Ćwiek, Małecki, Jadowska i inni w antologii dla WOŚP
Czternaścioro polskich pisarek i pisarzy i czternaście niepublikowanych wcześniej opowiadań w wyjątkowym zbiorze-cegiełce na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Czternaścioro polskich pisarek i pisarzy i czternaście niepublikowanych wcześniej opowiadań w wyjątkowym zbiorze-cegiełce na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wydawnictwo SQN po raz drugi przygotowało specjalną charytatywną antologię, której celem jest wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniach 13-29 stycznia wyłącznie na SQNStore.pl można kupić e-bookową antologię Czego dusza zapragnie zawierającą aż 14 premierowych tekstów popularnych autorów.
Cały przychód ze sprzedaży zostanie przekazany na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kupując wybierasz kwotę, którą chcesz przekazać na WOŚP - 10, 20 lub 30 zł.
Dodatkowo tylko do 29 stycznia istnieje możliwość zamawiania zeszłorocznego e-booka Szepty, z którego przychód również wesprze tegoroczny finał.
Za cel postawiono sobie zebranie 31 tysięcy złotych na 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ten moment (18.01 rano) osiągnięto ponad 28 tysięcy. Organizatorzy nie zamierzają się zatrzymywać na wyznaczonej kwocie.
Czego dusza zapragnie - opis
Jakub Małecki pisze o lubieniu w czasie przeszłym. Bo czy można jeszcze cokolwiek lubić i zarazem tkwić w zawstydzającym człowieczeństwo tu i teraz?
Aneta Jadowska w swoim opowiadaniu udowadnia, że otrzymywanie od losu wszystkiego, czego dusza zapragnie, nie każdemu przynosi szczęście.
Miniatura Marcina Mortki to opowieść o pewnym suto zakrapianym babskim wieczorze, który skończył się zupełnie inaczej, niż jego szalone uczestniczki zakładały.
Paweł Radziszewski, patrząc na świat oczami starej kobiety, która nosi na barkach wstrząsający życiorys, porusza temat różnie rozumianych granic.
Za pomocą pięknych metafor Magdalena Świerczek-Gryboś przekonuje, że to, co nietypowe i niepożądane dla jednych, może być ważne i potrzebne dla drugich.
Jakub Ćwiek kreśli przewrotną wizję nagrody za oddanie życia w świętej wojnie. Opisany przez niego raj przywodzi na myśl piekło…
Grzegorz Gajek ze staropolską swadą opowiada o odmienności i wynikających z lęku przed nią potwornych konsekwencjach.
Nabrzmiała niepokojącym klimatem historia napisana przez Jacka Łukawskiego urzeka oniryczną narracją i dużą dozą abstrakcji.
Magdalena Kubasiewicz zabiera czytelnika do przeklętej posiadłości, w której czas stanął w miejscu, a uwięzieni w niej mieszkańcy w nieskończoność przeżywają ten sam dzień.
Ponura przeszłość, utracona rodzina i fałszywe uśmiechy to tylko część tego, z czym będzie musiał się zmierzyć bohater miniatury Przemka Corso.
Joanna Gajzler przedstawia nam pewną bardzo nietypową lecznicę dla jeszcze bardziej nietypowych zwierząt…
Tomasz Żak snuje opowieść o przeciętnej kobiecie przekonanej o własnej nieprzeciętności i wyższości nad innymi.
Danuta Awolusi pisze o miłości, wydawałoby się, niemożliwej, która pomimo śmierci jednej z partnerek dokona cudu.
Dla Mileny Wójtowicz jeden pogrzeb, dwa trupy, zdezorientowani żałobnicy i chaos to doskonała scena dla kilku policjantów z nosem do niecodziennych zagadek.
Źródło: SQN
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat