Córka płomienia: nowy komiks o Wiedźminie już za tydzień

Wiedźmin. Córka płomienia to nowy komiks o Gerlacie. Przeczytajcie o szczegółach oraz obejrzyjcie okładkę i przykładowe plansze.

Wiedźmin. Córka płomienia to nowy komiks o Gerlacie. Przeczytajcie o szczegółach oraz obejrzyjcie okładkę i przykładowe plansze.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Egmont od kilku lat wydaje nowe komiksy o przygodach Wiedźmina. Do tej pory ukazały się trzy: Dom ze szkła, Dzieci lisicy i Klątwa kruków, a ich scenarzystą był Paul Tobin. W najnowszym tomie nastąpi jednak zmiana osoby odpowiedzialnej za historię.

Album Wiedźmin. Córka płomienia ukaże się nakładem Egmontu już 14 sierpnia. Komiks ten stworzyła dwójka polskich autorek: Aleksandra Motyka (scenariusz) i Marianna Strychowska (rysunki).

Poniżej możecie obejrzeć okładkę, przykładowe plansze, a także przeczytać opis Córki płomienia:

Geralt zostaje poproszony przez starego znajomego o wyjaśnienie tajemnicy potwora, który zakrada się nocami do jego córki. Podczas wykonywania zlecenia wiedźmin niespodziewanie – i wbrew swojej woli – wyrusza w szaloną, magiczną podróż z Novigradu wprost na dwór nieobliczalnego władcy, który rozkazuje mu dostarczyć głowę słynnego zabójcy... Geralta z Rivii. Wiedźmin, zmuszony ukrywać swoją tożsamość, zostaje wplątany w sieć pałacowych intryg, zyskuje też nieoczekiwanych sojuszników i zajadłych wrogów. Wkrótce odkrywa również mroczny sekret zła, które nocami budzi się do życia w królewskich ogrodach... 

Źródło: Egmont / fot. Egmont

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV