdjecie główne: materiał prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV