Cyberpunk 2077 jako film? Twórca uniwersum o szansach na ekranizację

Mike Pondsmith wypowiedział się o szansach na powstanie filmu w stworzonym przez niego uniwersum, a także po raz kolejny pochwalił polskie studio CD Projekt RED.

Mike Pondsmith wypowiedział się o szansach na powstanie filmu w stworzonym przez niego uniwersum, a także po raz kolejny pochwalił polskie studio CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych obecnie gier. Za jej stworzenie odpowiada polskie studio CD Projekt RED, a nad projektem czuwa też Mike Pondsmith - twórca uniwersum Cyberpunk 2020, w którym zostanie osadzona akcja tej produkcji.

Pondsmith wypowiedział się na temat tego, czy istnieje szansa na powstanie filmu na podstawie wykreowanego przez niego świata. Nie ujawnia on żadnych konkretów, jednak sugeruje, że pojawienie się w grze tak popularnego aktora, jak Keanu Reeves, może przysłużyć się ewentualnej ekranizacji. 

Nie mogę nic na ten temat powiedzieć, ale z Keanu Reevesem zaangażowanym w projekt stało się to znacznie bardziej prawdopodobne.

Twórca Cyberpunk 2020 zdradza również, że jego zdaniem taka produkcja mogłaby przemówić do widzów, bo łączyłaby w sobie efektowną akcję i interesującą fabułę.  

Mike Pondsmith po raz kolejny podkreślił również, że jest zadowolony ze współpracy z polskim studiem.

Nad grą zastanawialiśmy się przez lata i braliśmy pod uwagę różne studia. Zauważyłem jednak, że CD Projekt naprawdę zależało i to co było istotne dla nas, było istotne również dla nich. Wiedziałem więc, że to jest w dobrych rękach. 
 

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku. Gra dostępna będzie na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Źródło: screenrant.com, videogameschronicle.com / fot. CD Projekt

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV