Przeczytaj w weekend

„Creed” – oto zwiastun spin-offu serii „Rocky”!

Sylvester Stallone powraca do roli Rocky'ego w filmie "Creed". W głównej roli występuje Michael B. Jordan. Obejrzyj zwiastun.

Sylvester Stallone powraca do roli Rocky'ego w filmie "Creed". W głównej roli występuje Michael B. Jordan. Obejrzyj zwiastun.

"Creed" to spin-off serii Rocky, który skupia się na Adonisie Johnsonie, synu Apollo Creeda (Carl Weathers) z 1. części. Sylvester Stallone powraca do roli Rocky'ego, który tym razem jest trenerem młodego boksera.

Adonis Johnson (Jordan) nigdy nie poznał swojego sławnego ojca, bokserskiego mistrza wagi cieżkiej, Apollo Creeda. Ten zmarł tuż przed jego narodzinami. Ale boks płynie w jego krwi, więc Adonis wyrusza do Filadelfii, gdzie Creed stoczył swoją legendarną walkę z Rockym Balboą.

Czytaj także: Czy remake "Powrotu do przyszłości" może powstać?

Adonis namierza Rocky'ego (Stallone) i prosi go o bycie jego trenerem. Balboa z początku nie jest zainteresowany, ale widzi w Adonisie siłę i determinację, które przypominają mu o jego przyjacielu, Apollo. Rocky zaczyna więc trenować młodego boksera, samemu walcząc z przeciwnikiem o wiele bardziej zabójczym. Z Rockym w swoim narożniku, Adonis nie będzie musiał długo czekać zanim otrzyma szansę walki o mistrzowski tytuł. Ale czy będzie na to gotowy?

Ryan Coggler, znany ze świetnie ocenianego "Fruitvale Station" reżyseruje na podstawie własnego scenariusza, który współtworzył z Aaronem Covingtonem. Coggler przy tym filmie pracował też z Michaele B. Jordanem, który zbierał same pochwały za fantastyczną kreację.

W obsadzie są także Tessa Thompson (Bianca, lokalna piosenkarka związana z Adonisem), Phylicia Rashad (Mary Anne Creed, wdowa po Apollo) oraz angielski zawodowy bokser i były mistrz wagi ciężkie federacji ABA Anthony Bellew w roli przeciwnika głównego bohatera Ricky'ego Conlana.

Robert Chartoff, Irwin Winkler, Charles Winkler, William Chartoff, David Winkler, Kevin King Templeton są producentami. Sylvester Stallone i Nicholas Stern są producentami wykonawczymi. Maryse Alberti ("The Wrestler") odpowiada za zdjęcia, a Antoinette Meesam ("Orphan") jest autorką kostiumów razem z Emmą Potts. Michael P. Shawver i Claudia Castello to montażyści, Hannah Beachler odpowiada za scenografię, a Ludwig Goransson stworzy muzykę. Zdjęcia rozpoczęły się w styczniu 2015 roku i trwały kilka miesięcy.

Czytaj także: Terapeuta na planie "Suicide Squad"

"Creed" ma zaplanowaną premierę w USA na 25 listopada 2015 roku.

 

Źródło: comingsoon.net / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV